آخرین مطالب

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

10 قانون بازاریابی شبکه‌های اجتماعی که باید بدانید

قدرت محتوا و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی می‌تواند،مخاطبان و مشتریان شما را به طور چشمگیری افزایش دهد. اما دست به کار شدن، بدون هیچ نوع تجربه یا بینش قبلی ممکن است، برای شما دردسر ساز باشد. دانستن اصول بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای شما یک اصل ضروری است. برای بالارفتن کیفیت تا ورودی‌های آنلاین شما افزایش یابد، پیروی از این ده قانون کمک خواهد کرد که پایه‌ای به مشتریان شما، برند شما، شاید از همه مهم تر به سود خالص شرکت شما خدمت خواهید کرد.

1-قانون گوش دادن

موفقیت در شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا  بیشتر به گوش دادن و کمتر به صحبت کردن نیازدارد. محتوای آنلاین مخاطبان هدف خود را بخوانید و به بحث‌های آنها بپیوندید تا یاد بگیرید چه چیزی برای آنها مهم است. فقط بعد از آن شما می‌توانید محتوا خلق کنید و جرقه مکالماتی که با ارزش باشد را ایجاد کنید تا زندگی آنها را بهم بزند.

2-قانون تمرکز

بهتر است که تخصص بیشتری داشته باشید تا بتوانید از همه نقدهای کسب و کار خود استفاده کنید. تمرکز بالا بر روی استراتژی شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا  به ساختن یک برند قوی فرصت بهتری برای موفقیت است، نسبت به استراتژی وسیعی که تلاش می‌کند همه کارها را برای همه مردم انجام دهد.

3-قانون کیفیت

کیفیت، کمیت را مغلوب می‌کند. این بهتر است که 1000 کاربر آنلاین داشته باشید که محتوای شما را بخوانند، به اشتراک بگذارند و درباره آن صحبت کنند بیشتر از 10000 کاربری است که بعد از اولین ارتباط با شما ناپدید شوند.

4- قانون صبر

موفقیت در شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا یک شب اتفاق نمی‌افتد. احتمال اینکه در یک بطری رعد و برق شکل بگیرد بیشتر از این است، شما برای به دست آوردن نتایج به فشار بیشتری نیاز خواهید داشت.

5- قانون ترکیب

اگر شما محتوای شگفت‌انگیز و با کیفیت را منتشر کنید و برای ساختن کاربران آنلاین از فالورهای با کیفیت کارکنید، آنها این را با مخاطبان خودشان در توییتر، فیس بوک، لینکداین، و بلاگ‌های خودشان و جاهای دیگر به اشتراک می‌گذارند.

این به اشتراک‌گذاری و بحث در مورد مطالب شما، موضوع‌های ورودی جدیدی در موتورهای جستجو مثل گوگل برای پیدا کردن کلمات کلیدی باز می‌کند. این موضوع‌های ورودی می‌توانند رشد کنند تا ضدها و هزاران روش پتانسیل بیشتری برای افرادی که شما را آنلاین پیدا کنند.

6-قانون نفوذ

زمانی را صرف پیدا کردن تاثیرگذاران آنلاین در بازار خود کنید که مخاطبان با کیفیتی دارند و احتمالا علاقه‌مند به محصولات، خدمات و کسب و کار شما هستند. با این افراد ارتباط برقرار کنید و کار کنید تا رابطه دوستانه ای با آنها بسازید. اگر شما رادارآنها را مانند یک منبع جذاب و معتبر از اطلاعات مفید بگیرید، آنها ممکن است اطلاعات شما را با فالورهای خود به اشتراک بگذارند، که می‌تواند شما و کسب وکارتان را در مقابل یک دنیا مخاطب جدید قرار دهد.

7- قانون ارزش

اگر شما تمام وقت خود را  به طور مستقیم به تبلیغ محصولات و خدمات خود در شبکه اجتماعی بگذرانید، مردم دیگر به حرف شما گوش نمی‌کنند. شما باید به مکالمه ارزش دهید. کمتر گفتگو کنید و بیشتر به خلق محتوای شگفت انگیز و گسترش روابط با نافذان اینترنتی تمرکز کنید. در زمان، این افراد تبدیل به یک کاتالیزور قدرتمند برای بازاریابی از طریق دهان برای کسب و کار شما  خواهند شد.

8- قانون سپاسگذاری

شما شخصی را که با جستجو به شما می‌رسد، نادیده نگیرید. ایجاد روابط یکی از مهم‌ترین بخش‌های شبکه‌های  اجتماعی موفق است، بنابراین همیشه از هر شخصی که به شما می‌رسد، تشکر کنید.

9-قانون دسترسی

محتوای خود را منتشر نکنید و بعد ناپدید شوید. برای مخاطبان خود در دسترس باشید. این به این معنی است که شما نیاز دارید مطالب خود را به طور مستمر منتشر کنید و در گفتگوها شرکت کنید. فالوور آنلاین می‌تواند دمدمی باشد و  اگر شما هفته‌ها یا ماه‌ها ناپدید شوید، آنها در جایگزین کردن شما تردید نمی‌کنند.

10- قانون تقابل

شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید، دیگران مطالب خود را به اشتراک بگذارند و درباره شما صحبت کنند، اگر شما برای آنها همین‌ کار را نکنید. بنابراین بخشی از زمانی که در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانید، باید به اشتراک گذاشتن و صحبت کردن در مورد محتوای منتشر شده توسط دیگران تمرکز کنید.

منبع

https://www.entrepreneur.com/article/218160

 

 

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل