آخرین مطالب

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

 

در حال حاضر، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به روند به دست آوردن آمار بازدید و ترافیک سایت از طریق شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود. اما این مفهوم در حال تغییر است. امروزه شبکه‌های اجتماعی به بخشی از هویت تجارت الکترونیک تبدیل شده‌اند و در مراحل مختلف فروش نقش اساسی ایفا می‌کنند. از آشناسازی مشتری با برند گرفته تا ارائه کالاها و خدمات و حتی انجام تراکنش‌های مالی و فروش. ماهیت کلی شبکه‌های اجتماعی درواقع عنصر جذب کننده برای سایت‌هایی است که ممکن است عملاً قابلیت‌های اجتماعی کاملا متفاوتی را ارائه دهند. 

برای مثال، توییتر یک شبکه اجتماعی است که طراحی آن به کاربران امکان می دهد پیام‌های کوتاه یا به‌روز و لحظه‌ای را با دیگران به اشتراک بگذارند. در مقابل، فیس بوک یک شبکه اجتماعی کاملا عمیق است که به کاربرانش اجازه به روز رسانی‌، به اشتراک گذاری عکس‌ها، پیوستن به رویدادها و فعالیت‌های مختلف دیگر را می‌دهد.

چرا موتورهای جستجو باید به شبکه‌های اجتماعی اهمیت دهند؟

شبکه‌های اجتماعی اغلب به کشف محتوای جدید مانند داستان‌های خبری کمک می کنند، و خود این عمل "کشف" یک فعالیت جستجو است. علاوه بر این شبکه‌های اجتماعی می توانند لینک‌هایی به سایت‌ها یا حتی لینک‌های درون شبکه‌ای ایجاد کنند که به نوبه خود در جهت ارتقای SEO مؤثر باشند. بسیاری از افراد نیز جستجوهایی در شبکه‌های اجتماعی برای یافتن محتوا انجام می‌دهند. ارتباطات اجتماعی نیز ممکن است بر شیوه ترتیب‌بندی نتایج جستجو، چه در داخل یک شبکه اجتماعی و چه در یک موتور جستجو تأثیر بگذارد.

منبع: searchengineland

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل