آخرین مطالب

روند آینده رسانه‌های اجتماعی
روند آینده رسانه‌های اجتماعی
روند آینده رسانه‌های اجتماعی

روند آینده رسانه‌های اجتماعی

با رشد روز افزون مارکتینگ و تبلیغات بر مبنای شبکه‌های اجتماعی، روندهای جدیدی در حال شکل‌گیری است.

اجتناب ناپذیری استفاده از شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی یکی از ابزارهای غیر قابل اجتناب کسب و کار در آینده خواهند بود. این شبکه‌ها، به فرصتی برای برندینگ و تصویرسازی از کالاها و خدمات شرکت‌ها تبدیل شده‌اند و علاوه بر این کانال‌های جدیدی را برای فروش بیشتر محصولات به نحوی مستقیم و غیر مستقیم فراهم آورده‌اند. بنابراین، امروزه کسب و کارها سعی دارند تا سهم خود را از شبکه‌های اجتماعی به دست آورند. درواقع، کسب و کار از طریق شبکه‌های اجتماعی روز به روز محبوبیت بیشتری می‌یابد و تا سال 2018 بسیار متداول خواهد شد. بنابراین، این شبکه‌ها نه تنها برای کسب و کار استفاده می‌شوند، بلکه به یک راه‌ کار برای فروش، استخدام و غیره تبدیل خواهند شد. در نتیجه، شرکت‌های مختلف نیازمند تیم‌هایی برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی خواهند بود.

محتوا

محتوا یکی از مهمترین ابزارهای گسترش نفوذ یک برند در شبکه‌های اجتماعی است. به نظر می‌رسد که تا سال 2018، محتوا هر چه بیشتر مورد توجه برندها قرار گیرد و ترکیب‌های متفاوتی از آن از قبیل محتواهای متنی، ویدئویی، گرافیکی و ... برای آگاه‌سازی مشتریان و یا به منظور ایجاد رابطه قوی با آنان تولید شود. ردبول (Red Bull) نمونه‌ای از یک نام تجاری است که بر محتوای مارک دار تسلط یافته است.

جایگزینی تبلت‌ها با پرینت کاغذی

با رونمایی اپل از تبلت خود در سال 2010، این محصول فناورانه بسیار بیشتر از قبل شناخته شد. با این حال، امروزه کمپانی‌های بسیاری تبلت‌های ارزانتری را به بازار عرضه کرده‌اند که جایگزین پرینت کاغذی در هر خانه‌ای شده‌ است. بسیاری از نشریات محبوب از چاپ متداول و سنتی خود به تبلت‌ها روی آورده‌اند. بنابراین، رسانه چاپی به سرعت در حال منسوخ شدن است. به عنوان مثال Kindle Fire آمازون که یک تبلت ارزان قیمت است، به تنهایی جایگزین بخش قابل توجهی از بازار پرینت کاغذی شده است. 

 پیشرفت در قابلیت جستجو در شبکه‌های اجتماعی

اگرچه به طور کلی پیشرفت در شبکه‌های اجتماعی وجود داشته، اما قابلیت جستجو در شبکه‌های اجتماعی بخشی است که به خوبی مدیریت نشده و پیشرفت لازم را نداشته است. به عنوان مثال، گزینه سرچ در توییتر ناقص است. سرچ اجتماعی گوگل و فیسبوک کارآمد نبوده و نتایج خوبی را به دست نمی‌دهند. البته این وب سایت‌ها مدتی است که شروع به ارتقاء سرویس‌های خود کرده‌اند تا نتایج بهتری را به دست آورند. به طور مثال، شرکت گوگل این کار را با آپشن‌های +1 و گوگل پلاس آغاز کرده است.

شتاب گرفتن تجارت از طریق شبکه‌های اجتماعی

اکثر برندهای معروف در صفحات شبکه‌های اجتماعی تعداد عضوهای زیادی دارند. کاربران از طریق این شبکه‌های اجتماعی پیشنهادات و نظرات خود را برای محصولات ارائه می‌دهند. بسیاری از فروش‌هایی که دردنیای واقعی انجام می‌شوند، بر مبنای پیشنهادات مشتریان است. بسیاری از فروشگاه‌ها، در فیسبوک فروشگاه‌های تخصصی آنلاین را ایجاد کرده‌اند که یک نوع ترفند تبلیغاتی است. این‌ ترفندها به زودی به عنوان تکنیک‌های فروش شناخته ‌خواهند شد.

شبکه اجتماعی تلویزیون

تلویزیون‌های سنتی به زودی با اینترنت تلفیق خواهند شد و روش جدیدی در تماشای آن به وجود می‌آید. شرکت اپل احتمالا در حال برنامه ریزی برای به راه انداختن یک تلویزیون با ویژگی‌های خاص است. هر چند این شرکت هنوز این ادعا را تایید نکرده است. به زودی محتوای مورد نمایش در تلویزیون بسیار جذاب‌تر و تعاملی‌تر می‌شود، به نحوی که آخرین تحولات شبکه‌های اجتماعی در آن لحاظ خواهد شد. در نتیجه مردم قادر خواهند بود تا تجارب خود را به خانواده و دوستان بسیار راحت‌تر از قبل انتقال دهند.

حفظ رهبری فیسبوک

در سال 2018 تعداد کاربران فیسبوک از مقدار بی سابقه 2 میلیارد نفر فراتر خواهد رفت. استفاده از فیسبوک در گوشی‌های هوشمند بسیار محبوب‌تر خواهد شد که آن را به یک جزء جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل می‌کند. در سال 2018، احتمالا فیسبوک به یک سیستم عامل اجتماعی استاندارد در وب تبدیل می‌شود.

 

منبع

http://growtouch.com/social-media-trends-2018/

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل