آخرین مطالب

ارزیابی سایت های فروشگاهی با چند شاخصه کلیدی
ارزیابی سایت های فروشگاهی با چند شاخصه کلیدی
ارزیابی سایت های فروشگاهی با چند شاخصه کلیدی

ارزیابی سایت های فروشگاهی با چند شاخصه کلیدی

 

روند رو به رشد فروش مجازی و افزایش سایت‌های فروشگاهی ایجاب می‌کند که برای خرید آنلاین مطمئن و یا ارزش گذاری روند فعالیت این مجموعه‌ها، شاخصه‌های کلیدی تعریف شده را شناخته و بر اساس آن اقدام به انتخاب بهترین عرضه کننده نمایید. هرچند که رقابت وسیع و امکان حذف از دور رقابت در صورت عدم رعایت الزامات وجود دارد، ولیکن با شناخت دقیق سایت‌های فروشگاهی برتر می‌توان از اتلاف وقت جلوگیری نموده و خرید با اطمینان و مناسبی را به انجام برسانید. در این مقاله به بررسی نکات کلیدی سایت‌های برتر فروشگاهی پرداخته و نحوه تشخیص سایت‌های مطمئن و استاندارد را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

 

 

امنیت و اعتبار

 

طبیعتا اولین و مهم‌ترین ویژگی یک سایت فروشگاهی مناسب، اعتبار و داشتن اصالت قانونی است. خوشبختانه با وجود نماد اعتماد الکترونیکی به راحتی می‌توانید مشخصات مالک کسب و کار را شناسایی کرده و قانونی بودن فعالیت مجموعه را بررسی نمایید. امنیت سایت فروشگاهی نیز به نوعی توسط  ای نماد تضمین شده چراکه برای دریافت این نشان لازم است موارد ایمنی کاملا رعایت شود.

برای بررسی این مورد لازم است صفحه نخست سایت فروشگاهی را بررسی نموده که معمولا این نماد را در صفحه نخست قرار می‌دهند. سپس با کلیک بر روی آن به صفحه اختصاصی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی منتقل می‌شوید و اطلاعات کامل صاحب امتیار به همراه آدرش و شماره نمایان خواهد شد. نکته حائز اهمیت توجه به تاریخ انقضا و تعداد ستاره‌های ای نماد است که بیانگر میزان اعتبار سایت فروشگاهی بوده و تعداد ستاره بیشتر، نشانگر کیفیت بهتر سایت مورد نظر است.

 

 

 

محتوا و ارتباط موثر با مخاطب

 

میزان کیفیت محتوای متنی و تصویری سایت فروشگاهی تاثیر بسیار زیادی در اعتبار شرکتی سایت خواهد داشت. معمولا سایت‌های فروشگاهی معتبر برای ارتباط موثر با مخاطبان و با هدف آگاهی بخشیدن به آن‌ها، محتوای مناسب متنی در خصوص معرفی محصول و یا بلاگ‌های آموزشی را در جایگاهی مناسب تعبیه می‌نمایند.

توجه به این نکته که آگاهی شما تا چه میزان برای سایت فروشگاهی مورد نظر اهمیت دارد، می‌تواند نشانگر صداقت و تعهد کاری مجموعه باشد. بنابراین برای ارزیابی سایت فروشگاهی مناسب حتما این نکته را در نظر داشته باشید که چه محتوایی و با چه کیفیتی توسط سایت منتشر شده و مجموعه تا چه میزان به آگاهی بخشی به مخاطبان پرداخته است.

 

دسترسی آسان به فروشگاه مجازی

 

دسترسی هرچه آسان تر به سایت فروشگاهی و راحتی کاربران از دیگر نکاتی است که توسط مجموعه‌های معتبر به طور کامل رعایت می‌شود. در این راستا معمول اپلیکیشن اختصاصی برای سایت طراحی شده تا کاربران از طریق گوشی و دیگر ابزار به راحتی به سایت وارد شوند. بررسی کیفیت این مورد نیاز به دانش تخصصی نداشته چراکه با کمی تامل و مقایسه با دیگر سایت‌ها به راحتی می‌توانید کیفیت سرویس دهی در را تشخیص دهید.

 

فاکتورهای اطمینان بخش خرید مجازی

 

سایت‌های معتبر فروشگاهی   معمولا برای جذب بازار بلقوه و اطمینان بخشی به مخاطبان، طرح‌های مختلف فروش را به اجرا می‌گذارند. این طرح‌ها گرچه برای فروش بیشتر و نوعا تحت تاثیر قرار دادن مخاطب انجام می‌شود، اما از طرفی نشانگر میزان صداقت سایت فروشگاهی بوده و می‌توان آن را جزء فعالیت‌های اطمینان بخش سایت در نظر گرفت.

تضمین اصالت کالا، تضمین قیمت، بازگشت کالا، ارسال رایگان و طرح‌های تخفیفی نمونه‌هایی از این گونه طرح‌ها بوده که توسط سایت‌های فروشگاهی معتبر انجام می‌شود.

 

فاکتورهای فنی موثر در رضایت مخاطب

 

فاکتورهای فنی مربوط به سایت اعم از سرعت لود، امکان نمایش سایت در انواع دستگاه‌ها یا نمایش صحیح ارکان اصلی، از جمله مواردی است که توسط سایت‌های فروشگاهی معتبر به طور کامل رعایت شده و بستره مناسبی را برای مخاطبان فراهم می‌آورند. توجه به این موارد که طبیعتا در میزان رضایت مخاطب بسیار موثر است، می‌تواند زمینه تفاوت هرچند جزئی سایت‌های فروشگاهی مختلف را به همراه داشته باشد.

 

 

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

 

سایت‌های فروشگاهی معتبر معمولا برای ارتباط مداوم با مخاطبان، در شبکه‌های اجتماعی مختلف حضور فعال داشته و آیکون‌های این موارد ارتباطی در سایت مورد نظر باید وجود داشته باشد. فعالیت برندسازی در فضای مجازی در ابتدایی‌ترین قدم باید از طریق شبکه‌های اجتماعی شکل گرفته و این تفکر از دید سایت‌های فروشگاهی معتبر دور نخواهد ماند. به این ترتیب برای بررسی سایت مورد نظر لازم است این موارد را نیز در نظر داشته باشید.   

 

وجود درگاه‌های ارتباطی و پاسخ گویی مناسب

 

سایت فروشگاهی مناسب همواره نیاز مخاطب و همراهی با آنان را جزؤ اصلی ترین وظایف خود دانسته و درگاه‌های ارتباطی متعددی را به این منظور تعبیه می‌نماید. وجود درگاه ارتباطی بیانگر پاسخ گویی دقیق سایت فروشگاهی بوده و از این طریق می‌توانید خرید با اطمینانی را به انجام برسانید.

 

مطالب خواندنی مرتبط:

۶ گام برای ساختن برند در چارچوب بودجه مشخص

۱۰ ویژگی برتر خرید آنلاین که زندگی شما را آسان‌تر می‌کند

۹ دلیلی که باعث می‌شود خرید کردن حال ما را خوب کند

راهنمای خرید تبلت

راهنمای خرید لپ‌تاپ

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل