آخرین مطالب

استوری اینستاگرام
استوری اینستاگرام
استوری اینستاگرام

چگونه می‌توان از استوری اینستاگرام برای بازاریابی کسب و کارها استفاده کرد؟

استوری اینستاگرام قابلیت نسبتا جدیدی است که در آپدیت‌های سال گذشته در اختیار کاربران این شبکه اجتماعی پرطرفدار قرار گرفته است. هر چند این قابلیت برای کاربران معمولی بیشتر جنبه‌ی تفریح و سرگرمی دارد. اما برای اکانت‌های تجاری می‌تواند به عنوان یکی از ابزارهای بازاریابی مورد استفاده قرار ‌گیرد.
شاید در ابتدای امر این سوال به ذهنتان برسد که چگونه این امکان وجود دارد که استوری اینستاگرام که یک محتوای ۲۴ ساعته است به یک ابزار بازاریابی تبدیل شود؟ پاسخ به این سوال ساده است. در سال‌های اخیر محبوبیت شبکه‎های اجتماعی مثل اینستاگرام و پتانسیل قوی آن‌ها برای بازاریابی و فروش بیشتر سبب شده است که صاحبان کسب و کار ایده‌های خلاقانه‌ای را برای بازاریابی کسب و کار خود به کار گیرند. خلاقیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی از بحث بازاریابی و معرفی محصول به سمت فروش نیز رفته است. ایده‌ی راه اندازی شبکه اجتماعی خرید دکمه نیز از یکی از خلاقیت‌هایی است که از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی بهره می‌گیرد. دکمه به کاربران خود این امکان را فراهم کرده است که محصولات فروشگاه اینترنتی خود را که داری نماد اعتماد الکترونیکی هستند، در این شبکه قرار داده و مشخصات آن را نیز با سایر کاربران به اشتراک بگذارند.
داشتن قابلیت‌هایی مثل نوشتن متن، نقاشی، افزودن استیکر و منشن کردن بر روی عکس در استوری اینستاگرام باعث شده است که امکان بهره‌گیری از خلاقیت فردی بر روی آن بیشتر شود. از این رو حضور فردی خلاق در هر تیم کاری می‌تواند اهداف بازاریابی شرکت را تحت پوشش قرار دهد. علاوه بر آن امکان به اشتراک گذاری تصاویر متحرک و ویدئوهای کوتاه نیز جذابیت بیشتری به استوری اینستاگرام داده است.

استوری اینستاگرام


اما موضوع بحث ما این است که چگونه کسب و کارهای مختلف می‌توانند از استوری اینستاگرام برای بازاریابی و فروش محصولات خود بهره ببرند؟ در ادامه با این مطلب از دکمه با ما همراه باشید که به بررسی این موضوع بپردازیم.

اطلاع رسانی ارائه تخفیف ویژه

ارائه تخفیف ویژه در هر برند، با توجه به زمینه فعالیت آن در فصول مختلفی از سال انجام می‌گیرد. طرفداران هر برند نیز همواره استوری اینستاگرام برند محبوب خود را دنبال می‌کنند تا از تخفیف‌های ویژه آن اطلاع داشته باشند. از این رو تهیه استوری‌های چند بخشی از تخفیف‌های ویژه و شمارش معکوس برای زمان باقی مانده تخفیف از جمله ایده‌هایی است که برندها برای بازاریابی و افزایش فروش خود از آن بهره می‌گیرند.

تهیه استوری اینستاگرام از بک استیج یا پشت صحنه شرکت

یکی از مواردی که در روانشناسی شبکه‌های اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد این است که مخاطبان یک برند اگر از آنچه که در پشت صحنه آن اتفاق می‌افتد، آگاهی داشته باشند. احساس همدلی بیشتری نسبت به آن دارند. از این رو استوری اینستاگرام بهترین ابزار برای به اشتراک گذاری محتوا در مورد اتفاقات روزمره‌ی شرکت مانند معرفی اعضای تیم، نحوه آماده شدن سفارش‌ها و ... است. زیرا در این صورت مخاطبان شما احساس می‌کنند بخشی از شرکت شما هستند. از سوی دیگر نیز آگاهی از نحوه عملکرد شرکت باعث جلب اعتماد مشتریان می‌شود.

استوری اینستاگرام راهی برای جذب ترافیک سایت

جالب است بدانید که بسیاری از برندها برای جذب ترافیک برای وب سایت خود از استوری‌های اینستاگرام استفاده می‌کنند. به این ترتیب که در استوری اینستاگرام خود یکی از محصولات جدید را معرفی کرده و از مخاطبان می‌خواهند برای دیدن محصولات بیشتر و یا سفارش محصول مورد نظر خود بر روی لینکی که در بخش بیو پیج خود قرار داده‌اند کلیک کنند. تجربه ثابت کرده است که نرخ کلیک بر روی لینک در استوری بیشتر از سایر پست‌هایی است که روزانه منتشر می‌شوند.

افزایش تعامل با کاربران

استوری اینستاگرام راهی برای افزایش تعامل با کاربران است. به این ترتیب که از آن‌ها خواسته می‌شود نظرات خود را از طریق پاسخ به استوری و یا کامنت بر روی پست مخصوصی با آن‌ها در میان بگذارند. یا دوستان خود را منشن کنند. این ایده به ظاهر ساده راه فوق‌العاده‌ای برای افزایش تعامل با مخاطب و جلب اعتماد و همدلی بیشتر است.

استوری اینستاگرام

نمایش کارایی محصول جدید

هنگامی که یک محصول جدید معرفی می‌شود کاربران در مورد نحوه‌ی عملکرد و کارایی آن اطلاع چندانی ندارند. از این رو انتشار ویدئو به صورت استوری اینستاگرام می‌تواند کانال مناسبی برای نمایش نحوه‌ی استفاده از محصول و کارایی آن باشد. استوری اینستاگرام بستری را برای کاربران این شبکه اجتماعی فراهم می‌کند تا در مورد ارزش ویژه‌ای که هر محصول جدید برای مشتریان ایجاد می‌کند نیز اطلاعاتی به دست آورند.

شمارش معکوس

همانگونه که در بخش اطلاع رسانی تخفیف نیز به آن اشاره کردیم. قرار دادن شمارش معکوس بر روی استوری اینستاگرام یکی از راه‌های بازاریابی برای برند است. اما این شمارش معکوس تنها برای اطلاع رسانی تخفیف‌ها نیست. بلکه می‌تواند به عنوان شمارش معکوسی برای معرفی محصول یا برگزاری یک رویداد نیز مورد اتفاده قرار گیرد. شمارش معکوس باعث می‌شود که مخاطبان ترغیب شوند تا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آگهی منتشر شده به سایت شما مراجعه کنند.

داستان سرایی

هیچ فرقی ندارد که شرکت شما در چه زمینه فعالیت می‌کند. داستان سرایی یکی از موثرترین شیوه‌های بازاریابی است که به برندها کمک می‌کند مخاطبان را به سمت خود جلب کنند. تهیه محتوای با کیفیت برای داستان سرایی مهمترین نکته‌ای است که در این مورد باید به آن دقت شود. رایج‌ترین شیوه داستان سرایی به کمک استوری اینستاگرام تهیه گام به گام عکس و افزودن یادداشتی بر روی عکس‌ها است. در صورت نیاز منشن کردن اعضای تیم و یا حتی مشتریان می‌تواند گام موثری برای بازاریابی و افزایش مخاطب باشد. از این قابلیت بیشتر آژانس‌های هواپیمایی و شرکت‌های برگزار کننده تورهای گردشگری و شرکت‌هایی که در زمینه تشریفات مجالس فعالیت دارند استفاده می‌کنند.

تجربه استفاده از محصول برای مشتریان

یکی از پرکاربردترین و موثرترین راه‌های استفاده از استوری اینستاگرام به اشتراک گذاری تجربه استفاده از محصول توسط مشتری است. برای بهره‌گیری از این روش باید مدیران فروش و مسئولان ارتباط با مشتری از آن‌ها بخواهند تا از محصول خریداری شده هنگام استفاده از آن عکس بگیرند و برای آن‌ها ارسال کنند. همچنین این عکس را با منشن کردن پیج محصول در استوری اینستاگرام خود قرار دهند. این عکس‌ها به مرور توسط پیج کسب و کار برندها نیز به اشتراک گذاشته می‌شود. این نوع محتوا تاثیر به سزایی بر روی جلب اعتماد مشتریان دارد. این روش راه موثری برای رستوران‌ها و مراکز خرید است.

استوری اینستاگرام

استفاده از تاثیرگذاران

بسیاری از تاثیرگذاران از انتشار پست‌های مربوط به کسب و کارهای مختلف سر باز می‌زنند. اما به دلیل ۲۴ ساعته بودن استوری اینستاگرام انتشار پست‌های سایر کسب و کارها را می‌پذیرند. از این رو کسب و کارها می‌توانند از تاثیر گذاران برای پروموت کردن محصولات برند خود استفاده کنند. زیرا در این صورت افراد بیشتری با نام و محصولات یک برند مواجه می‌شوند و همین امر سبب جذب مخاطبان و مشتریان جدیدی می‌شود.
در این مطلب تنها نگاهی اجمالی بر روی امکاناتی که استوری اینستاگرام برای بازاریابی در اختیار برندها قرار می‌دهد داشتیم. اگر شما هم به عنوان صاحب یک کسب و کار از تمام قابلیت‌های شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی و فروش محصولات خود استفاده می‌کنید. تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. بی‌صبرانه منتظر نظرات و پیشنهادات شما در این زمینه هستیم.

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل