آخرین مطالب

بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی
بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی
بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی

۷ ایده‌ی ناب برای بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی

این روزها همه ما ساعت‌ها از وقت خود را صرف جستجو در شبکه‌های اجتماعی می‌کنیم. مهم نیست که به دنبال چیزی باشیم یا نه. گویی این رسانه‌ها با زندگی روزمره ما آمیخته شده‌اند. به گونه‌ای که هر یک از ما زندگی خود را نمی‌توانیم بدون این رسانه‌ها تصور کنیم. زیرا به وجود آن‌ها عادت کرده‌ایم و کم کم به یک نیاز در ما تبدیل شده‌اند. همین حس تعلق و وابستگی فرصتی برای صاحبان کسب و کار فراهم کرده است که به بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی بپردازند.
همه ما روزانه حین گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی با آگهی‌ها و کمپین‌های تبلیغاتی مختلفی رو به رو می‌شویم. اما بسیاری از این ایده‌های بازاریابی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ما اصلا متوجه جنبه تبلیغاتیشان نمی‌شویم. زیرا به صورت غیر مستقیمی احساسات ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند تا به خرید یا دنبال کردن محصولات یک برند بپردازیم. کاری که دقیقا با اهداف بازاریابی و تبلیغات برندها همخوانی دارد.
استفاده از روش‌های خلاقانه نقش موثری در موفقیت بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی دارد. از این رو همه برندها و کسب و کارها به دنبال ایده‌های نابی هستند که بتوانند استراتژی بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی برند خود را تا جای ممکن پیش ببرند. احتمالا خود شما هم از جمله افرای هستید که از ایده‌های خلاقانه کمپین‌های تبلیغاتی که در شبکه‌های اجتماعی اجرا می‌شوند، استقبال می‌کنید. زیرا این ایده‌های بازاریابی معمولا جذابیت زیادی دارند و به نیاز سرگرمی و تفریح کاربران نیز پاسخ می‌دهند. البته این روش‌های بازاریابی تنها به شناخته شدن برند کمک نمی‌کنند. بلکه می‌توانند نقش موثری در افزایش فروش نیز داشته باشند. به ویژه امروزه با گسترش فروشگاه‌های اینترنتی، نقش بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی پررنگ‌تر هم شده است. زیرا مردم می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن در شبکه‌های اجتماعی خرید عضو شوند و به راحتی خریدهای مورد نیاز خود را انجام دهند.
اگر به عنوان صاحب یک کسب و کار یا برند به دنبال ایده‌های نابی برای پیشبرد استراتژی بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی خود هستید. در این مطلب با ما همراه باشید تا چند ایده‌ی ناب در این زمینه را در اختیار شما قرار دهیم. زیرا در عصر بازاریابی اینترنتی هر یک از روش‌های بازاریابی تخصص خاصی را برای موفقیت نیاز دارد.

۷ ایده برای بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی

۱) استفاده از چت بات‌ها

اگر در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت داشته باشید. مطمئنا نام چت بات‌ها به گوشتان خورده است. چت‌بات‌ها تکنولوژی جدیدی از هوش مصنوعی هستند که به صاحبان کسب و کارها کمک می‌کنند که با کمترین هزینه پاسخگوی نیاز مشتریان باشند. اهمیت استفاده از چت بات‌ها در فروشگاههای آنلاین بیشتر خودنمایی می‌کند. به گونه‌ای که می‌تواند به یکی از راهکارهای بازاریابی فروشگاه‌های اینترنتی تبدیل شود.
اگر کسب و کار شما در زمینه فروش محصول فعالیت دارد. احتمالا روزانه چندین نفر از مخاطبانتان با شما تماس می‌گیرند و در مورد مسائل مختلف از شما سوال می‌کنند. هر چند بسیاری از همین پرسش و پاسخ‌ها در نهایت به خرید منجر می‌شود. اما نیروی انسانی فعال در کسب و کار شما می‌تواند زمان خود را صرف کارهای مفیدتری بکند.
از این رو چت بات‌ها می‌توانند ابزار مناسبی برای بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی باشند. این ربات‌ها هزینه‌ی به مراتب کمتری داشته و کدنویسی پیچیده‌ای نیاز ندارند. اما به راحتی می‌توانند به رسانه‌های اجتماعی شما وصل شده و با پاسخ به سوالات مشتریان محصولاتی را طبق نیاز مشتریان به آن‌ها پیشنهاد دهند.

۲) ایجاد تجربه شخصی برای مشتریان

چت بات‌ها تنها یک راهکار برای بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی نیستند. بلکه به شما کمک می‌کنند که برای مشتریان خود تجربه‌های شخصی ایجاد کنید. برای روشن شدن این موضوع خودتان را جای کاربری تصور کنید که در حال جستجو در یکی از رسانه‌های اجتماعی برند شما است. ناگهان با پست تبلیغاتی جذابی مواجه می‌شود و بر روی لینکی که در کپشن آن آمده است کلیک می‌کند. اما با کلیک بر روی این لینک به یکی از صفحات فرود سایت شما هدایت می‌شود. هر چند اطلاعات و محصولات موجود در این صفحات برای کسب و کار شما بسیار مهم است. اما حس خوبی برای مخاطبان شما نخواهد داشت. همین امر نیز باعث می‌شود که بدون توجه به محتوای صفحه آن را ببندد. چه بسا ممکن است همین حس نامطلوب باعث شود که دیگر روی هیچ لینکی کلیک نکند.
اما شما به عنوان مدیر یک کسب و کار می‌توانید استراتژی متفاوتی برای بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی خودتان انتخاب کنید. به عنوان مثال می‌توانید لینک موجود در پست‌های رسانه‌های اجتماعیتان را به چت بات شرکت خود وصل کنید. در این صورت به مشتری خود حس بهتری می‌دهید. زیرا او می‌تواند محصول مورد نظر خود را به صورت سفارشی خریداری کند.

۳) داشتن استراتژی بازاریابی محتوایی

داشتن یک استراتژی محتوایی مناسب رمز موفقیت شما در بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی است.  زیرا تولید محتوای با کیفیت کمک می‌کند که مخاطبان به درستی به سایت شما هدایت شوند. همین امر نیز می‌تواند نقش موثری در پیشبرد استراتژی بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی شما داشته باشد.
تولید محتوای کاربر پسند با رعایت اصول سئو باعث بهبود رتبه‌ی سایت شما شده و ترافیک ورودی به سایت شما را افزایش می‌دهد. همین افزایش ورودی نیز می‌تواند نقش موثری در جذب مشتری و افزایش فروش شما داشته باشد. بنابراین با توجه به اینکه شبکه‌های اجتماعی برند شما نیز نهایتا به سایت برندتان لینک می‌شوند. بهتر است استراتژی بازاریابی محتوایی خود را هم راستا با استراتژی بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی خود در نظر بگیرید.

۴) برقراری ارتباط موثر با مخاطبان

اگر از رسانه‌های اجتماعی تنها برای معرفی محصول خود استفاده می‌کنید. باید بدانید که سخت در اشتباه هستید. زیرا این کار پس از مدتی موجب ایجاد دلزدگی در کاربر می‌شود. به همین ترتیب نیز ممکن است تعداد فالورها و لایک‌های پست‌های شما به تدریج کاسته شود. برای موفقیت در زمینه بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی باید با مخاطبان خود در ارتباط باشید. به این ترتیب که از طریق طرح پرسش‌هایی از آن‌ها بخواهید که نظرات خود را به شما بگویند.
در ضمن از این نظرات نیز در پست‌های بعدی خود استفاده کنید. همچنین هشتگ خاصی را برای مخاطبان خود در نظر بگیرید و از آن‌ها بخواهید پست‌های مربوط به برند شما را با این هشتگ در رسانه‌های اجتماعی منتشر کند. این کار سبب ایجاد همدلی بیشتری در آن‌ها می‌شود و نقش موثری در موفقیت بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی برند شما دارد.
نکته‌ی قابل توجه دیگری که در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد. استفاده از محتواهای متنوع و کاربرپسند است. همانگونه که می‌دانید محتوای طنز معمولا طرفداران زیادی دارد. بنابراین اگر هر از گاهی نیز محتوای طنزی را که با زمینه کاریتان هماهنگی دارد. در لابه لای پست‌های شبکه‌های اجتماعی خود قرار دهید. می‌توانید توجه مخاطبان را به خودتان جلب کنید. البته در انتخاب محتوای طنز باید نهایت وسواس را به خرج دهید تا به اعتبار کسب و کار شما آسیبی نرساند.

۵) تمرکز بر مشتریان فعلی

تمرکز به جذب مشتری جدید یکی از دلایل معمولی است که باعث می‌شود برندها در بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی خود شکست بخورند. بنابراین به عنوان یک برند موفق که با اصول بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی آشنا هستید. بهتر است قبل از هر چیز به مشتریان فعلی خود تمرکز کنید. یعنی به جای افزایش سهم از بازار خود به وسیله‌ی جذب مشتریان جدید، سهم از خرید مشتریان فعلیتان را افزایش دهید. یعنی استراتژی برای خود در نظر بگیرید که مشتریان فعلی شما بیشتر اقلام مورد نیاز خود را از شما خریداری کنند. این کار باعث می‌شود که اعتماد مشتریان به برند شما بیشتر شده و در پیشبرد استراتژی بازاریتبی دهان به دهان نیز به شما کمک کنند.

۶) تخصیص بودجه به بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی

متاسفانه بسیاری از صاحبان کسب و کار فکر می‌کنند که بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی هیچ هزینه‌ای نیاز ندارد. همین امر نیز باعث می‌شود که میانه راه بمانند. لازم است بدانید که این روش نیز مانند سایر روش‌های بازاریابی نیاز به تخصیص بودجه دارد. به عنوان مثال پیشبرد استراتژی بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی نیاز به پروموت کردن محصولات شما از طریق تاثیرگذاران صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید را دارد. بنابراین هنگام تخصیص بودجه باید بخشی از آن را هم به تبلیغات و بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی برند خود در نظر بگیرید.

۷) اجرای کمپین‌های تبلیغاتی

اجرای کمپین‌های تبلیغاتی یکی از موثرترین راه‌های برقراری ارتباط با مخاطبان است که سبب بهبود بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌شود. به عنوان کسی که مدتها در زمینه‌ی مدیریت شبکه‌های اجتماعی فعالیت کرده‌ام توصیه می‌کنم که کمپین‌های تولید محتوا توسط کاربر را در اولویت کارهای خود قرار دهید. زیرا این نوع کمپین‌ها تاثیر زیادی بر روی پیشبرد استراتژی بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی کسب و کار شما خواهد داشت. از سوی دیگر نیز برای کاربران جذاب خواهد بود.
یکی از ساده‌ترین کمپین‌های تولید محتوا توسط کاربر این است که از مخاطبان خود بخواهید که با محصولاتی که از شما خریداری کرده‌اند عکس گرفته و با هشتگ خاصی در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنند این محصول می‌تواند کیف، کفش، لوازم تزیینی و یا هر چیز دیگری باشد.

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل