آخرین مطالب

چگونه محصولاتمان را در اینستاگرام بفروشیم؟

 

وجود بازار هدف بلقوه در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، از چشم مدیران کسب و کارها دورنمانده و طبیعتا پتانسیل بالای فروش ایجاب می‌کند که مجموعه‌های تولیدی و خدماتی سرمایه گذاری مناسبی برای بازاریابی در این شبکه‌ها انجام دهند. استراتژی‌های فروش موثر در اینستاگرام با توجه به مسائلی مختلفی قابل بررسی بوده و لازم است پیش از برنامه ریزی، مولفه‌های مختلفی از قبیل بازار هدف، نوع کالا، بازار رقیب و عوامل موثر بر تصمیم مصرف کننده و .. به طور کامل در نظر گرفته شود.

در این مقاله به روشی برای فروش محصول در اینستاگرام پرداخته و موارد موثر در افزایش فروش را به شما عزیزان یادآور خواهیم شد. با ما همراه باشید....

طرح ریزی و ساخت ملزومات

در قدم اول لازم است نگاهی دقیق بر بازار مخاطبان و فعالیت پیج‌های مرتبط برای فروش در اینستاگرام را بررسی کرده و برنامه ریزی هدفمند برای حصول بهترین نتیجه انجام شود. سپس پیج اینستاگرام را با نام گذاری مرتبط و قابل جستجو ایجاد نموده و محتوا سازی مرتبط با نیاز مشتری را آغاز نمایید. بررسی پیج‌های فعال و موفق از دیگر الزامات شروع بازاریابی در اینستاگرام است. لازم است که با بررسی این پیج‌ها و رویکرد مناسب آن‌ها برای جذب مخاطب آشنایی داشته و از این طریق استراتژی خود را ارتقاع دهید. همچنین برای شروع مناسب، وجه سازمانی و شرکتی خود را به مخاطبان نشان داده و از این طریق به جذب بازار بلقوه بپردازید.  برای اینکار در ابتدا محتوای متناسب با نیاز مشتری را طراحی کنید و در فواصل زمانی منظم منتشر نمایید.

 

 

ایجاد شناسه شرکتی   

برای فروش محصولات لازم است اعتبار مجموعه خود را به نوعی اثبات و یک شناسه شرکتی برای خود ایجاد نمایید. طبیعتا بحث اعتماد سازی و تعامل مناسب با مخاطب از مهم‌ترین اقدامات برای فروش محصول در اینستاگرام محسوب می‌شود و لازم است اقدام موثر در این راستا انجام شود. برای این منظور معرفی کامل پیج در قیمت بیو را فراموش نکنید و این نکته را در نظر داشته باشید که اضافه کردن سایت دارای نماد الکترونیک در قسمت معرفی می‌تواند بسیار موثر باشد. همچنین تگ لوگو مجموعه بر روی عکس‌ها و معرفی اجمالی کسب و کارتان بعد از انتشار هر پست، زمینه جلب اعتماد مخاطب را فراهم می‌سازد.

 

 

 

معرفی کامل و مناسب محصول یا خدمات

جذب مشتری و پروسه اعتماد سازی و مجاب کردن افراد به خرید، تنها از راه محتوای مناسب امکان‌پذیر بوده و لازم است مجموعه‌های فعال در اینستاگرام  حداکثر حساسیت را روی محتوای معرفی محصولات داشته باشند. برای اینکار ابتدا لحن مناسب برای نگارش محتوای معرفی محصولات را با توجه به مشخصات بازار هدف اعم از سن، تحصیلات، جنسیت و ... انتخاب نموده و سپس محصولات را به بهترین شکل ممکن بعد از انتشار عکس مربوطه، معرفی نمایید. جلوگیری از کلی گویی و بررسی جزئیات به اندازه مناسب، می‌تواند در هدایت مشتری به سمت برقراری تماس و در نهایت خرید تاثیر گذار باشد.

 

خرید  را تا حد امکان آسان نمایید

مخاطبان بعد از جذب شدن به پیج شما باید کاملا برای خرید احساس راحتی داشته باشند. طبیعتا انجام اینکار تنها به واسطه قرار دادن شماره تلفن کافی نبوده و لازم است مخاطبان کاملا با شرایط خرید و نحوه ارسال و دیگر موارد آشنا شوند. برای این کار متنی آماده و ترجیحا کوتاه و صریح را بعد از انتشار هر محتوا در قسمت توضیحات قرار داده و از مشتریان بخواهید در صورت هرگونه ابهام،  سوال خود را در قالب کامنت مطرح نمایند. همچنین در صورتی که مشتریان نیاز به راهنمایی و آگاهی دارند لازم است از طرق مختلف به این امر بپردازید.

 

 

تبلیغات در پیج‌های موثر را انجام دهید

بعد از آماده سازی پیج و انتشار محتوای مناسب، وقت آن رسیده که تبلیغات موثر را آغاز نمایید. برای این کار ابتدا لیستی از پیج‌های معتبر را تهیه نموده و با زمان بندی مناسب، پست‌های تبلیغاتی خود را در این پیج‌ها منتشر نمایید. برای این کار مواردی از قبیل مرتبط بودن پیج مورد نظر و تعداد فالور و میزان مشارکت را بررسی نمایید و سپس با توجه به بودجه خود، تبلیغات هدفدار را شکل دهید. تحلیل بازخوردهای موجود و بررسی میزان افزایش فالور و فروش در فواصل زمانی معین، می‌تواند نقش تعیین کننده ای در ادامه یا تغیر استراتژی شما داشته باشد.

 

کلام آخر....

برای بازاریابی در اینستاگرام لازم است بیش از هر چیز به رعایت قواعد اصولی جذب مخاطب پرداخته و سپس با ایجاد تمایز در نوع ارائه خدمات، از رقبای خود پیشی بگیرید. توجه به نگاه خاص مخاطبان و تحلیل بازخورد و قرارگیری در معرض نیاز مشتریان، از مهم ترین مواردی است که باید توجه لازم را به آن‌ها داشته باشید.

 

پیشنهاد می‌کنیم مطالب زیر را از دست ندهید:

ارزیابی سایت های فروشگاهی با چند شاخصه کلیدی

5 ابزار رایگان بازاریابی اینترنتی را بشناسید

برای انجام ایمیل مارکتینگ چه نکاتی را باید بدانیم؟

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل