آخرین مطالب

برندسازی در شبکه‌های اجتماعی
برندسازی در شبکه‌های اجتماعی
برندسازی در شبکه‌های اجتماعی

۱۰ استراتژی مهم برندسازی در شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارها

شبکه‌های اجتماعی برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از مردم از آن‌ها مشابه دفتر خاطراتشان استفاده می‌کنند تا خاطرات ریز و درشت خود را در آن ثبت کنند. عده‌ای برای ساختن ارتباطات جدید و یافتن دوستان جدید از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. برای گروهی دیگر این رسانه‌ها صرفا جنبه‌ی تفریح و سرگرمی دارد. اما در این میان هدف گروهی از کسب و کارها نیز برندسازی در شبکه‌های اجتماعی، معرفی محصول جدید، افزایش فروش، جذب مشتری و ... است.
زیرا شبکه‌های اجتماعی این امکان را برای کسب و کارها فراهم می‌کنند که با شناسایی مخاطبین هدف خود به برندسازی در شبکه‌های اجتماعی بپردازند. اما با توجه به اینکه انواع مختلفی از این شبکه‌ها امروزه در بستر اینترنت وجود دارند. سوال اینجاست که چگونه باید رسانه‌ی مناسب هر کسب و کار برای برندسازی در شبکه‌های اجتماعی انتخاب شود؟
برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید این نکته را مد نظر قرار دهید که آیا کسب و کار شما حرفی برای گفتن در شبکه‌های اجتماعی دارد؟ یا به عبارت دیگر می‌تواند به برندسازی در شبکه‌های اجتماعی بپردازد؟ یا اینکه استراتژی بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی آن چگونه است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا ۱۰ استراتژی مهمی که در زمینه برندسازی در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد را با هم بررسی کنیم. شاید این استراتژی‌ها بتوانند سوالات شما را در این زمینه پاسخ دهند.

۱۰ استراتژی مهم برندسازی در شبکه‌های اجتماعی

۱) انتخاب کانال مناسب

همانگونه که می‌دانید امروزه تعداد زیادی از شبکه‌های اجتماعی قابل دسترس هستند. اما هر کانالی برای برندسازی در شبکه‌های اجتماعی هر شرکتی مناسب نیست. زیرا مخاطبان هر یک از این رسانه‌ها با هم متفاوت هستند. بنابراین لازم است که هر شرکتی قبل از آغاز به برندسازی در شبکه‌های اجتماعی به شناسایی مخاطبان هدف خود بپردازند. سپس با بررسی‌های لازم یک یا دو رسانه‌ی اجتماعی مناسب را برای خود انتخاب کرده و فعالیت خود را در آن آغاز کنند. زیرا فعال نگه داشتن همه رسانه‌های اجتماعی نه تنها امکانپذیر نمی‌باشد. بلکه منطقی هم نیست. زیرا باعث کاهش تمرکز شده و از میزان کارایی این رسانه‌ها نیز به شدت می‌کاهد.

۲) برندسازی بصری را فراموش نکنید

برندسازی بصری نقش موثری در شناخته شدن یک برند دارد. بنابراین برندها باید دقت بیشتری در انتخاب لوگوی مناسب، تولید محتوای بصری و پست‌های شبکه‌های اجتماعی خود به خرج دهند. به عبارت دیگر باید سایت و پست‌های شبکه‌های اجتماعی یک برند به گونه‌ای طراحی شود که با هم هماهنگی داشته باشد. به این ترتیب هر مخاطبی با دیدن پیج یک برند بدون اینکه به نام پروفایل توجه کند حدس می‌زند که این پست مربوط به یک برند خاص است. یکی از مواردی که برندسازی در شبکه‌های اجتماعی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. انتخاب رنگ‌بندی متناسب با برند برای لوگو و پست‌های شبکه‌های اجتماعی و تهیه قالب برای پست‌ها یکی از مهمترین مواردی است که می‌تواند برندسازی بصری را تحت تاثیر خود قرار دهد.

۳) گسترش برند

اگر یک برند ارزش ویژه‌ای را برای مشتریان خود ایجاد می‌کند. باید آن را به گوش تمام مخاطبان خود نیز برساند. برای این منظور نیز باید برندسازی در شبکه‌های اجتماعی را جدی بگیرد. به عنوان مثال به اشتراک گذاری پست‌هایی در مورد اتفاقات روزمره‌ای که در شرکت شما اتفاق می‌افتد. باعث می‌شود فرهنگ شرکت شما برای مخاطبان شما آشکار شود. این خود نمونه‌ای از برندسازی در شبکه‌های اجتماعی است. به منظور یکپارچه کردن پست‌های یک برند و مخاطبان آن نیز بهتر است هشتگی به عنوان هشتگ مشترک انتخاب شود. تا تمامی پست‌های مربوط به آن برند با همان هشتگ مشترک به اشتراک گذاشته شوند. تا هنگام جستجو به سادگی قابل دسترسی باشند.

۴) پیش روی هماهنگ با مباحث

اینکه بسیاری از برندها روزانه پست‌های مختلف را با عناوین مختلف به اشتراک می‌گذارند. در طولانی مدت حس خوبی در مخاطب ایجاد نمی‌کند. زیرا هیچ برندی نمی‌تواند در تمام زمینه‌ها فعالیت چشمگیری داشته باشد. بنابراین برای موفق بودن برندسازی در شبکه‌های اجتماعی بهتر است کسب و کارها مباحث محدودی را انتخاب کرده و پست‌های خود را حول همین محور آماده کنند. البته لازم به ذکر است که خود شرکت نیز باید در همین حوزه فعالیت کرده و بتواند تجربیات خودش را نیز به اشتراک بگذارد.

۵) فعالیت منظم

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی در فواصل زمانی معین و معقول باعث ماندگاری نام برند در ذهن مشتری می‌شود. از این رو جزو مهمترین نکاتی است که در برندسازی در شبکه‌های اجتماعی باید مد نظر قرار گیرد. با به اشتراک گذاری روزانه یک الی دو پست علاوه بر اینکه کاربران و مخاطبان خود را از مواجهه با نام برندتان خسته نمی‌کنید. باعث می‌شوید که نام برندتان در ناخودآگاه مخاطبانتان ثبت شود. اما آپدیت دیر هنگام آن‌ها باعث فراموشی مخاطبان شما شده و سبب می‌شود توجهی به پست‌های شما نداشته باشند.

۶) ارتباط با تاثیرگذاران

برقراری ارتباط موثر با تاثیرگذاران از جمله مهمترین نکاتی است که برندسازی در شبکه‌های اجتماعی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. زیرا تاثیرگذاران هر صنعت هدایت ذهن مخاطبان و مصرف کنندگان آن محصول را بر عهده دارند. بنابراین حمایت آن‌ها از یک برند برگه برنده‌ای است که در اختیار آن برند قرار می‌گیرد. به این ترتیب که تمام مخاطبان تاثیرگذاران نیز با برند مورد نظر آشنا می‌شوند. و چون ذهنیت مثبتی به آن دارند فرآیند سفارش محصول سریع‌تر صورت می‌گیرد.

۷) توجه به بخش بیوگرافی پروفایل

متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلاتی که برندسازی در شبکه‌های اجتماعی را تحت تاثیر قرار می‌دهد عدم توجه به بخش بیوگرافی شرکت یا برند است. زیرا بسیاری از برندها توجه چندانی به بخش بیو شبکه‌های اجتماعی نمی‌کنند. این در حالی است که بیوگرافی موجود در هر پیج به نوعی شناسنامه‌ی آن برند محسوب می‌شود. شناسنامه‌ای که در دیدگاه اول ذهنیت مخاطبان را شکل می‌دهد. بنابراین معرفی شرکت با استفاده از جملات تاثیرگذار می‎تواند مخاطبان هدف درستی را به سمت خود جلب کند.
از این رو لازم است برندها دقت بیشتری در این زمینه به خرج دهند. حتی در صورت لزوم هزینه‌ی معقولی را نیز به بخش بیو برند خود اختصاص دهند. زیرا این یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است که با جذب مشتری می‌تواند به سوددهی برسد.

۸) پروموت کردن پروفایل

هر اندازه هم که فعالیت شبکه‌های اجتماعی شما جذاب و فوق‌العاده باشد. در صورت شناخته نشدن پیج شما بلا استفاده باقی می‌ماند. بنابراین برای موفقیت برندسازی در شبکه‌های اجتماعی باید به کمک پروموت کردن پروفایل خود آن را به افراد بیشتری معرفی کنید. این کار باعث می‌شود که تعداد مشتریان وفادار برند شما روز به روز افزایش یابد. همین امر نیز مستقیما بر روی افزایش درآمد شرکت شما تاثیر خواهد گذاشت.

۹) برقراری ارتباط با سایر کاربران

برقراری ارتباط با کاربران مختلف و منشن کردن آن‌ها و پاسخ به پرسش‌های آن‌ها از جمله عواملی است که برندسازی در شبکه‌های اجتماعی را تسهیل می‌کند. از این رو بهتر است کسب و کارها تا جای ممکن ارتباطات خود را گسترش داده و هر روز با افراد جدیدی در ارتباط باشند. زیرا این کار باعث رشد آن‌ها می‌شود. و تاثیر مستقیمی بر روی برندسازی در شبکه‌های اجتماعی آن‌ها دارد.

۱۰) فعالیت با نام برند

هر فردی به عنوان صاحب یک برند باید توجه داشته باشد که برندسازی در شبکه‌های اجتماعی را با نام خود برند آغاز کند. هر چند ممکن است همین فرد به کمک صفحه محصولش به برندسازی شخصی اقدام کند. اما استفاده از نام و لوگوی یک شرکت یا برند در تمامی شبکه‌های اجتماعی اعتماد بیشتری را به سمت خود جلب می‌کند. بنابراین برندسازی در شبکه‌های اجتماعی آن نیز موفق‌تر خواهد بود.

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل