آخرین مطالب

استراتژی موثر
استراتژی موثر
استراتژی موثر

5 نکته برای داشتن یک استراتژی موثر در کمپین تبلیغاتی

استراتژی‌های بازاریابی موثر، نیازمند بودجه بسیار و وقت زیاد هستند، این دو عامل واقعا تاثیرگذار است. چیز دیگری که می‌تواند غافلگیرکننده باشد، این است که تاثیرگذاران از تبلیغات سنتی اهمیت بیشتری دارند. چرا؟ چون مصرف کننده‌ها از منابعی که به آنها اعتماد دارند توصیه می‌گیرند نه از خود برندها.

تحقیقی توسط توییتر(Twitter) و آنالکت (Analect) صورت گرفت که طبق آن 49درصد مردم می‌گویند، تصمیمات خرید خود را بر اساس افراد تاثیرگذار می‌گیرند. این خیلی ساده است: مردم دارای قدرت هستند و این قدرت نه تنها برند را به خطر می اندازد، بلکه با توسعه سریع رسانه های اجتماعی آنها باعث می شوند، تاثیرگذارتر از هر زمان دیگری باشند و این اهمیت آنها را روز به روز بیشتر می کند.

آنها مسئول ساختن علامت های تجاری برای مخاطبان امروز در حد جهانی هستند، بنابراین لازم است با توجه بیشتری شروع کنیم. من سالهای گذشته با آژانس‌های بازاریابی اثرگذار خودمان کار کردم ومتوجه شدم که برندها اغلب در مسیری قرار دارند که مثل جاده‌ای بزرگ و یکطرفه است. آنها انتظار دارند با انتخاب افراد تاثیرگذار بتوانند فالوهای بیشتری جذب کرده و ازآنها بخواهند محتوایی را که از دنیایی خارج از آنجا به دست می آورند به اشتراک بگذارند.

با این حال به این صورت کار نمی کند. استراتژی های موثر در بازاریابی نیاز به بودجه زیاد و صرف زمان زیاد است، اینها چیزهایی هستند که واقعا تاثیر می‌گذارند.

برای اینکه مطمئن شوید استراتژی بازاریابی شما هوشمند،ایستا و موفق است، چند نکته در اینجا قرار می‌دهم.

1_درستی تاثیرگذار برتر از اعتبار است.

اشتباه رایج برندها این است که فکرمی‌کنند هر تاثیرگذار با تعداد زیادی فالور می‌تواند برای آنها مفد باشد. آنها غالبا فراموش می‌کنند که بپذیرند اعتماد مخاطبانشان در واقع حقیقی نیست.

تاثیرگذارها چون معتبر هستند، اعتبار ایجاد می کند و این به واسطه اعتمادی ست که افراد دیگر به آنها دارند.به همین دلیل است که افراد آنها را فالو می‌کنند. بنابراین شما باید تاثیرگذاران و افراد دارای نفوذی را پیدا کنید که واقعا طرفدار برند شما هستند باید روی اینها کار کنید تا باعث ایجاد تاثیر روی مخاطبان خود شوید.

فالورهای بزرگ این کار را نمی‌کنند. درواقع کاملا برعکس است. هرچه فالورها کوچکتر باشند ارتباط بین یک تاثیرگذار و مخاطبانش واقعی‌تر است. رابطه مستقیمی بین زیرمجموعه‌های تاثیرگذار کوچکتر و میزان تعامل بیشتر وجود دارد.

تاثیرگذاران درست و حسابی می دانند چه کسی هستند، مخاطبانشان چه چیزی می‌خواهند و به آن وابسته هستند، این چیزی است که ارزشمند است.

2-بیشتر در واقع بیشتر است.

یکی دیگر از انتظارات برندها این است که با چند تاثیرگذار همکاری کنند  تا نتیجه بگیرند. اما مقایسه آنها با هم زمان می‌برد برای همین است ما همیشه به مشتریانمان توصیه می‌کنیم در طول یک دوره طولانی با تاثیرگذاران متعدد همکاری کنند. این کار نه تنها برای رسیدن به مخاطبان بیشتر که برای این است که مطمئن شوید پیام برند شما باعث افزایش فالور می‌شود.

ما اغلب با استراتژهای تاثیرگذار چند لایه کار میکنیم که شامل گروه کوچکی از تاثیرگذاران برتر است که آنها را گروه بزرگی از تاثیرگذاران کوچکتر حمایت می‌کنند. به این ترتیب ما جنبشی رو به جلو ایجاد می کنیم که موجب تحریک مخاطبان برای ایجاد محتوا و گروهای طرفداری است. درنهایت استراتژی خود را حفظ می‌کنیم و حواسمان هست که مخاطبان در طول زمان و درطول کمپین‌های تبلیغاتی درحال تغییر هستند.

3-به چیزی بزرگتر از محتوای رسانه‌های اجتماعی فکر کنید.

یکی از بهترین چیزها در مورد کار با افراد تاثیرگذار این است که آنها خودشان خلاق و سازنده هستند.از این قابلیت به نفع خودتان استفاده کنید: از استراتژی‌هایی که گسترده‌تر از شبکه‌های اجتماعی هستند، استفاده کنید استراتژی‌هایی که برنامه‌های آفلاین،ویدئوها،پلتفرمهای آفلاین و غیره را دربر می‌گیرند. به این ترتیب نه تنها استراتژی رسانه‌ای خود را به بالاترین حد می‌رسانید بلکه سطح ارزشمندی رسانه را هم افزایش می‌دهید. تاثیرگذاران می‌خواهند تجارب مفیدی را که هر دوی شما در آن سهیم بوده اید با فالورها به اشتراک بگذارند.

4- توپ را در زمین تاثیرگذاران بیاندازید

فکر میکنم یکی از مهمترین چیزهایی که یک برند باید همیشه به یادداشته باشد این است که امروز مصرف‌کنندگان چه می‌گویند. اسکات کوک از بنیانگذار اینویت (Inuit) گفته: یک برند چیزی نیست که ما به مصرف‌کنندگانمان می‌گوییم، چیزی‌ است که آنها به‌ هم می‌گویند.

وقتی شما با افراد تاثیرگذار کار می‌کنید در واقع در حال تبدیل شدن به اکوسیستم خود هستید نه اینکه در مسیر دیگری قرار گرفته باشید. مردم اغلب براین باورند که تاثیرگذاران به دنبال گسترش برند شما هستند اما این کار از راه دیگر هم انجام می‌شود بروید و از منظر متفاوتی نگاه کنید. شاید شما یک تکه لباس دارید که برای مصرف خاصی درست شده یک تاثیرگذار می‌تواند همان لباس را استفاده کند یا بیپوشد یا به نحوی که شما هرگز فکرش را نکرده اید به اشتراک بگذارد.

هرچه بیشتر اجازه دهید تاثرگذار خودش را نشان دهد، اوناب‌ترظاهر می‌شود که این برای مخاطب شما بسیار جذاب است.

 5- تاثیرگذاران برای زندگی هستند نه فقط برای کمپین تبلیغاتی

تاثیرگذار خوب در بازاریابی نیاز به چندین بار شراکت دارد نه فقط برای یک بار. این بدان معنیست که گسترده کردن این روابط باارزش‌تر از جبران خسارت پولی‌ست.تاثیرگذاران خط ارتباطی مستقیم شما با مخاطبان هدف هستند از طریق آنها می‌توانید بازخورد درمورد برند و محصولات خود را دریابید بنابراین به آنها نشان دهید که قدردانشان هستید.

شاید بتوانید آنها را با یک ویدئوی شخصی از یک رویداد یا یک محصول سفارشی ارائه دهید.آنها را به خاطر برند و آینده خود بخوانید.تقویت همکاری با تاثیرگذاران ممکن است موجب همکاری های خلاقانهای شود که در بلند مدت به شما کمک می‌کند.

منبع entrepreneur

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل