آخرین مطالب

راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی
راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی
راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی

معرفی راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی در عصر دیجیتال

امروزه دیگر کم کم بیشتر فروشگاه‌های فیزیکی جای خود را به فروشگاه‌های اینترنتی می‌دهند و خودشان از عرصه رقابت خارج می‌شوند. زیرا سهولت خرید و صرفه‌جویی در زمان در دنیای امروز به یک مزیت رقابتی تبدیل شده است. با توجه به گسترش تجارت الکترونیک، انتخاب بهترین راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی نیز به یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان کسب و کار تبدیل شده‌ است. زیرا عصر بازاریابی دیجیتال عصر شیوه‌های نوآورانه و خلاقانه است.
اگر به عنوان یک مدیر یا صاحب کسب و کار یافتن بهترین راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی به دغدغه شما نیز تبدیل شده است. در این مطلب با ما همراه باشید تا به معرفی راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی برای جذب مشتری و افزایش فروش بپردازیم.

معرفی راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی در عصر خرید اینترنتی

مطمئنا شما هم به عنوان فردی که در عصر الکترونیک دیجیتال زندگی می‌کنید. اگر قصد خرید هر وسیله‌ای را داشته باشید، قبل از مراجعه به بازار، در اینترنت وسیله مورد نیاز خود را جستجو می‌کنید. زیرا با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید اطلاعات زیادی از محصول مورد نیاز خود به دست آورید. هیچ فرقی هم ندارد که قصد خرید کفش را دارید یا به دنبال یک وسیله‌ی الکترونیکی مناسب هستید. امروزه هر اطلاعاتی در مورد هر نوع محصولی به راحتی در اینترنت قابل دسترس است.


 امروزه پیدایش فروشگاه‌های اینترنتی مثل دکمه نیز کار را راحت‌تر هم کرده است. زیرا با یک جستجو در این فروشگاه‌ها بدون نیاز به اینکه ساعت‌ها در ترافیک بمانید. می‌توانید مقایسه‌ای بین محصولات مورد نظر خود انجام داده و سپس خرید کنید.
بله به همین راحتی! دقیقا همین سهولت و راحتی خرید است که باعث می‌شود که طرفداران خرید اینترنتی روند رو به افزایشی داشته باشد. زیرا سهولت و لذت خرید اینترنتی دور از وصف است. اما سوال اینجاست که صاحبان کسب و کارهای اینترنتی چگونه می‌توانند با انتخاب استراتژی مناسب سهم از بازار خود را افزایش دهند و به جذب مشتری بپردازند. بی‌شک بازاریابی در عصر حاضر نیازمند آشنایی با راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی است. که در ادامه چند مورد از مهمترین این راهکارها را بررسی می‌کنیم.

۱) بازاریابی از طریق محتوا یا بازاریابی محتوایی

به عنوان یکی از فعالان عصر بازاریابی دیجیتال قدرت بازاریابی محتوایی را فراموش نکنید. زیرا به جرات می‌توانم بگویم که بازاریابی محتوایی یکی از بهترین راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی یا کسب و کار اینترنتی عصر حاضر است. شاید در ابتدا از شنیدن این جمله تعجب کنید. اما واقعیت این است که امروزه بیش از ۶۰ درصد مردم جهان از اینترنت استفاده می‌کنند. هر چند ممکن است لزوما به دنبال خرید یا دریافت خدمات آنلاین نباشند.
از این رو امروزه کسب و کارهای آنلاین باید تولید محتوای مناسب و تخصصی را در اولویت کار خود قرار دهند. بنابراین در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید. یک بخش وبلاگ به وب سایت کسب و کار خود اضافه کنید. این وبلاگ می‌تواند شامل مطالب کاربردی در حوزه فعالیت شما باشد. به عنوان مثال اگر مدیر یک فروشگاه اینترنتی هستید. بهتر است از طریق تولید محتوای تخصصی به معرفی محصولات خود بپردازید. همچنین تولید محتوای ویدئویی را فراموش نکنید. این ویدئو می‌تواند شامل نحوه‌ی استفاده از محصولات و یا هر موضوع کاربردی دیگری باشد.
به یاد داشته باشید که تولید محتوای جذاب، کاربران را به سایت شما هدایت می‌کند. کاربرانی که مشتریان بالقوه‌ای برای شما تلقی می‌شوند. که به کمک یک تلنگر کوچک می‌توانند به مشتریان بالفعل تبدیل شوند. با توجه به اهمیت وجود محتوای تخصصی است که بازاریابی محتوایی به عنوان یکی از بهترین راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی شناخته شده است.

۲) بهینه سازی سایت و توسعه واسط کاربری آن برای گوشی‌های تلفن همراه

همه ما می‌دانیم که بیشتر افراد زمان کافی برای جستجو در اینترنت از طریق مرورگر کامپیوتر را ندارند. اما همین افراد مسیر بین منزل تا محل کار خود را با گوشی‌های تلفن همراه خود مشغول هستند. بنابراین اگر نیاز به اطلاعات خاصی داشته باشند. از این فرصت برای کسب اطلاعات استفاده خواهند کرد. این نقطه دقیقا همان زمانی است که کسب و کارهای آنلاین می‌توانند از آن به عنوان یکی از راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی استفاده کنند. یعنی با توسعه واسط کاربری سایت خود برای تلفن‌های همراه، سایت کسب و کار خود را به یکی از سایت‌های محبوب کاربران تبدیل کنند.
در صورتی که طراحی واسط کاربری سایت‌ها برای تلفن همراه متناسب با سلیقه‌ی کاربر بوده و امکان پرداخت آنلاین نیز فراهم شود. ممکن است بسیاری از کاربران سایت شما از همین زمان برای انجام خریدهای خود نیز استفاده کنند. بنابراین طراحی واسط کاربری مناسب سایت برای تلفن همراه نیز یکی از کارآمدترین راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی برای کسب و کارهای آنلاین است.

۳) استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای افزایش تعامل با کاربران

افزایش تعامل با کاربران یکی از مهمترین راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی محسوب می‌شود. زیرا تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که مشتریان حین خرید تصمیم احساسی می‌گیرند. بنابراین در صورتی که بتوانید با درگیر کردن احساسات مشتری نام برند یا سایت خود را در ذهن او ماندگار کنید. می‌توانید فروش محصولات خود را به میزان زیادی افزایش دهید.
هنگامی که با نام تجاری خود با مشتریان خود در ارتباط باشید حس همدلی آن‌ها را تقویت می‌کنید. همین همدلی نیز سبب برقراری ارتباط عاطفی مشتری با برند شما می‌شود. بنابراین به عنوان یک کسب و کار آنلاین موفق فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی خود را به صورت جدی پیگیری کنید. لازمه این کار نیز تدوین یک استراتژی قوی است که می‌تواند به یکی از راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی شما تبدیل شود.
جالب است بدانید که طرح پرسش‌های مختلف و پاسخ به سوالات کاربران می‌تواند میزان تعامل با کاربران را تا حد زیادی افزایش دهد. همچنین اجرای کمپین‌های تبلیغاتی که نیازمند تولید محتوا توسط کاربر هستند. می‌توانند به صورت تخصصی بر روی برندینگ شما کار کنند.

۴) ارائه حراج‌های فصلی برای فروش ویژه محصولات

ارائه حراج فصلی یکی از مهمترین راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی و راهی برای ماندگاری نام برند در ذهن مشتری است. هر چند در ابتدا این راه‌حل ممکن است بسیار پیش پا افتاده به نظر برسد. اما حقیقت این است که کاربران اینترنت علاقه شدیدی به این حراج‌های فصلی دارند. زیرا این حراج‌ها فرصتی برایشان فراهم می‌کند تا محصولات مورد علاقه خود را به قیمت کمتری خریداری کنند.
نکته‌ی قابل توجهی که در زمینه ارائه حراج‌های فصلی باید مد نظر قرار گیرد اطلاع رسانی صحیح آن است. به جرات می‌توانم بگویم که همین اطلاع رسانی صحیح به نوبه خود می‌تواند یکی از راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی شما تلقی شود. به شرطی که درست و به اندازه باشد. یعنی خبر ارائه تخفیف ویژه فصل باید از طریق شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت شما اطلاع رسانی شوند. اما این خبر نباید به گونه‌ای پخش شود که سبب ایجاد دلزدگی در کاربران شود.

۵) فراهم کردن امکان دانلود برخی از منابع

پاسخ به نیاز کاربران از جمله راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی محسوب می‌شود. از این رو بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی از این رویکرد استفاده می‌کنند تا به برندسازی و افزایش فروش محصولات خود کمک کنند. یکی از این راهکارها فراهم کردن امکان دانلود برخی از منابع است.  
اگر بخواهم به زبان ساده‌ای بگویم، به عنوان صاحب یک کسب و کار باید استراتژی خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که سایت شما به یک سایت مرجع برای کاربران تبدیل شود. این کار سبب افزایش تعامل کاربران با برند شما می‌شود. همین موضوع نیز می‌تواند گامی برای جذب مشتری و فروش بیشتر باشد.
بنابراین اگر بتوانید امکان دانلود منابع محبوب مرتبط با حوزه فعالیت خود را برای مخاطبان خود فراهم کنید. بدون اینکه خود کاربران متوجه این موضوع باشند به شکل اتوماتیک به سمت سایت شما هدایت می‌شوند. مطمئنا همین مراجعات مکرر می‌تواند یکی از موفق‌ترین راهکارهای بازاریابی فروشگاه اینترنتی شما باشد که در طولانی مدت میزان فروش شما را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل