آخرین مطالب

عکاسی از محصول
عکاسی از محصول
عکاسی از محصول

چرا نحوه عکاسی از محصول در کسب و کارهای اینترنتی مهم است؟

در کسب و کارهای اینترنتی حتی اگر بهترین محصول دنیا را هم داشته باشید، در صورت عدم رعایت اصول عکاسی از محصول در زمینه‌ی فروش آن موفق نخواهید بود. زیرا معرفی یک محصول به خودی خود نمی‌تواند فرآیند بازاریابی و فروش را پیش ببرد. بلکه عوامل مختلفی دست در دست هم می‌دهند تا محصول جدید جایگاه مناسبی را در ذهن مشتری از آن خود کند. که در این میان عکاسی از محصول بخش قابل توجهی از این فرآیند را به خود اختصاص می‌دهد.
برای درک میزان اهمیت عکاسی از محصول تصور کنید که به قصد خرید محصولی وارد سایت یک فروشگاه اینترنتی می‌شوید. مطمئنا پس از پیدا کردن محصول مورد نظر خود و مطالعه‌ی ویژگی‌های آن، اولین کاری که می‌کنید مرور گالری تصاویر  است. با این کار در حقیقت تمام ویژگی‌های مطالعه شده را مرور می‌کنید. بنابراین اهمیت رعایت اصول عکاسی از محصول در اینجا وارد عمل می‌شود. زیرا اگر تصاویر محصول واضح و طبق انتظار شما نباشد، از خرید آن صرف نظر خواهید کرد. بنابراین عکاسی از محصول در کسب و کارهای اینترنتی بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.
عکاسی از محصول معمولا طبق اصول خاصی صورت می‌گیرد که احتمالا آشنایی با این اصول برای شما هم جالب باشد. از این رو در این مطلب سعی کرده‌ایم برخی از مهمترین این اصول را گردآوری کنیم.

نکات مهمی در خصوص عکاسی از محصول

عکاسی از محصول معمولا طبق اصول خاصی انجام می‌گیرد. یعنی هدف از عکاسی نباید رفع تکلیف برای معرفی محصول باشد. بنابراین در ادامه به بررسی نکات مهمی که در رابطه با عکسی از محصول باید مد نظر قرار گیرند می پردازیم.

عکاسی از محصول در پس زمینه سفید

هدف اصلی کسب و کارهای اینترنتی از معرفی محصول افزایش فروش آن است. بنابراین بهتر است عکاسی از محصول در پس زمینه سفید صورت گیرد. زیرا پس زمینه‌ی سفید باعث می‌شود تمام جزئیات واضحی مشخص شود. بنابراین انتخاب مناسبی برای عکاسی از محصولات فروشگاه‌های اینترنتی است.
البته در صورتی که محصولی که مورد عکاسی قرار می‌گیرد نیز سفید رنگ است. بهتر است پس از عکاسی به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد تا از مشخص بودن جزئیات اطمینان حاصل شود. و در صورتی که جزئیات آن مشخص نباشد رنگ دیگری به عنوان رنگ پس زمینه این محصولات انتخاب شود. زیرا تمام جزئیات و ویژگی‌های محصول که در بخش معرفی محصول مطرح شده‌اند باید به وضوع در تصویر مشخص باشند.
اگر به دقت فروشگاههای اینترنتی معروف جهان مانند آمازون را که بر اساس محصول کار می‌کنند، بررسی کنید. متوجه می‌شوید که این فروشگاهها نیز با رعایت این اصول فرآیند بازاریابی و فروش محصولات خود را پیش می‌برند. زیرا یکی از بزرگترین دغدغه‌ی مشتریان در خرید اینترنتی محصولات اطمینان از مطابقت محصول مشاهده شده و خریداری شده‌ی آن‌ها است. از این رو دکمه نیز مانند سایر فروشگاه‌های معتبر اینترنتی عکاسی از محصول خود را در پس زمینه سفید انجام دهد. تا بتواند رضایت مشتریان را به سمت خود جلب کند. در ادامه نمونه‌ای از عکس کیف زنانه شانه ای پرنیا   سایت دکمه را با هم می‌بینیم.

عکاسی از محصول

همانگونه که مشاهده می‌کنید عکاسی از محصول به گونه‌ای انجام شده است که تمام جزئیات کیف اعم از جیب‌ها و دوخت و سایر ویژگی‌ها به شکل واضحی در تصویر دیده شود.

عکاسی از محصول از زوایای مختلف

یکی از مزایای خرید از فروشگاه‌های فیزیکی امکان بررسی محصول از زوایای مختلف است. به جرات می‌توان گفت یکی از مهمترین عواملی که باعث می‌شود مردم به خرید حضوری تمایل بیشتری نشان دهد نیز امکان بررسی محصول از زوایای مختلف است. از این رو فروشگاه‌های اینترنتی فروش محصول مانند دکمه نیز می‌توانند با عکاسی از محصول از زوایای مختلف، نیازهای مردم برای خرید محصول به صورت اینترنتی را تحت پوشش قرار دهند.
برای ملموس‌تر شدن اهمیت این موضوع مثالی را با هم بررسی می‌کنیم. فرض کنید قصد دارید یک جفت کفش به صورت اینترنتی بخرید. بنابراین پس از مراجعه به فروشگاه مورد نظر خود، مدل دلخواهتان را انتخاب کرده و راحتی آن را در پای خود امتحان می‌کنید. پس از کسب اطمینان از راحتی آن نیز ظاهر زیبای آن در پایتان را مورد بررسی قرار می‌دهید. برای این منظور کفش‌هایتان را در آینه نگاه می‌کنید و با چرخش به راست و چپ از زوایای مختلف به پاهای خود نگاه می‌کنید. بنابراین هنگام خرید اینترنتی نیز همین انتظار را دارید. از این رو اگر عکاسی از محصول از زوایای مختلف انجام گیرد، می‌تواند تاثیر به سزایی در تصمیم‌گیری شما در خرید داشته باشد.
فروشگاه دکمه به منظور پاسخ به این نیاز مشتریان سعی کرده است. عکاسی از محصول خود را بهبود داده و تا جای ممکن گالری تصاویر محصولات خود را کامل و جامع نماید. که در ادامه نمونه‌ای از عکاسی ساعت اسپرت مردانه JO96906.88RM را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

عکاسی از محصول

عکاسی از محصول

نمایش تجربه‌ی استفاده از محصول

احتمالا شما هم در این موضوع با من هم نظر باشید که هر چقدر هم عکاسی از محصول به صورت حرفه‌ای انجام شود، باز هم جای تجربه‌ی استفاده از محصول را نمی‌گیرد. اما در خرید از فروشگاه‌های اینترنتی مثل دکمه امکان لمس محصول و کسب تجربه‌ی عینی وجود ندارد. از این رو عکاسی از محصول باید به گونه‌ای باشد که بتواند تجربه‌ی استفاده از محصول را به صورت کامل در اختیار مشتری قرار دهد.
به این ترتیب که عکاسی از محصول تنها به شکل تکی و از زوایای مختلف نباشد. بلکه هنگام استفاده از محصول نیز از آن عکاسی شود. این کار باعث می‌شود که نحوه‌ی استفاده از محصول و تجربه‌ی استفاده از آن برای مشتری مشخص شود. همین امر نیز باعث بهبود فرآیند تصمیم‌گیری شده و فرآیند خرید را برای مشتریان آسانتر می‌کند.
به عنوان مثال فروشگاه اینترنتی دکمه عکس تجربه استفاده از کفش زنانه ورزشی 2863 را در صفحه محصول خود به اشتراک گذاشته است که در ادامه یکی از این تصاویر را با هم می‌بینیم. برای دیدن سایر عکس‌های این محصول نیز می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

عکاسی از محصول

داستان سرایی

عکس محصولاتی که در سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود، در حقیقت پیامی را به بیننده آن منتقل می‌کند. به عبارت دیگر عکاسی از محصول فرآیند داستان سرایی را برای بازاریابی کسب و کارها انجام می‌دهد. بنابراین باید پیامی که منتقل می‌شود صادقانه و مثبت باشد تا مشتری بر اساس آن تصمیم به خرید بگیرد.
زیرا همانگونه که می‌دانید فرآیند تصمیم‌گیری برای خرید محصول یک واکنش کاملا احساسی است. بنابراین اگر داستان سرایی محصول در قالب عکاسی از آن به گونه‌ای باشد که حس مثبت و ذهنیت مثبتی را در ذهن مخاطب ایجاد کند. نیمی از فرآیند خرید طی شده است. اما نکته‌ی قابل توجهی که باید در عکاسی از محصول مورد توجه قرار گیرد. صادقانه بودن عکس‌ها و عدم اغراق در داستان سرایی است. زیرا در غیر این صورت ذهنیت منفی از محصولات برند را به مخاطب منتقل می‌کند.

عکاسی از محصول با تکنیک سبک زندگی (لایف استایل)

یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های عکاسی از محصول از دید مشتری عکاسی با تکنیک سبک زندگی است. مخاطبان امروزه به دنبال عکس‌ها زیبا و چیدمان شیک در عکس‌ها هستند. چیدمانی که در آن از ترکیب رنگ مناسب و وسایل تزیینی زیبا استفاده شده است. اهمیت این نکته از عکاسی از محصول به ویژه در شبکه‌های اجتماعی عکس محور چندین برابر هم می‌شود. بنابراین اگر کسب و کاری قصد بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی برای محصولات خود داشته باشد. بهتر است پست‌های شبکه‌های اجتماعی خود را کاملا به سبک لایف استایل پیش ببرد. زیرا صرف معرفی محصول از طریق شبکه‌های اجتماعی نه تنها باعث افزایش فروش محصول نمی‌شود. بلکه تاثیر معکوس نیز دارد.

علاوه بر پست‌های چیدمان، عکاسی از محصول به شیوه سبک زندگی می‌تواند نمودهایی از زندگی واقعی را نیز در بر بگیرد. این شیوه‌ی عکاسی معمولا طرفداران زیادی داشته و تاثیرگذاری بیشتری بر روی مخاطب دارد. از این رو کسب و کارها باید در انتخاب روش‌های عکاسی نهایت خلاقیت خود را به کار گیرند تا به بهترین شکل ممکن بتوانند مخاطبان را به سمت محصولات خود جذب کنند.

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل