آخرین مطالب

روش بازاریابی و فروش
روش بازاریابی و فروش
روش بازاریابی و فروش

۱۰ روش بازاریابی و فروش موفق برندهای معروف جهان

با گسترش کسب و کارهای آنلاین و جایگزینی بازاریابی آنلاین با شیوه‌های بازاریابی سنتی، بسیاری از شرکت‌های معروف دنیا نیز روش بازاریابی و فروش موفق خود را تغییر دادند. از طرفی نیز با توجه به تنوع تکنیک‌های بازاریابی آنلاین و ترویج بازاریابی خلاق بیشتر شرکت‌های بزرگ دنیا استراتژی بازاریابی خود را به سمت شیوه‌های نوین سوق دادند. هر چند روش بازاریابی و فروش هر شرکتی با شرکت دیگر متفاوت است. اما آگاهی از شیوه‌های به کار گرفته شده شرکت‌های مختلف، می‌تواند دامنه دید شما را وسیع‌تر کند. از این رو در این مطلب از دکمه روش بازاریابی و فروش موفق ۱۰ شرکت بزرگ دنیا را برای شما گردآوری کنیم. اگر شما هم علاقه دارید که با روش بازاریابی و فروش موفق برندهای معتبر دنیا آشنا شوید. در این مطلب از دکمه همراه ما باشید.

۱۰ روش بازاریابی و فروش موفق برندهای معتبر جهان

استفاده از روش بازاریابی و فروش موفق و مدرن تاثیر به سزایی در محبوبیت برند و جذب مشتری دارد. از این رو با گسترش بازاریابی اینترنتی بیشتر برندهای معروف دنیا نیز روش بازاریابی و فروش خود را به سمت استفاده از ایده‌های خلاقانه سوق داده‌اند. در ادامه نمونه‌هایی از کمپین‌های موفق بازاریابی برندهای معروف دنیا را با هم می‌بینیم.

۱) ردبول

برند استرالیایی رد بول یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در پیشبرد استراتژی بازاریابی جهانی است. روش بازاریابی و فروش موفق ردبول به گونه‌ای است که بسیاری از آمریکایی‌ها آن را به عنوان یک برند محلی می‌شناسند. استراتژی به کار گرفته شده توسط ردبول به این ترتیب است که میزبان تمام رویدادهای ورزشی می‌شود. و حضور فعالی در آن‌ها دارد. محصولات شرکت رد بول بیشتر از اینکه به عنوان یک نوشیدنی شناخته شوند به عنوان یکی از محصولات اقتصاد جهانی شناخته می‌شوند. تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که یکی از عوامل موفقیت این برند بسته‌بندی فوق‌العاده آن است.

روش بازاریابی و فروش

۲) Airbnb

Airbnb یک بازار اجتماعی برای مشاهده لیست و فهرست و رزرو هتل در سراسر جهان است. این شرکت نیز به کمک پتانسیل رسانه‌های اجتماعی موفق شد شهرتی جهانی به دست آورد. اجرای یک کمپین تولید محتوا توسط کاربر برای اشتراک‌گذاری محتوای رسانه‌های اجتماعی به کمک هشتگ در ژانویه سال ۲۰۱۵ باعث ایجاد انفجاری عظیم در طرفداران این شرکت شد.

روش بازاریابی و فروش

۳) Zappos

این شرکت یکی از پیشگامان فروش آنلاین کفش است. که استانداردهای طلایی برای ارائه خدمات به مشتریان تنظیم کرده است. با توجه به تخصص مدیر این Zappos در زمینه دیجیتال مارکتینگ، این شرکت موفق به کسب رتبه‌ی اول شده است. که علاوه بر گارانتی ۳۶۵ روزه بازگرداندن پول، خدمات دیگری را نیز برای مشتریان آنلاین خود در نظر می‌گیرد. Zappos به صورت جدی بر روی بازاریابی آنلاین سرمایه‌گذاری می‌کند. و توجه به نیازهای مشتری را در اولویت کار خود قرار می‌دهد. زیرا رمز موفقیت استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال توجه به نیاز مشتری است.

این شرکت از کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی به عنوان روش بازاریابی و فروش خود استفاده می‌کند. زیرا کمپین‌های تولید محتوا و استفاده از پتانسیل رسانه‌های اجتماعی در برگزاری این کمپین‌ها اگر به درستی مدیریت شوند. یک روش بازاریابی و فروش موفق خواهد بود.

روش بازاریابی و فروش

۴) Mint

رسیدن به ثبات اقتصادی و پوشش دادن هزینه‌های مالی یکی از دغدغه‌های هر استارتاپی است. در این میان شرکت Mint از استراتژی بازاریابی دیجیتال به عنوان روش بازاریابی و فروش موفق خود استفاده کرده است. این شرکت با انتشار محتواهای باکیفیت و استفاده از نیروهای متعهد بر روی بازاریابی محتوایی خود سرمایه‌گذاری کرده است. و موفق شده است رشد کسب و کار خود را به میزان قابل توجهی برساند.

۵) اوبر

شرکت اوبر از سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را در زمینه ارائه خدمات حمل و نقل با خودروهای لوکس در سریع‌ترین زمان ممکن برای مردم فراهم کرده است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید که روش بازاریابی و فروش موفق این شرکت بر اساس بازاریابی دهان به دهان شکل گرفته است. به عبارت دیگر اکثر مشتریان این شرکت به توصیه اطرافیان و دوستان خود از خدمات اوبر استفاده می‌کنند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که هنوز هم استفاده از شیوه‌های بازاریابی دهان به دهان برای بسیاری از کسب و کارها موثر و کارا است.

۶) Dollar Shave Club

شاید در نگاه اول عملکرد این شرکت برای شما نیز عجیب به نظر برسد. اما جالب است بدانید که روش بازاریابی و فروش موفق این شرکت از طریق تهیه ویدئوهای سرگرم کننده و خنده‌دار است. با توجه به اینکه محتوای طنز یکی از علاقمندی کاربران اینترنت است. این شرکت نیز از پتانسیل موجود در محتوای طنز برای بازاریابی و فروش محصولات شرکت‌ها یونیلیور بهره می‌گیرد. بنابراین استفاده از محتوای طنز نیز می‌تواند به عنوان یک روش بازاریابی و فروش موفق در نظر گرفته شود.

۷) The Wirecutter

عملکرد این شرکت مانند شبکه اجتماعی خرید دکمه  است. به این ترتیب که به مشتریانی که قصد خرید اسباب بازی، دوربین، تلویزیون و ... را دارند. این امکان را فراهم می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به جستجو پرداخته و کالای مورد نظر خود را برای خرید انتخاب کنند. روش بازاریابی و فرو موفق این شرکت از طریق بازاریابی وابسته است. از این رو توصیه‌های واقعی افراد واقعی امکان تصمیم به خرید مشتریان را برایشان تسهیل می‌کند.

۸) Slack

Slack یک پلت فرم همکاری است که به اعضای تیم کمک می‌کند که به صورت موثری با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. همچنین سیستمی برای به اشتراک گذاری فایل و برقراری ارتباط آسان را برای اعضای یک تیم کاری فراهم می‌کند. Slack در زمان کوتاهی موفق شد تعداد کاربران خود را چندین برابر کند. تیم Slack روش بازاریابی و فروش موفق خود را بر روی تجربه مشتری استوار کرده‌اند. و معتقد هستند که یک تجربه مثبت مشتری می‌تواند تاثیر گذاری چندین برابری در جذب مشتریان بیشتر داشته باشد. از این رو همین استراتژی را سرلوحه کار خود قرار داده و موفق بوده‌اند.

۹) JetBlue

JetBlue یکی از شرکت‌های هواپیمایی موفق است. این شرکت به جای اینکه صرفا تبلیغات خود را به ارائه پیشنهادات و تخفیفات ویژه اختصاص دهد. از رسانه‌های اجتماعی برای ارائه اطلاعات مورد نیاز مشتریان و پاسخ به سوالات آن‌ها استفاده می‌کند. می‌توان گفت روش بازاریابی و فروش موفق این شرکت به این ترتیب است که از کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی موجود تنها برای فروش بیشتر و تبلیغات استفاده نمی‌کند. بلکه به اشتراک گذاری اطلاعات کاربردی را در اولویت کار خود قرار داده است.

۱۰) نایک

برند لوازم ورزشی نایک موفق شده است با برقراری ارتباط با تیم منچستر یونایند استراتژی بازاریابی خود را پیش ببرد. توجه به نیازهای مشتری و تولید محصولات سبک و متناسب با فرهنگ ورزشی را می‌توان روش بازاریابی و فروش موفق شرکت نایک دانست. هزینه‌های تقاضا این محصول پس از جهانی شدن به شدت افزایش یافت. و اکنون نایک به عنوان یکی از برندهای معتبر تولید کفش و لباس ورزشی شناخته می‌شود.

آنچه تا کنون دیدیم تنها روش بازاریابی و فروش موفق  ۱۰ شرکت و برند معروف دنیا بود. بی‌شک تعداد بیشماری از این روش‌ها نیز وجود دارند که در حوزه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. همانگونه که مشاهده کردید بسیاری از این برندها مانند دکمه از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی به عنوان روش بازاریابی و فروش موفق خود بهره گرفته‌اند. اما استراتژی برخی دیگر از آن‌ها متفاوت‌تر وخلاقانه‌تر است.

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل