آخرین مطالب

سیستم تشخیص چهره هواوی
سیستم تشخیص چهره هواوی
سیستم تشخیص چهره هواوی

رونمایی از سیستم تشخیص چهره هواوی و ایجاد چالشی بزرگ برای اپل

به پیش‌بینی کارشناسان آیفون X به عنوان یکی از پرقابلیت‌ترین گوشی‌هایی بود که در سال‌های اخیر معرفی شده است. بنابراین معتقد بودند که تا سه سال آینده تقریبا هیچ گوشی آندرویدی نمی‌تواند توانایی رقابت با سیستم تشخیص چهره اپل را داشته باشد. اما رونمایی از سیستم تشخیص چهره هواوی آن هم حدود سه ماه پس از معرفی آیفون X همه را شگفت زده کرد. برای آشنایی با بهترین گوشی‌های هواوی در سال ۲۰۱۷ می‌توانید به وبلاگ دکمه مراجعه کنید. در ادامه مطلب با دکمه همراه باشید تا با جزئیات سیستم تشخیص چهره هواوی آشنا شویم.

سیستم تشخیص چهره هواوی پیشگام رقابت با Face ID اپل

می‌توان گفت هواوی اولین شرکت تولید کننده تلفن‌های همراه هوشمندی است که پس از اپل از سیستم تشخیص چهره گوشی‌های خود رونمایی کرد. البته هواوی از قبل اعلام کرده بود که در گوشی میت ۱۰ خود استفاده از هوش مصنوعی واقعی را نشان خواهد داد. اما احتمالا هیچ یک از شرکت‌های تولید کننده گوشی تلفن همراه تصور نمی‌کردند که منظور از استفاده کردن هوش مصنوعی واقعی رونمایی از سیستم تشخیص چهره هواوی باشد.

سیستم تشخیص چهره هواوی


اما به صورت کاملا شگفت انگیزی این شرکت هنگام معرفی گوشی آنر وی ۱۰ خود از سیستم تشخیص چهره هواوی نیز رونمایی کرد که این رونمایی چالش رقابتی بزرگی برای سیستم Face ID اپل می‌باشد. جالب است بدانید که هواوی معتقد است سیستم تشخیص چهره هواوی عملکرد به مراتب بهتری نسبت به Face ID اپل دارد. زیرا سنسور سه بعدی به کار گرفته شده در این سیستم قادر است در عرض ۱۰ ثانیه یک مدل سه بعدی با ۳۰۰۰۰۰ (سیصد هزار) نقطه مجزا از چهره فرد را تشکیل دهد. این در حالی است که Face ID اپل تنها از ۳۰۰۰۰ (سی هزار ) نقطه مجزا برای ترسیم الگو از چهره فرد استفاده می‌کند. بنابراین سیستم تشخیص چهره هواوی قدرتی ۱۰ برابر Face ID  اپل دارد.

سیستم تشخیص چهره هواوی


سیستم تشخیص چهره هواوی قادر است در زمانی حدود ۰.۴ ثانیه الگویی از چهره فرد تهیه کرده و در صورت مطابقت نسبت به قفل گشایی آن اقدام کند. مدت زمان مورد نیاز برای قفل گشایی از طریق اثر انگشت این سیستم نیز حدود ۰.۲ ثانیه است.
جالب است بدانید که از سیستم تشخیص چهره برای احراز هویت کاربر برای انجام تراکنش‌های مالی استفاده می‌شود. بنابراین قابلیت سیستم تشخیص چهره هواوی می‌تواند در تراکنش‌های موبایلی یا سیستم‌های پرداخت نیز مورد استفاده قرار گیرد.
احتمالا رقابت یک شرکت چینی با اپل برای او غیر قابل باور است. اما هواوی در معرفی گوشی میت ۱۰ خود اعلام کرده بود که نسل ۱۰ گوشی‌های او استفاده واقعی از هوش مصنوعی را تحقق می‌بخشند.
در سیستم تشخیص چهره هواوی نیز مانند Face ID از دوربین TrueDepth و سنسور مادون قرمز برای تشخیص سریع و موفق چهره فرد استفاده شده است. همچنین از پروژکتورهای نوری که به اختصار VCSEL نامیده می‌شوند نیز در این سیستم بهره گرفته شده است تا فرآیند قفل گشایی به صورت ایمن شکل گیرد.

سورپرایزی فراتر از سیستم تشخیص چهره هواوی برای اپل

گویا این بار شرکت چینی هواوی در نظر داشت از تمام قابلیت‌های خود یک جا رونمایی کند. و به همه رقبا اعلام کند که با تمام وجود برای رقابت و نبرد با اپل آماده است. به همین دلیل هم با دستی پر آمده بود. و تنها به معرفی سیستم تشخیص چهره تلفن‌های همراه هوشمند خود بسنده نکرد. بلکه از ایموجی‌های متحرک خود که در آیفون X تحت عنوان انیموجی شناخته می‌شود نیز رونمایی کرد.
ایموجی‌های خاص هواوی قادر هستند با قدرت و دقتی بیشتر از انیموجی‌های آیفون X چهره فرد را بازسازی کنند. و علاوه بر بازسازی چهره فرد در قالب ایموجی قابلیت تشخیص و پیاده سازی حرکات چهره مانند حرکات زبان افراد را نیز دارند. به زبان دیگر ایموجی‌های طراحی شده توسط هواوی واضح‌تر و واقعی‌تر از انیموجی‌های موجود در آیفون X هستند. بنابراین جذابیت بیشتری نیز برای مخاطبانشان خواهند داشت. زیرا حالات بیشتری را در بر خواهند گرفت.

سیستم تشخیص چهره هواوی


تکنولوژی‌های معرفی شده توسط شرکت هواوی احتمالا در آینده‌ای نزدیک فقط به تشخیص چهره افراد اکتفا نکنند. بلکه گامی فراتر از آن برداشته و امکان اسکن سه بعدی اشیا را نیز برای کاربران مهیا کنند.
هر چند ایموجی‌های خاص و سیستم تشخیص چهره هواوی هنگام معرفی گوشی آنر وی ۱۰ آن رونمایی شدند. اما بر روی این گوشی قرار داده نشده‌اند. هواوی هیچ صحبتی هم در مورد برنامه خود برای قرار دادن این قابلیت‌ها بر روی گوشی‌های تلفن همراه خود حرفی نزده است. اما پیش بینی می‌شود این قابلیت‌ها بر روی گوشی P11 این شرکت قرار بگیرند.

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل