آخرین مطالب

افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی
افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی
افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی

۵ راهکار برای افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی و افزایش فروش

معمولا همه افرادی که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می‌کنند و یا کارآفرین و صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستند، به دنبال راه‌هایی برای افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی و به تبع آن افزایش فروش محصولات خود هستند. هر چند کانال‌های مختلفی برای معرفی خدمات و محصولات برای افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی وجود دارد. اما هر کانالی برای هر کسب و کاری مناسب نیست. بنابراین بهتر است راه‌های مختلفی امتحان شود تا بهترین آن‌ها به عنوان راهکار اصلی در استراتژی بازاریابی و فروش محصول قرار گیرد. از این رو هر کسب و کاری قبل از تدوین استراتژی به ارزیابی راهکارهای مختلف می‌پردازد.
اگر شما در در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می‌کنید. احتمالا به دنبال یافتن راهکارهایی برای افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی و افزایش فروش محصولات خود هستید. از این رو در این مطلب از دکمه سعی کرده‌ایم راهکارهایی عملی برای جذب ترافیک سایت فروشگاه اینترنتی را برای شما گردآوری کنیم.

افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی

۱) افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی از طریق شبکه‌های اجتماعی

در حالت کلی می‌توان گفت که در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید نباید قدرت شبکه‌های اجتماعی را نادیده بگیرید. زیرا تعداد کاربران فعال در رسانه‌های اجتماعی بسیار بالا است. با توجه به اینکه در حال حاضر اینستاگرام با بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه به تاثیرگذارترین شبکه‌ی اجتماعی تبدیل شده است. از این رو بیش از ۷۰ درصد برندها و کسب و کارهای فعال در زمینه تجارت الکترونیک برای افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی خود از این کانال استفاده می‌کنند. ساده‌ترین استراتژی که می‌توان برای این شبکه‌ی اجتماعی در نظر گرفت تا به کمک آن بتوان بازدید فروشگاه اینترنتی را افزایش داد عبارت است از :

  • به اشتراک گذاری منظم محتوا، شامل سه عکس در طی روز و یک یا دو استوری که از روزمرگی‌ها و تحویل سفارش‌ها تهیه می‌شود.
  • کامنت گذاری و لایک عکس‌های رقبایی که تعداد فالورهای فعال بالایی دارند.
  • فالو و آنفالو کردن رقبا و فالورهای فعال آن‌ها.
  • استفاده از تاثیرگذاران برای بازاریابی و معرفی کسب و کار و زمینه فعالیت شما.

یکی از مهمترین نکاتی که در زمینه شبکه‌های اجتماعی باید مد نظر قرار گیرد، مدیریت صحیح آن است. بنابراین بهتر است کسب و کارها برای افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی خود فرد متخصصی را به عنوان مدیر شبکه‌های اجتماعی خود استخدام کنند. زیرا سرمایه‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی یک سرمایه‌گذاری بلند مدت محسوب می‌شود. از سوی دیگر با پیدایش رسانه‌هایی مثل دکمه که یک شبکه اجتماعی برای خرید محصولات هستند. داشتن یک استراتژی صحیح می‌تواند گام موثری در جهت بهره‌گیری از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی برای ترویج کسب و کارهای فعال در زمینه تجارت الکترونیک باشد.

افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی

۲) افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی از طریق بهبود سئوی سایت

اگر در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت دارید احتمالا از تاثیر بهبود سئوی سایت بر افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی خود مطلع هستید. سئوی سایت در حقیقت همان بهینه‌سازی موتور جستجو برای آن است. بنابراین انتخاب کلیدواژه‌های مناسب بر اساس بیشترین میزان جستجوی کاربران، تولید محتوای تخصصی برای وبلاگ بر اساس اصول سئو، رعایت اصول سئوی بخش فروشگاه، تولدی محتوای تخصصی در زمینه ویژگی‌ها و خصوصیات محصول در بخش معرفی آن، استفاده از لینک داخلی و خارجی و ... از جمله مهمترین عواملی هستند که می‌توانند تاثیر مستقیمی بر روی بهبود سئوی سایت و افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی شما داشته باشند. اما بهبود سئوی سایت تنها به این مبحث ختم نمی‌شود. بلکه به یک کدنویس ماهر برای آنالیز و پشتیبانی سایت نیاز است که سئوی کلی سایت را روز به روز بهبود بخشد. زیرا بهبود سئوی سایت می‌تواند رتبه‌ی سایت شما را تا حد زیادی کاهش دهد. در نتیجه فروشگاه شما به نتایج اول جستجوی گوگل تبدیل می‌شود و همین باعث افزایش نرخ کلیک و افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی شما می‌شود.
با توجه به اینکه در حال حاضر موتور جستجوی گوگل پر کاربرترین موتور جستجو است. از این رو بیشتر سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی الگوریتم‌های گوگل را به عنوان مرجعی در نظر می‌گیرند. بهره‌گیری از تبلیغات گوگل نیز یکی از استراتژی‌های کسب و کارها برای افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی و به تبع آن افزایش فروش است.

افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی

۳) افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی از طریق افزودن بخش وبلاگ

هر چند در بخش بهبود سئوی سایت نیز به تولید محتوای تخصصی برای بخش وبلاگ اشاره کردیم. اما تقویت این بخش برای جذب مخاطب و افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی خیلی بیشتر از این‌ها است. زیرا امروزه اکثر مردم برای جمع‌آوری اطلاعات و پاسخ به سوالات خود از جستجوی گوگل استفاده می‌کنند. بنابراین تولید محتوای تخصصی در زمینه‌ی موضوعات پرجستجویی که در راستای فعالیت کسب و کار هستند می‌تواند سبب افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی شود.
اگر کسب و کاری موفق شود که از دید مخاطبان به مرجعی برای پاسخ به سوالات تخصصی آن‌ها در یک زمینه خاص تبدیل شود. در جذب مخاطب، افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی و فروش خود نیز موفق خواهد بود. زیرا در صورتی که کاربران رضایت کافی از مطالعه مطلب مورد نظر خود داشته باشند کنجکاو می‌شوند که سری هم به محصولات فروشگاه بزنند. بنابراین هم زمان بیشتری را درسایت سپری می‌کنند و هم اینکه در صورت نیاز به محصول، یکی از محصولات مورد نظر خود را از سایت خریداری می‌کنند.

نکته مهم دیگری که در کنار تولید محتوای تخصصی برای افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی باید مد نظر قرار گیرد، تهیه عکس‌های باکیفیت از محصولات است. زیرا نحوه عکاسی از محصول تاثیر به سزایی در جذی مخاطب و افزایش کلیک بر روی سایت دارد. بنابراین عکاسی از محصولات نیز نباید در زمینه جذب مخاطب ساده انگاشته شود.

افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی

۴) افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی از طریق ویدئوهای آموزشی

در حالت کلی محتوای ویدئویی تاثیر به سزایی در جذب مخاطب، افزایش بازدید از سایت و در نهایت بهبود سئو و رتبه سایت دارد. زیرا وقتی کاربری وارد سایتی شده و با محتوای ویدئویی در سایت مواجه شود زمان بیشتری را در آن سایت سپری خواهد کرد. اما مزایای استفاده از محتوای آموزشی به اینجا ختم نمی‌شود.
اگر قصد افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی خود را از طریق محتوای ویدئویی دارید. جالب است بدانید که تولید ویدئوهای آموزشی در زمینه استفاده از محصولات، مقایسه آن با سایر محصولات موجود در بازار و مزیت رقابتی کسب و کار شما از جمله جذاب‌ترین موضوعاتی است که کاربر را به سمت خود جذب می‌کند. همچنین انتشار ویدئوهایی در زمینه آموزش خرید از سایت، استفاده از تخفیف کارت و ... مخصوصا در صورتی که به شکل انیمیشن یا موشن گرافیک تهیه شوند، جذابیت خاصی برای کاربران خواهد داشت. بنابراین همین جذابیت می‌تواند کلیدی برای موفقیت و افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی شما باشد.

افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی

۵) افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی از طریق بازاریابی ایمیلی

هر چند بسیاری از افراد معتقدند که بازاریابی ایمیلی یک روش بازاریابی سنتی است و در عصر زندگی دیجیتال کاربرد چندانی ندارد. اما جالب است بدانید که تماس از طریق ایمیل با مشتریان قدیمی و مشتریان جدیدی که اطلاعات آن‌ها از طریق تحقیقات بازار جمع‌آوری شده است. احتمال کلیک بر روی لینک و بازدید از سایت بالایی دارد. این امر بر روی مشتریان قدیمی بیشتر از سایر مشتریان جواب می‌دهد. زیرا این افراد بیشتر از سایر مشتریان کنجکاو می‌شوند تا در مورد محصولات جدید فروشگاهی که قبلا از آن خرید کرده‌اند، اطلاعاتی به دست آورند.
ارائه پیشنهادات ویژه و جشنواره تخفیف بهترین بهانه برای آغاز بازاریابی ایمیلی و افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی است.
اگر شما هم در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می‌کنید احتمالا روش‌های گوناگونی را برای افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی خود امتحان کرده‌اید. در صورت تمایل آن‌ها را با دکمه نیز در میان بگذارید. زیرا شنیدن نظرات و پیشنهادات شما ما را بی‌اندازه خوشحال خواهد کرد.

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل