آخرین مطالب

راهکارهای رشد کسب و کار
راهکارهای رشد کسب و کار
راهکارهای رشد کسب و کار

راهکارهای رشد کسب و کار برای توسعه در عصر تجارت الکترونیک

رشد و توسعه کسب و کارها کار چندان آسانی هم نیست. بلکه در راستای برنامه‌ریزی استراتژیک و ایده‌پردازی‌های منطقی و قابل اجرا تحقق می‌یابد. یعنی هر طرح و ایده‌ای که به ذهن ما می‌رسد لزوما بهترین ایده‌ی قابل اجرا نیست. بلکه هر طرحی پس از مطرح شدن باید مورد ارزیابی قرار گیرد. سپس اگر ثابت شد که می‌تواند برای مشتریان ارزش‌آفرینی بکند و سودآور باشد. به مرحله‌ی اجرایی کردن طرح می‌رسد. اما حتی در این حالت نیز بدون داشتن استراتژی‌های بازاریابی مناسب نمی‌توان راهکارهایی برای رشد کسب و کار ارائه داد. بنابراین ارزش‌آفرینی برای مشتری، سودآوری کافی، تدوین استراتژی بازاریابی متناسب با محصول و تعیین جایگاه ارزش شرکت از جمله مهمترین مواردی است که در ارزیابی طرح‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.
معمولا همه کارآفرینان و صاحبان کسب و کار افرادی نتیجه گرا هستند. بنابراین پس از اجرای راهکارهای رشد کسب و کار خود انتظار دارند به سرعت نتیجه دلخواهشان را کسب کنند. اما این فرآیند معمولا مستلزم صرف زمان است. حال آنکه قبل از هر چیز باید روی این موضوع تمرکز کنند که هدف آن‌ها از اجرای راهکارهای رشد کسب و کار افزایش فروش یا سهم از بازار است و یا افزایش مشتری و توسعه‌ی محصول؟

راهکارهای رشد کسب و کار برای توسعه در عصر تجارت الکترونیک

استراتژی رشد کسب و کار از نظر موقعیت جغرافیایی

اگر کسب و کار شما در زمینه‌ی خرده فروشی آنلاین فعالیت می‌کند (مانند دکمه) و به اندازه کافی شناخته شده است. افزایش شعب انبار در سطح منطقه‌ی فعالیت می‌تواند یکی از راهکارهای رشد کسب و کار شما باشد. نکته‌ی قابل توجهی که در این زمینه باید مورد توجه واقع شود این است که مقیاس این رشد نباید خیلی زیاد باشد. یعنی اگر فروش ما در سطح منطقه به میزان مطلوبی رسیده است. بدین معنی نیست که می‎توانید شعبه‌های انبار خود را در سطح کشور نیز گسترش دهید. بلکه باید از نظر بزرگ کردن مقیاس جغرافیایی کسب و کار خود محتاط‌تر عمل کنید. زیرا یک تصمیم اشتباه در این مرحله می‌تواند عواقب جبران ناپذیری برای کسب و کار شما به بار بیاورد.
بهتر است برای اجرای این استراتژی مرحله به مرحله عمل کنید و در هر مرحله یک انبار اضافه کنید. جالب اینجاست که افزایش انبار سبب می‌شود که محصولات شما در زمان کمتری به دست مشتریان شما برسد.  همین امر نیز منجر به افزایش رضایت مشتریان شما خواهد بود.

استفاده از استراتژی بازاریابی خلاق

به نظر من بزرگترین مشکلی که کسب و کارهای امروزی با آن مواجه هستند نداشتن خلاقیت است. منابع مختلفی برای دستیابی به انواع روش‌های بازاریابی به کار گرفته توسط شرکت‌های مختلف وجود دارد. اما مسئله اینجاست که هیچ الزامی وجود ندارد که این استراتژی برای کسب و کارهای دیگر هم مناسب باشد. و عدم توجه به این موضوع منجر به یک الگوبرداری کورکورانه می‌شود که هیچ سودی برای شرکت ندارد.
بنابراین تشکیل یک تیم بازاریابی خلاق می‌تواند یکی از راهکارهای رشد کسب و کار در عصر حاضر باشد. با توجه به اینکه زمینه فعالیت هر کسب و کاری متفاوت از سایر کسب و کارها است. بنابراین تیم بازاریابی هر شرکت باید از طریق تحقیقات بازاریابی ابتدا تمام اطلاعات مورد نیاز بازار هدف خود را جمع‌آوری کند. سپس بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده،  نیاز کسب و کار خود و با به کارگیری ایده‌های خلاقانه در بازاریابی در راستای رشد و توسعه کسب و کار گام بردارد.

توجه ویژه به بازاریابی دیجیتال

با توجه به اینکه در عصر تجارت الکترونیک قرار داریم. بسیاری از کسب و کارها به سمت دیجیتالیزه شدن در حال حرکت هستند. بنابراین استفاده از روش‌های بازاریابی سنتی روز به روز رنگ می‌بازند. بنابراین همگام شدن با تغییرات یکی از مهمترین راهکارهای رشد کسب و کار برای شرکت‌های امروزی است.
نکته‌ی قابل توجهی که در این زمینه وجود دارد این است که امروزه بیشتر مردم حتی برای خریدهای روزمره خود نیز از اینترنت استفاده می‌کنند. بسیاری از آن‌ها نیز حتی اگر قصد خرید اینترنتی محصولات مورد نظر خود را نیز نداشته باشند. برای کسب اطلاعات در مورد ویژگی‌ها و قیمت محصولات مختلف جستجویی در اینترنت می‌کنند. به ویژه اگر پای خرید لوازم الکترونیکی و کالای دیجیتال در میان باشد.
از این رو استفاده از روش‌های بازاریابی دیجیتال فرصت مناسبی را برای رشد و توسعه کسب و کارها فراهم می‌کند. ترویج استفاده از شبکه‌های اجتماعی و خرید اینترنتی فرصتی را برای بسیاری از کسب و کارها فراهم کرده است که بدون نیاز به سرمایه‌گذاری‌های سرسام‌آور بتوانند به بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی رشد و توسعه کسب و کار خود بپردازند.

استخدام افراد با استعداد  

فرقی ندارد در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید. هر قدر هم که به عنوان مدیر یک مجموعه از ایده‌های ناب و خلاقانه استفاده کنید. در نهایت این کارمندان و کارکنان شما هستند که با مشتریان در ارتباط هستند. بنابراین نحوه‌ی برخورد آن‌ها و میزان خلاقیت آن‌ها است که می‌تواند میزان پیشرفت کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار دهد. از این رو پیشنهاد می‌شود که در استخدام منابع انسانی خود میزان استعداد ویژه را در اولویت کار خود قرار دهید.
در حقیقت می‌توان گفت نیروی کار انسانی نماینده شرکت شما و نمودی از داخل سازمان شما است. بنابراین انتخاب افراد با استعداد می‌تواند یکی از راهکارهای رشد و توسعه کسب و کارها باشد.

استفاده از استراتژی تنوع

استراتژی تنوع یکی از راهکارهای رشد کسب و کار برای شرکت‌های کوچک است. در این استراتژی یک کسب و کار محصولات جدیدی را به بازار جدیدی عرضه می‌کند. استفاده از استراتژی تنوع به دو صورت امکانپذیر است. که تحت عنوان استراتژی تنوع همگون و استراتژی تنوع ناهمگون شناخته می‌شوند.
استراتژی تنوع همگون : استفاده از این استراتژی در حالتی که ظرفیت بلااستفاده در شرکت وجود داشته باشد اتفاق می‌افتد. در این حالت شرکت وارد کسب و کاری می‌شود که در راستای کسب و کار قبلی است. تا به نوعی بتواند از تمام ظرفیت خود استفاده کرده و ایجاد هم‌افزایی بکند. به عنوان مثال کسب و کاری که در زمینه‌ی تولید میز اداری فعالیت دارد. استراتژی خود را به گونه‌ای انتخاب می‌کند که علاوه بر میز  اداری، صندلی نیز تولید کند.
استراتژی تنوع ناهمگون : این استراتژی در حقیقت برای پوشش هزینه‌های موجود به کار گرفته می‌شود. به این ترتیب که شرکت وارد کسب و کار جدیدی می‌شود که در راستای کسب و کار قبلی آن نیست. به این ترتیب که به جای افزایش سهم از بازار خود سهم از مشتری خود را بالا می‌برد. به عنوان مثال می‌توان به شرکت سامسونگ و دوو اشاره کرد.
همانگونه که می‌دانید شرکت سامسونگ که در ابتدا تنها به تولید وسایل الکترونیکی مانند گوشی تلفن می‌پرداخت. اما امروزه تولید انواع لوازم برقی خانگی را نیز به لیست محصولات خود افزوده است.

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل