آخرین مطالب

بهترین روش های بازاریابی
بهترین روش های بازاریابی
بهترین روش های بازاریابی

بهترین روش های بازاریابی استارتاپ‌ها برای پیشبرد استراتژی بازاریابی و جذب مخاطب

اجرای یک ایده‌ی استارتاپی به خودی خود کار بسیار دشواری است. زیرا مرحله ارزیابی ایده، شناسایی مخاطبان هدف، عملی کردن ایده و همه و همه کار بسیار زمانبر و انرژی‌بری است. اما کار تیم‌های استارتاپی تنها با این مراحل به پایان نمی‌رسد. بلکه تازه پس از عملی کردن یک ایده است که مرحله‌ی انتخاب بهترین روش های بازاریابی فرا می‌رسد که کار نسبتا دشواری است. زیرا اگر این مرحله به درستی انجام نگیرد. تلاش تیم‌های استارتاپی به بار نمی‌نشیند. شاید به همین دلیل باشد که یکی از دغدغه‌های اصلی بیشتر تیم‌های استارتاپی انتخاب بهترین روش های بازاریابی است. زیرا یک بازاریابی صحیح تلاش تیم را به بار می‌نشاند و خستگی آن‌ها را از تن به در می‌کند.
اگر شما هم به عنوان یک تیم استارتاپی به دنبال ایده‌هایی برای انتخاب بهترین روش های بازاریابی هستید. در ادامه با این مطلب از دکمه با ما همراه باشید تا نمونه‌هایی از بهترین روش های بازاریابی استارتاپ‌ها را با هم بررسی کنیم.

بهترین روش های بازاریابی استارتاپ‌ها

استفاده از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی

امروزه دیگر قدرت بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی بر کسی پوشیده نیست. شاید هم به همین دلیل است که تمامی استارتاپ‌ها در نخستین مرحله از بازاریابی خود، فعالیت شبکه‌های اجتماعی را به شکلی کاملا جدی پیگیری می‌کنند. زیرا داشتن یک استراتژی قوی و مناسب برای شبکه‌های اجتماعی می‌تواند تا حد زیادی اهداف بازاریابی کسب و کارها را تحت پوشش قرار دهد.

بهترین روش های بازاریابی


هر چند روانشناسی شبکه‌های اجتماعی، برندسازی در شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی و تدوین استراتژی شبکه‌های اجتماعی یکی از بزرگترین دغدغه کسب و کارهای نوپا است. اما در این میان استارتاپ‌هایی مانند دکمه نیز هستند که از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی برای اجرایی کردن ایده‌ی خود بهره برده‌اند.
به این ترتیب که همه افرادی که در یک فروشگاه اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی فعالیت می‌کنند. می‌توانند در این شبکه‌ی اجتماعی خرید عضو شده و به معرفی محصولات خود بپردازند. یا محصولات خود را به محصولات این شبکه اجتماعی اضافه کرده و در مورد آن‌ها تولید محتوا کنند. می‌توان گفت همین ایده و امکان تبادل نظر در مورد محصولات و پرسش پاسخ به خودی خود می‌تواند از جمله بهترین روش های بازاریابی محسوب شود. از این رو دکمه با عملی کردن این ایده در حقیقت با یک تیر دو نشان زده است. یعنی چون خود یک شبکه‌ی اجتماعی خرید است می‌تواند از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی نیز به عنوان یکی از بهترین روش های بازاریابی استارتاپ‌ها برای افزایش فروش و معرفی محصولات خود استفاده کند.

برگزاری کمپین تولید محتوا توسط کاربر

کمپین‌های تولید محتوا توسط کاربر یکی از بهترین روش های بازاریابی استارتاپ‌ها محسوب می‌شوند. زیرا معمولا کاربران تمایل زیادی به شرکت در این کمپین‌ها دارند. بسیاری از کمپین‌های تولید محتوا توسط کاربر با به چالش کشیدن استعدادهای کاربران فضای رقابتی تنگاتنگی بین شرکت کنندگان ایجاد می‌کنند. بنابراین جذابیت آن‌ها در بین کاربران چندین برابر می‌شود.
کمپین‌های تولید محتوا توسط کاربر معمولا شامل مسابقه‌ی عکاسی و نوشتن متن کوتاه است. این کمپین‌ها معمولا از طریق رسانه‌های اجتماعی یا سایت رسمی استارتاپ‌ها و کسب و کارها اطلاع رسانی می‌شوند. یکی از موفق‌نرین کمپین‌های تولید محتوا توسط کاربر مربوط به کمپین لوازم آرایشی میبلین است. با اجرای این کمپین این شرکت پخش کننده لوازم آرایشی در ایران موفق شد تعداد مخاطبان خود را در عرض مدت کوتاهی از صفر به حد مطلوبی برساند.
اما اگر هر کسب و کار یا استارتاپی بخواهد از کمپین تولید محتوا توسط کاربر به عنوان یکی از بهترین روش های بازاریابی خود استفاده کند. باید برنامه‌ریزی استراتژیک قوی و کارآمدی برای آن در نظر بگیرد. زیرا چنین کمپین‌هایی به برنامه‌ریزی دقیق و خلاقیت زیادی نیازمند هستند.

بهترین روش های بازاریابی

بازاریابی محتوایی

هر چند بازاریابی محتوایی مبحث نسبتا جدیدی است. اما اکثریت قریب به اتفاق کسب و کارها و استارتاپ‌ها از آن به عنوان یکی از بهترین روش های بازاریابی یاد می‌کنند. زیرا بازاریابی محتوایی یکی از موثرترین و موفق‌ترین شیوه‌های بازاریابی است که تا کنون کسب و کارهای بسیاری از به کارگیری آن رضایت کامل داشته‌اند. اگر بخواهیم به کمک مثال ملموسی بازاریابی محتوایی کسب و کارها را مورد بررسی قرار دهیم. می‌توانیم بخش وبلاگ شبکه اجتماعی خرید دکمه اشاره کنیم. زیرا بخش وبلاگ این سایت اطلاعات مفیدی را در مورد مسائل مختلف با کاربران آن به اشتراک می‌گذارد. همچنین امکان افزودن ویژگی‌ها و مطالب معرفی محصولات در بخش اضافه کردن محصول می‌تواند از طریق بازاریابی محتوایی به افزایش فروش محصولات کمک کند.
به عنوان مثال دیگری که از بازاریابی محتوایی به عنوان یکی از بهترین روش های بازاریابی بهره می‌گیرد. می‌توانیم به فروشگاه اینترنتی دیجی کالا اشاره کنیم. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که دیجی کالا در ابتدا برای کاربران به مثابه یک سایت مرجع برای معرفی محصولات مختلف تلقی می‌شد. سپس به تدریج با افزوده شدن محصولات امکان خرید آن نیز برای کاربران میسر شد. از این رو امروزه از دیجی کالا به عنوان یکی از موفق‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی که از بازاریابی محتوایی موفق به معرفی برند خود شده است یاد می‌شود.

بهترین روش های بازاریابی

استفاده از پتانسیل روابط عمومی

امکان شناخته شدن یک کسب و کار به خودی خود و بدون بهره‌گیری از بترین روش های بازاریابی وجود ندارد. از این رو تمامی استارتاپ‌ها در تلاش هستند که به کمک بهره‌گیری از بهترین روش های بازاریابی به معرفی خود بپردازند. یکی از این روش‌ها استفاده از پتانسیل روابط عمومی است. اما برای بهره‌گیری از این روش باید فرد متخصصی به عنوان مسئول روابط عمومی انتخاب شود. تا با برقراری ارتباط با افراد مختلف و کسب و کارهای مرتبط مشتریان بالقوه و بالفعل بیشتری را جذب کند.
برقراری تماس، ارسال ایمیل و در حالت کلی گسترش دایره ارتباطات و شبکه‌سازی موثر از جمله بهترین روش های بازاریابی است که به کمک استفاده از پتانسیل روابط عمومی می‌تواند گام موثری را در جهت بهبود وضعیت استارتاپ‌ها بردارد.

بهترین روش های بازاریابی

استفاده از قدرت کلیدواژه و بهبود سئو

لازم است بدانید که بازاریابی محتوایی زمانی به عنوان یکی از بهترین روش های بازاریابی کسب و کارها تلقی می‌شود که در آن از قدرت کلیدواژه‌ها بهره گرفته شود. زیرا این کار باعث بهبود سئو یا بهینه سازی موتور جستجو نیز می‌شود. از این رو معمولا برای انتخاب کلیدواژه و بهبود سئوی سایت فرد متخصصی انتخاب می‌شود. تا در کنار بازاریابان محتوا بتواند در کمترین زمان ممکن به اهداف کسب و کارها جامه عمل بپوشاند.
با توجه به آنچه که تا کنون گفته شد در عصر بازاریابی دیجیتال معمولا انتخاب بهترین روش های بازاریابی یکی از بزرگترین دغدغه‌ی صاحبان کسب و کارهای نوپا است. از این رو اطلاع از روش‌های خلاقانه و به کارگیری آن می‌تواند گام موثری در جهت تسریع بازاریابی و فرآیند فروش کسب و کارها بردارد. در این مطلب از دکمه تنها چند مورد از مهمترین این روش‌ها مورد بررسی قرار گرفت. در حالی که روش‌های خلاقانه‌ی بیشماری در این زمینه وجود دارد.

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل