آخرین مطالب

ایده کارآفرینی
ایده کارآفرینی
ایده کارآفرینی

۱۰ ایده کارآفرینی برای افرادی که به تازگی قصد آغاز یک کسب و کار را دارند

کارآفرینی و کارآفرین بودن واژه‌هایی هستند که همه ما روزانه چندین بار با آن‌ها مواجه می‌شویم. زیرا موضوع بحث بیشتر برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی حول همین موضوع می‌چرخد. شاید هم همین امر باعث شده است که بیشتر جوانان به دنبال یافتن ایده کارآفرینی باشند. از این رو میزان فعالیت استارتاپ‌ها در کشورمان نیز افزیش یافته است.
امروزه دیگر بیشتر جوانان به این موضوع پی برده‌اند که داشتن تحصیلات دانشگاهی تضمینی برای داشتن شغل در آینده نیست. بلکه باید به تقویت تخصص خود بپردازند. سپس با دقت به دنبال ایده‌های نابی برای رفع نیازهای جامعه امروز خود باشند. زیرا همه روزه در اطراف خود شاهد مشکلات متعددی هستیم که به کمک یک ایده کارآفرینی مناسب می‌توانیم علاوه بر درآمدزایی، باری از دوش مردمی که با آن مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند نیز برداریم.
جالب است که بسیاری از افراد تصور می‌کنند برای عملی کردن یک ایده کارآفرینی نیاز به سرمایه هنگفتی دارند. اما حقیقت این است که یک ایده کارآفرینی در ابتدا باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارد. سپس اگر مورد تایید قرار گرفت. سرمایه‌گذار جذب می‌کنند. امروزه شتاب دهنده‌های موجود در کشورمان نیز به همین منظور شکل گرفته‌اند و تمام سعی خود را می‌کنند که تعداد بیشتری از این ایده‌های استارتاپی عملی شوند.
اما یک ایده کارآفرینی ممکن است لزوما یک استارتاپ نباشد. بلکه می‌تواند ایده‎ای برای کارآفرینی و رفع مشکلات بخش خاصی از جامعه باشد. اگر شما هم قصد آغاز یک کسب و کار را دارید. اما در زمینه ایده یابی دچار مشکل هستید. در این مطلب با ما همراه باشید. در این مطلب ۱۰ ایده کارآفرینی کم خرج برای آغاز یک کسب و کار را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

۱۰ ایده کارآفرینی برای آغاز یک کسب و کار

۱) طراحی چت بات

برای عملی کردن یک ایده کارآفرینی لزومی به آغاز آن در مقیاس بزرگ نیست. بلکه می‌توانید در ابتدا کار خود را با یک مقیاس کوچک آغاز کنید. سپس اگر ایده‌ی شما نتیجه بخش بود با جذب سرمایه‌گذار آن را گسترش دهید. به عنوان مثال امروزه با گسترش بازاریابی اینترنتی و بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی کسب و کارها به دنبال یافتن راهی با کمترین هزینه و اتلاف وقت برای ارتباط با مشتریان خودشان هستند. از این رو طراحی چت بات برای امور پاسخ به مشتری در شبکه‌های اجتماعی کسب و کارها می‌تواند یک ایده کارآفرینی فوق‌العاده باشد. که تنها به مهارت کدنویسی احتیاج دارد. این ایده می‌تواند در منزل نیز عملی شود.

۲) مدیر شبکه‌های اجتماعی

با توجه به گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی کسب و کارها، مدیران کسب و کار به دنبال یافتن فردی منظم و دقیق به عنوان مدیر شبکه‌های اجتماعی خود هستند. زیرا امروزه برندسازی در شبکه‌های اجتماعی و فعالیت در این رسانه‌ها به صورت حرفه‌ای نقش به سزایی در رشد و توسعه کسب و کارها دارد. از این رو طراحی برنامه بازاریابی و برگزاری کمپین و مدیریت شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به عنوان یک ایده کارآفرینی برای افراد تلقی شود.

ایده کارآفرینی

۳) پشتیبانی فنی

با توجه به گسترش استفاده از نرم‌افزارهای مختلف و خرید اینترنتی بسیاری از کسب و کارها به دنبال افرادی هستند که به صورت آنلاین پشتیبانی فنی محصولات آن‌ها را به عهده بگیرند. بنابراین افراد علاقمند می‌توانند حتی از منزل خود نیز مسئولیت پشتیبانی فنی یک سایت یا اپلیکیشن را به عهده گرفته و به راحتی یک ایده کارآفرینی را عملی کنند.

۴) بازاریاب دیجیتال

بازاریابی دیجیتال یکی از مهمترین شاخه‌های بازاریابی است که در عصر حاضر توجه همه مدیران کسب و کارها را به خود جلب کرده است. زیرا با گسترش شبکه‌های اجتماعی و گوشی‌های هوشمند، اکثر مردم برای انجام خرید روزمره یا کسب اطلاعات به جستجو در اینترنت می‌پردازند. بنابراین اگر کسب و کارها بتوانند به کمک یک استراتژی بازاریابی قوی به جذب مخاطبان و ارائه خدمات به آن‌ها بپردازند. در زمینه فروش و کنترل هزینه‌های خود موفق خواهند بود. از این رو کسب تخصصی با عنوان بازاریاب دیجیتال یک ایده کارآفرینی فوق‌العاده در عصر تجارت الکترونیک خواهد بود.

ایده کارآفرینی

۵) توسعه دهنده نرم افزار

با توجه به گسترش استفاده از اپلیکیشن‌ها، کاربران هر روز به دنبال نرم‌افزارهای توسعه یافته‌ای هستند که کار آن‌ها را آسانتر کنند. از این رو کسب دانش و اطلاعات برنامه‎نویسی در زمینه توسعه نرم‌افزارها یکی از ایده‌های ناب کارآفرینی برای افرادی است که قصد دارند کاری را برای خود آغاز کنند. اگر فردی بتواند با کسب تخصص بیشتر در این زمینه در میان صاحبان کسب و کار و تولید کنندگان نرم‌افزار شناخته شود. می‌تواند پیشرفت زیادی در این زمینه داشته باشد.

۶) توسعه دهنده وب

افزایش فروشگاه‌های اینترنتی و توجه ویژه‌ی بیشتر کسب و کارها به سایت اینترنتی خود باعث شده است که توسعه دهنده وب یکی از تخصص‌های ضروری مورد نیاز در عصر تجارت الکترونیک باشد. زیرا امروزه بیشتر افراد تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق اینترنت به دست می‌ورند. از این رو توجه به واسط کاربری سایت و توسعه‌ی سایت‌ها به یکی از مهمترین بخش کسب و کارهایی تبدیل شده است که بخشی از کارهای خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهند. و یا در زمینه کسب و کارهای آنلاین فعالیت دارند. بنابراین به عنوان فردی که به تازگی می‌خواهد وارد بازار کار شود. کسب مهارت در زمینه توسعه وب را به عنوان یک ایده کار آفرینی به ذهن خود بسپارید.

۷) طراح گرافیک

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می‌کنند. اگر اطلاعات مختصری در زمینه فتوشاپ داشته باشند. یک طراح گرافیک محسوب می‌شوند. اما حقیقت غیر از این است. به عبارت دیگر جامعه ما نیاز شدیدی به افرادی دارد که در زمینه طراحی گرافیک خبره هستند. طراحی لوگو، طراحی قالب برای پست‌های شبکه‌های اجتماعی، بهبود واسط کاربری سایت از طریق طراحی گرافیک و ... از جمله مهمترین تخصص‌های مورد نیاز عصر حاضر هستند که می‌توانند به عنوان ایده کارآفرینی عملی شوند.

ایده کارآفرینی

۸) فروشگاه آنلاین

انسان عصر حاضر ارزش زیادی برای وقت خود قائل است. بنابراین در تلاش است که با یک برنامه‌ریزی دقیق به بهینه‌ترین حالت ممکن از آن استفاده کند. از این رو فروشگاههای آنلاین مانند دکمه روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند. بنابراین راه‌اندازی فروشگاههای آنلاین تخصصی با امکان سفارشی سازی محصولات یکی از بهترین ایده‌های کارآفرینی برای دهه پیش رو هستند.

۹) ارائه مشاوره بازاریابی برای کسب و کارها

همانگونه که می‌دانید بازاریابی از شکل سنتی آن خارج شده است. بنابراین صاحبان کسب و کار به دنبال افراد متخصصی هستند که با ارائه‌ی مشاوره تخصصی استراتژی بازاریابی مناسبی را در اختیار آن‌ها قرار دهند. از این رو در دهه‌های آینده ارائه خدمات مشاوره برای بازاریابی کسب و کارها یک ایده کارآفرینی بسیار فوق‌العاده و ناب تلقی می‌شود.

۱۰) وبلاگ نویس

شاید در نگاه اول برای شما عجیب به نظر برسد. اما وبلاگ نویسان حرفه‌ای و تولید کنندگان محتوا می‌توانند یکی از مرفه‌ترین شغل‌های جهان را طی سال‌های آینده داشته باشند. شغلی که می‌تواند از هر نقطه‌ای از جهان مدیریت شود. بنابراین نیاز به هیچ مکان فیزیکی ندارد. بنابراین با حذف محدوده جغرافیایی یک ایده کارآفرینی فوق‌العاده برای عصر حاضر تلقی می‌شود.

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل