آخرین مطالب

جذب اولین مشتریان
جذب اولین مشتریان
جذب اولین مشتریان

۵ نکته مهم برای جذب اولین مشتریان که صاحبان کسب و کار باید بدانند

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید روش‌های جذب اولین مشتریان استارتاپ‌ها با سایر کسب و کارها متفاوت است. به عبارت دیگر استارتاپ‌ها پس از اجرایی کردن ایده‌های خود و قبل از سرمایه‌گذاری برای تولید انبوه به جذب اولین مشتریان خود می‌پردازند. حتی ممکن است برخی از آن‌ها که ایده‌های ناب و فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهند در مرحله ارزیابی ایده و قبل از عملی کردن آن به جذب مشتری بپردازند. اما کسب و کارهای معمولی پس از آغاز کار خود و سرمایه‌گذاری‌های هنگفت باید هزینه‌ای را نیز به عنوان هزینه تبلیغات در نظر بگیرند تا بتوانند به جذب اولین مشتریان خود بپردازند.
به عبارت دیگر کسب و کارها باید ارزش ویژه‌ای برای مشتری ایجاد کنند. تا بتوانند به کمک مزیت رقابتی ناشی از آن به جذب اولین مشتریان خود بپردازند. پس از آن نیز به کمک ایجاد ارزش برای مشتریان و ارائه خدمات ویژه سهم از ذهن مشتریان را برای خود افزایش داده و موفق شوند که اولین مشتریان را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنند.
نکات مهم زیادی در رابطه با جذب اولین مشتریان وجود دارد که هر کسب و کاری بسته به نوع فعالیت خود باید بتواند بهترین آن‌ها را انتخاب کند. اگر شما هم به عنوان یک کسب و کار یا استارتاپ به دنبال یافتن بهترین راه‌ها برای جذب اولین مشتریان خود هستید. در این مطلب از دکمه با ما همراه باشید تا چند نکته مهم در ارتباط با جذب اولین مشتریان را در اختیار شما قرار دهیم.

۵ نکته مهم برای جذب اولین مشتریان

هر چند ممکن است در نگاه اول جذب اولین مشتریان برای هر کسب و کار اندکی دشوار به نظر برسد. اما واقعیت این است که توجه و رعایت چند نکته ساده می‌تواند گام موثری در جهت جذب اولین مشتریان و تبدیل آن‌ها به مشتریان دائمی خود باشد. در ادامه این مطلب از دکمه برخی از مهمترین نکات را با هم بررسی می‌کنیم.

جذب اولین مشتریان

۱) شناسایی مشتریان هدف

یکی از مهمترین مسائلی که صاحبان کسب و کار و تیم‌های استارتاپی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. عدم تشخیص صحیح مشتریان هدف است. به عبارت دیگر اگر کسب و کاری نتواند مشتریان هدف خود را به درستی شناسایی کند در جذب اولین مشتریان خود دچار مشکل خواهد شد. پس قبل از هر چیزی پس از عملی کردن یک ایده و یا آغاز یک کسب و کار باید به کمک تحقیقات بازاریابی به شناسایی مشتریان هدف خود بپردازیم. زیرا پس از شناسایی مخاطبان هدف تشویق آن‌ها و جذب آن‌ها به عنوان اولین مشتریان ساده‌تر خواهد بود.
اما اگر کسب و کاری در این مرحله دچار مشکل شود و درک صحیحی از مخاطبان هدف خود نداشته باشد. نمی‌تواند به جذب اولین مشتریان خود پرداخته و یا آن‌ها را به مشتریان دائمی و وفادار خود تبدیل کند. بنابراین در طولانی مدت دچار مشکلات فراوانی می‌شود.
برای تفهیم شدن کامل این موضوع شبکه اجتماعی خرید دکمه را در نظر بگیرید. سایت دکمه با بهره‌گیری از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی سعی کرده است. فروش محصولات از طریق شبکه‌های اجتماعی میسر کند. بنابراین مخاطبان هدف دکمه تمام کسانی هستند که به خرید اینترنتی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی راغب و مایل هستند. از این رو جذب اولین مشتریان آن نیز با توجه به همین موضوع امکان پذیر شده است.

جذب اولین مشتریان

۲) استفاده از تمام روابط موجود

مشکل بسیاری از صاحبان کسب وکار در جذب اولین مشتریان این است که به دنبال روش‌های دور از ذهن هستند. در حالی که استفاده از روابط موجود و گسترش تدریجی این روابط می‌تواند گام موثری در جهت جذب اولین مشتریان برای هر کسب و کاری باشد. به بیان دیگر هنگام آغاز به کار یک کسب و کار می‌توان از تمامی روابط دوستانه مثل مخاطبان شبکه‌های اجتماعی و افراد فامیل برای معرفی محصول یا کسب و کار استفاده کرد. یعنی در ابتدا لازم نیست که صاحبان کسب و کار با صرف هزینه‌های کلان به ایجاد روابط و معرفی محصول یا شرکت خود بپردازند. بلکه به کمک روابط شخصی و کاری خود می‌توانند اولین گام خود را برای جذب اولین مشتریان خود بردارند. سپس به تدریج به گسترش روابط و استفاده از کانال‌ها و روش‌های دیگر روی آورند. در این میان شبکه اجتماعی دکمه می‌تواند با به حداقل رساندن هزینه‌ها گام موثری در جهت ایجاد روابط سازنده برای کسب و کارها و فروشگاه‌های اینترنتی داشته باشد.

۳) خلاقیت در جذب مشتری

اگر به عنوان یکی از صاحبان کسب و کار به دنبال جذب اولین مشتریان خود هستید. باید خلاقیت را یکی از اولویت‌های کار خود قرار دهید. زیرا تنها راه جذب مشتری در عصر حاضر استفاده از روش‌های خلاقانه است. اما متاسفانه بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارها برای جذب اولین مشتریان خود از روش‌های به کار گرفته توسط سایر کسب و کارها استفاده می‌کنند. که هیچ جذابیتی برای مشتریان ندارد. از این رو به عنوان یک مدیر برای جذب اولین مشتریان خود بهتر است در ابتدا از خلاقیت خود و اعضای تیمتان استفاده کنید. سپس به سایر روش‌ها متوسل شوید. زیرا سایر روش‌ها معمولا در طولانی مدت جواب می‌دهد. و این جذب اولین مشتریان است که اندکی دشوار است.

جذب اولین مشتریان

۴) استفاده از کانال بازاریابی مناسب

در بسیاری از موارد مهمترین مسئله‌ای که باعث ایجاد مشکل در جذب اولین مشتریان می‌شود. عدم استفاده از کانال بازاریابی مناسب است. این نکته در حقیقت مکمل شناسایی مشتریان هدف است. زیرا در بسیاری از موارد مشکلی که در جذب اولین مشتریان وجود دارد به دلیل استفاده از کانالی است که مشتریان هدف در آن حضور ندارند. بنابراین به عنوان یک مدیر باید اطلاعات کافی در مورد مشتریان و کانال‌های مختلف جمع‌اوری کنید. سپس محصولات و یا کسب و کار خود را در کانالی معرفی کنید که بیشتر کاربران آن از مشتریان هدف شما باشند.
شبکه اجتماعی دکمه از این نظر یکی از بهترین کانال‌های بازاریابی و معرفی محصول است. زیرا اعضای آن تمام کسانی هستند که علاقه شدیدی به خرید محصولات به صورت اینترنتی را دارند. از سوی دیگر نیز تنوع محصولات امکان استفاده از آن را برای تمام اعضای خانواده دلنشین می‌کند. برای آشنایی با این شبکه اجتماعی می‌توانید سری به سایت دکمه بزنید.

جذب اولین مشتریان

۵) کسب تخصص

اگر دوست دارید پس از جذب اولین مشتریان خود نیز در زمینه کاری خود حرفی برای گفتن داشته باشید. باید در این زمینه تخصص کافی را کسب کنید. زیرا امروزه بیشتر کسب و کارها به حالت اشباع رسیده‌اند. از این رو تنها امکان موفقیت برای کسب و کارهایی وجود دارد که تخصص کافی در این زمینه داشته باشند. یا محصولات منحصر به فردی را ارائه دهند که مزیت رقابتی بالایی داشته باشد. این امر باعث می‌شود که همه کارها به سمت تخصصی شدن میل پیدا کنند. محصولات ارائه شده توسط هر کسب و کاری نیز معمولا از حالت خرده فروشی به ارائه محصولات تخصصی سوق پیدا کرده‌اند. بنابراین کسب تخصص می‌تواند علاوه بر کمک به جذب اولین مشتریان آن‌ها را به مشتریان دائمی شما نیز تبدیل کند.

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل