آخرین مطالب

فروش محصول در اینستاگرام
فروش محصول در اینستاگرام
فروش محصول در اینستاگرام

راهکارهایی کاربردی برای فروش محصول در اینستاگرام در عصر تجارت الکترونیک

طبق بررسی‌های انجام شده ماهانه ۶۰۰ میلیون نفر از مردم جهان برای به اشتراک‌گذاری یا دیدن عکس‌ها و فیلم‌های مختلف از اینستاگرام استفاده می‌کنند. از طرفی نیز روزانه ۴۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان برای دستیابی به اطلاعات مختلف و یا خرید محصول از سایت‌های مختلف بازدید می‌کنند. بنابراین می‌توان گفت اینستاگرام یکی از رسانه‌های اجتماعی عکس محور محبوب است. از این رو بازاریابی و فروش محصول در اینستاگرام یکی از داغ‌ترین مباحث کسب و کارهای امروزی خواهد بود. زیرا عصر حاضر عصر تجارت الکترونیک است. به همین دلیل است که بازاریابی دیجیتال و بهبود فروش آنلاین به یکی از دغدغه‌های اساسی کسب و کارها تبدیل شده است.
همانگونه که می‌دانید موفقیت در هر زمینه‌ای نیازمند داشتن دانش تخصصی است. بنابراین فروش محصول در اینستاگرام هم تنها با اشتراک گذاری عکس محصولات و قیمت آن‌ها تحقق نمی‌یابد. بلکه باید نکات مختلفی رعایت شوند. که رعایت این نکات می‌تواند به بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی کسب و کارها جامه عمل بپوشاند. در ادامه این مطلب نمونه‌هایی از این نکات را که به عنوان راهکارهای کاربردی فروش محصول در اینستاگرام هستند گردآوری کرده‌ایم.

نکات کاربردی برای فروش محصول در اینستاگرام

تبدیل اکانت اینستاگرام به اکانت تجاری

تبدیل کردن اکانت اینستاگرام به اکانت تجاری باعث ایجاد اعتبار می‌شود. به عبارت دیگر مخاطبان شما با مشاهده اکانت تجاری در اینستاگرام حس می‌کنند که با یک شرکت در ارتباط هستند. نه با یک شخص. همین امر نیز می‌تواند فروش محصول در اینستاگرام را تحت تاثیر قرار دهد. زیرا بیشتر مردم به اکانت تجاری شرکت بیشتر از یک پیج شخصی اعتماد می‌کنند. بنابراین با احتمال بیشتری محصولات مورد نظر خود را سفارشی سازی می‌کنند. نکته‌ی قابل توجهی که در این زمینه وجود دارد. این است که در صورتی که شرکت شما دارای سایت است. بهتر است لینک سایت در بخش بیوگرافی اکانت شرکت درج شود. زیرا در این صورت صفحه شما اعتبار بیشتری پیدا می‌کند.

ارائه اطلاعات کامل شرکت در بخش بیوگرافی

اگر قصد فروش محصول در اینستاگرام را دارید. باید قادر باشید اعتماد تک تک مخاطبانتان را جلب کنید. زیرا هر یک از کاربرانی که پیج شما را دنبال می‌کنند مشتری بالقوه‌ای برای محصولات شما هستند. از این رو فروش محصول در اینستاگرام در صورتی محقق می‌شود که این مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل تبدیل شوند. از این رو استفاده از لوگوی شرکت به عنوان عکس پروفایل، قرار دادن لینک سایت، اطلاعات تماس و تمام اطلاعات مورد نیاز کاربران در بخش بیو می‌تواند اعتبار خاصی به اکانت شرکت شما ببخشد. رعایت همین چند نکته ساده و اهمیت ویژه قائل شدن به بخش بیو می‌تواند فروش محصول در اینستاگرام را تحت تاثیر قرار دهد.

به اشتراک گذاری تجربه استفاده از محصول مشتریان

یکی از نکات قابل توجهی که فروش محصول در اینستاگرام را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این است که اکانت تجاری شرکت شما تنها برای معرفی محصولاتتان نیست. بلکه این پیج باید مانند پل ارتباطی بین شما و مشتریانتان باشد. از این تهیه عکس‌ها و ویدئوهایی در زمینه‌ی آموزش استفاده از محصول و به اشتراک گذاری تجربه استفاده از محصول مشتریان می‌تواند باعث افزایش فروش محصول شما شود. به بیان دیگر سایر کاربران با دیدن پست‌های مربوط به تجربه‌ی استفاده از محصول مشتریان ترغیب به خریداری محصولات شما می‌شوند. همین امر نیز میزان فروش محصول در اینستاگرام شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

متمایل کردن پیج به سمت سبک زندگی

توجه داشته باشید که اکانت شرکت شما تنها برای فروش محصول در اینستاگرام نیست. بنابراین تمام پست‌های آن نیز نباید جنبه‌ی تجاری داشته باشد. زیرا کاربران شبکه‌های اجتماعی تمایل شدیدی به پست‌های سبک زندگی دارند. بنابراین ارائه‌ی ارزش ویژه محصول در قالب پست‌های جذاب می‌تواند راه حل مناسب‌تری برای افزایش میان فروش محصول در اینستاگرام باشد.

استفاده از هشتگ‌های مناسب

اگر به عنوان مدیر شبکه‌های اجتماعی یک شرکت کار کرده باشید مطمئنا از اهمیت هشتگ‌های پست‌های شبکه‌های اجتماعی مطلع هستید. زیرا هشتگ‌ها علاوه بر اینکه بازاریابی از طریق شبکه‎های اجتماعی را تسهیل می‌کنند. با امکان بالا آمدن پست با کلمات کلیدی خاص، فروش محصول در اینستاگرام را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند.
اما نکته‌ی قابل توجهی که در رابطه با استفاده از هشتگ‌ها باید مد نظر قرار گیرد. این است که انتخاب هشتگ‌ها به صورت فی‌البداهه انجام نمی‌گیرد. بلکه با هوشمندی تمام باید هشتگ‌های مناسب هر پست در زیر آن درج شود. همچنین یک یا چند هشتگ اختصاصی نیز باید برای شناخته شدن برندتان در شبکه‌های اجتماعی در نظر بگیرید.
نکته‌ی قابل توجه دیگری که در ارتباط با انتخاب هشتگ وجود دارد این است که استفاده بیش از حد از آن نه تنها باعث افزایش فروش محصول در اینستاگرام نمی‌شود. بلکه تاثیر معکوسی نیز دارد. زیرا کاربر میان تلی از هشتگ‌ها گم می‌شود. بنابراین ترجیح می‌دهد ادامه پست‌ها را نیز نبیند. بنابراین بهتر است هشتگ‌های محدود اما هوشمندانه برای هر پست انتخاب کنید.

تعامل با کاربران

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث می‌شود شرکت‌ها تمایل بیشتری به بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی و برندسازی در شبکه‌های اجتماعی داشته باشند. امکان تعامل با کاربران است. این تعامل حتی می‌تواند میزان فروش محصول در اینستاگرام را نیز تحت تاثیر قرار دهد. زیرا زمانی که کاربر احساس می‌کند محصولات یک برند را کاملا به شکل سفارشی خریداری می‌کند. تمایل بیشتری به خرید دارد. بنابراین توجه به احساسات مشتری و تعامل با کاربران و پاسخ به سوالات آن‌ها از جمله مهمترین عواملی هستند که به صورت مستقیم بر روی فروش محصول در اینستاگرام تاثیر می‌گذارند. از این رو کسی که به دنبال افزایش فروش محصول در اینستاگرام است. باید تا حدودی با اصول روانشناسی شبکه‌های اجتماعی نیز آشنایی داشته باشد.

افزایش ارتباط با تاثیرگذاران

تاثیرگذاران هر صنعت از جمله پرچمداران اصلی شبکه‌های اجتماعی هستند. در حقیقت این تاثیرگذاران هستند که با کنترل ذهن کاربران آن‌ها را تشویق به خرید محصولات یک برند خاص می‌کنند. بنابراین می‌توانند تاثیر به سزایی بر میزان فروش محصول در اینستاگرام داشته باشند.
اگر در یکی از شاخه‌های تجارت الکترونیک فعالیت می‌کنید و به دنبال راهکارهایی برای رشد کسب و کار خود، برندسازی در شبکه‌های اجتماعی و یا بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی هستید. تاثیرگذاران صنعت خود را شناسایی کنید. زیرا تاثیرگذاران می‌توانند با تحقق اهداف استراتژی فروش محصولات شما باعث افزایش فروش محصول شما شوند. بنابراین اگر به دنبال راهی برای افزایش فروش محصول در اینستاگرام می‌گردید. از تاثیرگذاران بخواهید محصول شما را به کاربران خودشان معرفی کنند.

ارائه کد تخفیف

معمولا مشتریان از تخفیف استقبال می‌کنند. زیرا وقتی محصولی با تخفیف ویژه‌ای خریداری می‌کنند حس بهتری از خرید خود دارند. بنابراین به منظور افزایش فروش محصول در اینستاگرام شرکت‌ها می‌توانند به ارائه کد تخفیف در روزهای خاصی از ماه بپردازند. این کد تخفیف می‌تواند در قالب پستی در اینستاگرام پیج شرکت قرار بگیرد. البته اعتبار آن باید به میزان محدودی تعریف شود تا حس رقابت بیشتری را در میان کاربران ایجاد کند.

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل