آخرین مطالب

راهکارهای جذب ترافیک سایت
راهکارهای جذب ترافیک سایت
راهکارهای جذب ترافیک سایت

راهکارهای جذب ترافیک سایت برای کسب و کارهای آنلاین فعال

یکی از بزرگترین دغدغه‌هایی که فروشگاه‌ها و کسب و کارهای اینترنتی با آن مواجهه هستند یافتن راهکارهای جذب ترافیک سایت است. زیرا با گسترش فعالیت دیجیتال کسب و کارها به غیر از راهکارهای جذب ترافیک سایت و بازاریابی اینترنتی راه حل دیگری برای افزایش فروش و به تبع آن افزایش درآمد وجود ندارد.
کسب و کاری را تصور کنید که تمام هزینه‌های راه‌اندازی سایت را متحمل شده است. یک نفر را به عنوان نیروی متخصص پشتیبانی سایت استخدام کرده است. محتوای لازم برای قسمت‌های مختلف سایت را تهیه کرده است. اما در افزایش ترافیک ورودی به سایت مشکل دارد. یا حتی بهتر است بگوییم کمتر کسی به سایت این کسب و کار سر می‌زند! اما در عصر تجارت الکترونیک این امر می‌تواند یک فاجعه عظیم تلقی شود.
از این رو با توجه به گسترش تجارت الکترونیک و بازاریابی اینترنتی بهتر است کسب و کارها به دنبال یافتن راهکارهای جذب ترافیک سایت خود باشند. زیرا در این عصر هر چه کمتر دیده شوند بیشتر فراموش خواهند شد. اما این دیده شدن و یا جلب توجه مخاطب لازمه رعایت نکاتی است. که در ادامه چند نمونه از مهمترین این نکات را با هم بررسی می‌کنیم.

راهکارهای جذب ترافیک سایت برای کسب و کارهای آنلاین

اگر سایت کسب و کار شما به تازگی راه‌اندازی شده است. رعایت یک سری از حداقل‌ها لازم است تا سایت کسب و کار شما در موتورهای جستجو بالا آمده و بازدید کننده جذب کند. اما احتمالا رعایت حداقل‌ها و راهکارهای جذب ترافیک سایت به یکی از دغدغه‌ی شما نیز تبدیل شده است. که در ادامه نمونه‌هایی از مهمترین آن‌ها گردآوری شده‌اند.

۱) رعایت اصول سئو

رعایت اصول سئو یا همان بهینه سازی موتور جستجو را می‌توان از اولین و مهمترین مورد از راهکارهای جذب ترافیک سایت دانست. زیرا رعایت این اصول به سایت‌ها کمک می‌کند که در موتور جستجوی گوگل بالا آمده و در دید کاربران این موتور جستجو قرار گیرند. انتخاب کلمه کلیدی مناسب، تولید محتوای با کیفیت طبق کلمه‌ی کلیدی انتخابی، استفاده از لینک داخلی و خارجی در محتوا و ... از جمله مهمترین نکات اصول سئو هستند. بنابراین به کارگیری افراد متخصصی که با این اصول آشنایی کافی داشته باشند. می‌تواند با بهبود سئو، رتبه‌ی سایت شما را بهبود دهد. توجه داشته باشید که هر چه رتبه‌ی سایت شما کمتر شود به صفحات اول و نتایج اول موتور جستجوی گوگل نزدیکتر می‌شوید. همین امر نیز باعث می‌شود نرخ کلیک بر روی سایت شما افزایش یابد. بنابراین رعایت اصول سئو می‌تواند یکی از راهکارهای جذب ترافیک سایت تلقی شود.

۲) بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی شاه کلید اصلی موفقیت در عصر بازاریابی دیجیتال و یکی از مهمترین راهکارهای جذب ترافیک سایت است. با توجه به تغییر الگوریتم موتور جستجوی گوگل، هیچ چیز به اندازه تولید محتوای تخصصی نمی‌تواند کاربران را به سمت سایت شما جلب کند. کاربر امروز به دنبال یافتن بهترین نتایج است. بنابراین بازاریابی محتوایی می‌تواند با بهبود سئو و رتبه‌ی سایت شما، کاربران و مخاطبان درستی را به سمت سایت شما هدایت کند. آشنایی با اصول سئو، انتخاب کلید واژه و عنوان مناسب و تولید محتوای تخصصی از جمله مهمترین مواردی است که توسط بازاریابان محتوایی تحت پوشش قرار می‌گیرد. بنابراین بازاریابی محتوایی می‌تواند یکی از راهکارهای جذب ترافیک سایت در عصر بازاریابی اینترنتی باشد.

۳) فعالیت شبکه‌های اجتماعی

با توجه به محبوبیت شبکه‌های اجتماعی در عصر حاضر، می‌توان از این رسانه‌ها به عنوان ابزاری برای افزایش ورودی سایت استفاده کرد. در حالت کلی با طراحی یک استراتژی مناسب برای شبکه‌های اجتماعی یک شرکت می‌توان مخاطبان این رسانه‌ها را در مدت کوتاهی تا حد معقولی افزایش داد. اما جالب است بدانید که مخاطبان شبکه‌های اجتماعی شرکت شما می‌توانند به مخاطبان وب سایت شرکت شما نیز تبدیل شوند. به این ترتیب که با قرار دادن لینک سایت خود در بخش بیوگرافی، مخاطبان خود را به سمت سایت اصلی هدایت کنید. از طرفی نیز تهیه پست‌های جذاب از محتوای سایت و لینک دادن به سایت اصلی، یکی از راهکارهای جذب ترافیک سایت و افزایش مخاطبان سایت است.

۴) تکمیل صفحه درباره ما

می‌توان گفت تکمیل صحیح صفحه‌ی درباره‌ی ما یکی از مهمترین راهکارهای جذب ترافیک سایت است. توجه داشته باشید که این صفحه مانند شناسنامه کسب و کار شما عمل می‌کند. زیرا تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد شرکت شما را در بر دارد. همین امر نیز باعث می‌شود که گوگل به عنوان یک سایت معتبر با آن برخورد کند. از سوی دیگر نیز کاربران با خواندن این صفحه است که به کسب و کار شما اعتماد می‌کنند. بنابراین تمام واقعیت‌های شرکت خود را در قالب جملات کوتاهی در این قسمت بیان کرده و اطلاعات تماس خود را در این بخش یا بخش تماس با ما سایت درج کنید. به یاد داشته باشید هر چه قدر بتوانید اعتماد مخاطبان خود را بیشتر جلب کنید. ترافیک ورودی شما نیز افزایش خواهد یافت.

۵)بهبود سرعت سایت

مطمئنا بارها برای شما هم اتفاق افتاده است که به دلیل کند بودن سرعت یک سایت از دنبال کردن آن منصرف شده باشید. بنابراین همین بازخورد در مخاطبان سایت شما نیز وجود دارد. از این رو بهبود سرعت سایت یکی از مهمترین راهکارهای جذب ترافیک سایت و افزایش مخاطب است. در حالت کلی هر چه سرعت بالا آمدن یا لود شدن صفحه‌ی اول سایت شما بیشتر باشد. مخاطبان بیشتری جذب آن خواهند شد.

۶) محتوای با کیفیت

کیفیت محتوایی که کاربران با آن مواجه می‌شوند، می‌تواند از راهکارهای جذب ترافیک سایت و یا از دست دادن مخاطبان باشد. شاید به همین دلیل باشد که موتور جستجوی گوگل نیز الگوریتم‌های خود را روز به روز هوشمندانه‌تر طراحی می‌کند. تا محتوای زرد را از محتوای با کیفیت تشخیص داده و تولید محتوای با کیفیت را عاملی برای بهبود رتبه‌ی سایت‌ها قرار دهد. بنابراین همانگونه که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد تولید محتوای با کیفیت و بازاریابی محتوایی از جمله مهمترین راهکارهای جذب ترافیک سایت هستند که می‎توانند مخاطبان مناسبی را به سمت سایت شما هدایت کنند.

۷) بهبود واسط کاربری سایت

وقتی مخاطبی برای اولین بار با سایت شما مواجه می‌شود و به دنبال یافتن نتیجه‌ی دلخواه خود می‌گردد. در ذهن خود به سایت شما امتیاز می‌دهد. بنابراین داشتن چیدمان مناسب، دسته‌بندی صحیح، تسهیل فرآیند پرداخت برای فروشگاه‌های اینترنتی و در حالت کلی بهبود واسط کاربری سایت از جمله مهمترین راهکارهای جذب ترافیک سایت است. به عبارت دیگر حتی اگر رتبه‌ی سایت شما از نظر موتور جستجوی گوگل خوب باشد. اما مخاطبان به محض ورود به سایت شما از آن خارج شوند. رفته رفته جایگاه خود را از دست خواهید داد. زیرا اگر سایت شما به شکل کاربر پسندانه‌ای طراحی نشود نرخ کلیک شما رفته رفته کاهش خواهد یافت.
از طرفی نیز با توجه به گسترش استفاده از تلفن همراه هوشمند، توجه به بوبود نسخه موبایلی سایت‌ها به یکی از راهکارهای جذب ترافیک سایت و تحت تاثیر قرار دادن مخاطبان تبدیل شده است.


آنچه تا کنون گفتیم تنها گوشه کوچکی از راهکارهای جذب ترافیک سایت و افزایش مخاطبان است. در حقیقت راه‌های تخصصی بسیاری برای این کار وجود دارد. بی‌شک آشنایی راهکارهای دیگری که حاصل تجربیات خود شما یا اطرافیانتان باشد برای ما بسیار جذاب خواهد بود.

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل