آخرین مطالب

اشتباهات رایج در فروش اینترنتی
اشتباهات رایج در فروش اینترنتی
اشتباهات رایج در فروش اینترنتی

اشتباهات رایج در فروش اینترنتی که صاحبان کسب و کار را دچار مشکل می‌کند

تفاوت عمده‌ی کسب و کارهای آنلاین با سنتی در این است که در بسیاری از موارد بررسی و علت یابی مشکلات مختلف به دلیل نداشتن دانش فنی کافی به کاری سخت و طاقت فرسا تبدیل می‌شود. از این رو تشخیص اشتباهات رایج در فروش اینترنتی که صاحبان کسب و کار را دچار مشکل می‌کند. می‌تواند تاثیر چشمگیری در رشد و توسعه کسب و کارهای آنلاین داشته باشد.

در بسیاری از موارد پس از علت‌یابی مشخص می‌شود که مشکل موجود تنها اشتباه کوچکی است که به سادگی قابل حل است. اما مرحله‌ی تشخیص آن است که گاهی به فرآیندی سخت و طاقت فرسا تبدیل می‌شود. اگر شما هم در یکی از حوزه‌های کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می‌کنید در این مطلب از دکمه با ما همراه باشید تا چند مورد از اشتباهات رایج در فروش اینترنتی را با هم بررسی کنیم.

اشتباهات رایج در فروش اینترنتی کسب و کارهای آنلاین

نداشتن تیترهای جذاب در مطالب وبلاگ

اگر کسب و کار شما فعالیت خود را تنها به صورت آنلاین آغاز کرده است. بنابراین سایت شما مهمترین کانال ارتباط با مشتریان شما است. از این رو در انتخاب مطالب و عکس‌های سایت و چیدمان آن باید دقت زیادی به خرج دهید.

یکی از اشتباهات رایج در فروش اینترنتی نداشتن تیترهای جذاب در مطالب سایت است. زیرا وقتی کاربری وارد سایت شما می‌شود. از روی تیترهای مطالب و تصویر شاخص آن‌ها است که تصمیم می‌گیرد، ادامه مطلب را مطالعه کند و یا از سایت خارج شود. بنابراین اگر مطالبی کاربردی با تیترهای جذاب در سایت موجود نباشد. تمام تلاش ما برای جذب و افزایش ترافیک ورودی سایت از بین می‌رود.

بنابراین برای کاهش یکی از اشتباهات رایج در فروش اینترنتی بهتر است مدیریت محتوای سایت خود را به فرد متخصصی بسپارید. تا با انتخاب تیترهای جذاب کاربر را شیفته وبلاگ سایت شما کرده و از طریق محتوا باعث افزایش فروش محصول شما شود.

سرعت پایین بارگذاری سایت

قبل از هر چیز بهتر است خودمان را جای کاربری بگذاریم که برای اولین بار وارد سایت ما می‌شود. مطمئنا برای دیدن سایت ما و مطالب آن بسیار کنجکاو است. اما وقتی با سرعت پایین بارگذاری سایت ما مواجه می‌شود. دیگر تمایلی به صبر کردن ندارد. پنجره‌ای را که در حال لود کردن سایت ما است می‌بندد. و به این ترتیب پرونده سایت ما به همین سرعت برای این کاربر بسته می‌شود.

از این رو عدم توجه به سرعت بارگذاری سایت یکی از اشتباهات رایج در فروش اینترنتی است. اگر کسب و کار شما فعالیت خود را به صورت اینترنتی پیش می‌برد. باید توجه ویژه‌ای به فاکتورهای اساسی سایت داشته باشد. که سرعت بارگذاری سایت یکی از مهمترین آن‌ها است.

عدم توجه به چینش محتوای سایت

اگر مایل هستید راهکارهایی برای رشد کسب و کار اینترنتی خود پیدا کنید. در مرحله‌ی نخست باید توجه خود را بر روی محتوای سایت معطوف کنید. اما یکی از اشتباهات رایج در فروش اینترنتی که صاحبان کسب و کار مرتکب آن می‌شوند. این است که فکر می‌کنند کار سایت آن‌ها با تولید محتوای با کیفیت به پایان می‌رسد.

در حالی که چنین نیست. زیرا حتی اگر بهترین و باکیفیت‌ترین محتوای دنیا نیز توسط تیم تولید محتوای شما تهیه شود. چینش مناسب آن و کاربرپسندانه بودن سایت شما است. که تصمیم‌گیری نهایی مخاطب را برای مطالعه یا خروج از سایت رقم می‌زند.

شاید تا به اینجای کار این سوال برای شما هم پیش آمده باشد. که تولید محتوای با کیفیت چه نقشی در افزایش میان فروش محصولات به صورت اینترنتی دارد؟ اما حقیقت اینجاست که کاربران در هر صورت باید به نحوی با کسب و کار شما آشنا شوند. سپس به خرید از شما بپردازند. در حقیقت یکی از اشتباهات رایج در فروش اینترنتی کسب و کارها این است. که صاحبان کسب و کار تمام انرژی خود را بر روی فروش محصولات می‌گذارند. در حالی که بازاریابی مهمترین بخش فرآیند فروش را در بر می‌گیرد. و در صورتی که کسب و کاری فرآیند بازاریابی خود را به درستی پیش برد. می‌تواند در فرآیند فروش خود نیز موفق شود.

بنابراین انتخاب چینش مناسب برای محتوا و رعایت فاصله‌های استاندارد از جمله مهمترین مواردی هستند. که برای بهبود فرآیند فروش کسب و کارها باید مد نظر قرار گیرند.

واسط کاربری نامناسب

اگر به عنوان یکی از افراد فعال در زمینه کسب و کارهای آنلاین فعالیت می‌کنید. باید تجربه‌ی کاربر در استفاده از سایت شما را به بهترین شکل ممکن بهبود دهید. یعنی در مرحله نخست لازم است تا واسط کاربری سایت خود را تا جای ممکن بهبود دهید.

یکی از اشتباهات رایج در فروش اینترنتی که منجر به از دست دادن مشتری توسط کسب و کارها می‌شود. عدم توجه به واسط کاربری سایت است. وقتی کاربری وارد سایت شما می‌شود انتظار دارد با یک نگاه کلی راه خود را پیدا کند. اگر قصد مطالعه مطالب را دارد به بخش وبلاگ هدایت شود. اگر قصد مشاهده و مطالعه ویژگی‌های محصولات خاصی را دارد، وارد این بخش شود و ... . اما در بسیاری از موارد بسیاری از کاربران چند ثانیه پس از ورود به سایت و سردرگم شدن در برگه‌های مختلف از آن خارج می‌شوند. محاسبه این نرخ با مطالعه نرخ خروج از سایت کاربران در داشبورد گوگل آنالیتیکس یا بررسی‌های انجام گرفته توسط الکسا نیز امکانپذیر است. بنابراین بهبود واسط کاربری و دسته‌بندی و چینش مناسب سایت از مهمترین عواملی هستند که می‌توانند اشتباهات رایج در فروش اینترنتی را به میزان زیادی کاهش دهند.

عدم توجه به درگاه پرداخت اینترنتی

وقتی از اشتباهات رایج در فروش اینترنتی صحبت می‌کنیم. یعنی تمام اشتباهاتی که در طول فرآیند جذب مخاطب و تکمیل مرحله‌ی خرید و دریافت کالا و ... را به صورت اجمالی مورد بررسی قرار می‌دهیم. بنابراین حتی اگر فرآیند بازاریابی و جذب مخاطب، جلب اعتماد مشتری، انتخاب محصول و ... نیز به خوبی پیش رفته باشد. اما مرحله‌ی پرداخت اینترنتی سایت ما دچار مشکل شود یعنی در فرآیند فروش خود عملکرد موفقی نداشته‌ایم. چه بسا مشتریان تا آخرین مرحله خرید خود از کسب و کار اینترنتی ما رضایت داشته‌اند. اما به محض اینکه وارد بخش پرداخت اینترنتی شدند نظر خود را عوض می‌کنند. زیرا در این مرحله دچار مشکلاتی می‌شوند.

عدم پشتیبانی از تمام کارت‌های عضو شتاب، سرعت پایین پرداخت اینترنتی، عدم بازگشت به صفحه سایت پذیرنده، عدم ارسال ایمیل برای خرید موفق و ... از جمله اشتباهات رایج در فروش اینترنتی هستند که سبب نارضایتی مشتریان می‌شود.

آنچه که گفتیم تنها بخش کوچکی از اشتباهات رایج در فروش اینترنتی هستند. اگر در فرآیند خرید اینترنتی خود از سایت‌های مختلف تجربه‌ی مشکلات دیگری نیز داشته‌اید. یا به نظر شما اشتباهات دیگری نیز در این زمینه در سایت‌ها موجود است. تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل