آخرین مطالب

9 نکته مهم برای فروش آنلاین موفقیت آمیز
9 نکته مهم برای فروش آنلاین موفقیت آمیز
9 نکته مهم برای فروش آنلاین موفقیت آمیز

9 نکته مهم برای فروش آنلاین موفقیت آمیز

1. نقد و بررسی محصولات

گاهی اوقات، مشتریان بهترین و مهمترین طرفداران فروشگاه‌های اینترنتی شما هستند. تنها توضیحات محصول شما – که در ادامه به آن خواهیم پرداخت- مردم را به خرید محصول ترغیب می‌کند.

اجازه نقد و بررسی محصولات خریداری شده توسط مشتریان این امکان را فراهم می‌کند تا آن‌ها به بیان تجربه خود از خرید و کیفیت محصول خریداری شده بپردازند. بعلاوه، این روش، روشی بدون نقص و بی‌طرفانه برای ارزیابی محصولات توسط یک شخص ثالث است.

آمار به دست آمده از نتایج نقد و بررسی محصولات توسط مشتریان، شما را به درک هرچه بهتر مطلب اخیر کمک خواهد کرد:

 •  بازخورد‌های مشتریان به طور متوسط موجب افزایش 18 درصدی فروش می‌شود. بعلاوه، داشتن 50 (یا بیشتر) نظر در مورد یک محصول می‌تواند فروش آن را تا 4.6٪ افزایش دهد.
 • 58 درصد مشتریان سایت‌هایی را ترجیح می‌دهند که قابلیت نقد و بررسی محصولات در آن‌ها وجود دارد.
 • 63 درصد مشتریان با احتمال بیشتری خرید خود را از سایت‌هایی انجام می‌دهند که قابلیت نقد و بررسی محصول در آن‌ها وجود دارد.
 • نقد و بررسی مشتریان در خصوص یک کالادر برابر توضیحات ارائه شده توسط کارخانه تا 12 برابر بیشتر مورد اعتماد خریداران جدید است.
 • بازدیدکنندگانی که نقد یک کالا را مطالعه می‌کنند، نسبت به دیگران، به طور میانگین تا 6 درصد بیشتر آن کالا را خریداری می‌کنند.

یکی از آسان‌ترین راه‌های ایجاد امکان ارائه نقد و بررسی برای فروشگاه آنلاین، استفاده از سیستم Orankl است. این سیستم، یک استارت آپ نوپا است که به شما در برقرای ارتباط با مشتریان کمک می‌کند.

2. تصاویر با کیفیت

پر واضح است که تا کسی تصویر یا تصاویری از یک محصول را مشاهده نکند، اقدام به خرید آن نخواهد کرد. خوشبختانه، امروزه با وجود تلفن‌های همراه هوشمند، هر کسی می‌تواند تصاویری با کیفیت بالا ثبت کند. بنابراین، هیچ توجیحی برای قرار ندادن تصاویر یک کالا برای معرفی آن به مشتری وجود ندارد.

همانگونه که از تصویر زیر پیدا است، نه تنها شرکت STM Bags تصاویر باکیفیتی از محصولات خود ارائه می‌دهد، بلکه با تصاویر خود نحوه استفاده و کاربرد آن را در عمل به مشتریان نشان می‌دهد.

نمونه تصویر با کیفیتموارد زیر را برای ثبت تصاویر با کیفیت بالاتر توصیه می‌شود:

 • از تمیز بودن لنز دوربین اطمینان حاصل کنید.
 • زیر نور زیاد و مناسب عکس بگیرید.
 • زوایای مختنلف را برای عکاسی از یک محصول در نظر بگیرید.
 • رزولوشن دوربین را افزایش دهید.
 • حالت‌های ویژه عکاسی را بررسی کرده و بهترین را انتخاب کنید.
 • از اپ‌های موجود در اندروید و آی او اس برای عکاسی استفاده کنید (به طور مثال Camera+ برای iOS)

3. روش‌های پرداخت آسان

صفحه پرداخت شما توقف نهایی مشتریان در خرید از فروشگاه آنلاین شما است. یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش فروش آسان کردن نحوه پرداخت هزینه کالا است.

علاوه بر آن، صفحه پرداخت جایی است که در نهایت بازدید کنندگان به مشتریان شما تبدیل می‌شوند. برای آسان نمودن هرچه بیشتر مراحل پرداخت هزینه کالا، توجه به موارد نه گانه زیر ضروری است:

 • چندین روش پرداخت را فراهم کنید.
 • برای پرداخت هزینه مشتریان را ملزم به ثبت نام نکنید.
 • اطمینان حاصل کنید تا صفحه پرداخت از نظر طراحی با دیگر صفحات فروشگاه متناسب باشد.
 • مشتریان را برای پرداخت به سایت‌های دیگر هدایت نکنید.
 • مشتریان را نسبت به امنیت پرداخت‌هایشان مطمئن کنید.
 • راه حلی آسان برای خطاهای پرداخت در نظر بگیرید.
 • اطلاعات غیر ضروری را از مشتری دریافت نکنید.
 • حواس پرتی مشتریان در صفحه پرداخت را به حداقل ممکن برسانید.
 • برای دستورات مختلف، درخواست‌های روشنی ارائه دهید تا از سردرگمی مشتریان جلوگیریی شود.

4. بارگذاری سریع سایت

امروزه به دلیل وجود اینترنت‌های پر سرعت، کمتر به زمان بارگذاری سایت توجه می‌شود. با این حال، به این نکته توجه خاص داشته باشید که بازدید کنندگان زمان زیادی را برای بالا آمدن یک سایت منتظر نمی‌مانند.

یک اینفوگرافیک منتشر شده از سایت nlineGraduateProgams.com نشان می‌دهد که از هر 4 نفر، یک نفر از سایت‌هایی که زمان بارگذاری آن‌ها بیشتر از 4 ثانیه طول می کشد، خارج می‌شوند. افزون بر آن، یه بررسی دیگر انجام شده توسط KISSmetrics نشان دهنده این است که هر یک ثانیه تاخیر در بارگذاری یک سایت، موجب کاهش هفت درصدی فروش می‌شود.

5. طراحی با کیفیت

یک اینفوگرافیک ارائه شده توسطKISSmetrics  نشان داد که 42 درصد از خریداران نظر خود را در مورد یک وب سایت فقط و فقط بر روی طراحی کلی آن قرار می‌دهند. این در حالی است که 52 درصد از آن‌ها فقط به دلیل عدم زیبایی سایت دیگر به آن مراجعه نکردند.

آنچه از این اینفوگرافیک برای یک فروشگاه آنلاین می‌توان نتیجه گرفت این است که، یک فروشگاه آنلاین با طراحی زیبا و حرفه‌ای تاثیر بسزایی در موفقیت آن دارد. همچنین، این طراحی اعتبار برند شما را افزایش داده و شخصیت آن را نشان می‌دهد.

6. کالاهای مرتبط

در صفحه یک کالا، محصولاتی را که دیگر مشتریان آن‌ها را همراه با کالای حاضر خریداری کرده‌اند، یا محصولاتی که تکمیل کننده کالای مورد نظر هستند را به بازدیدکنندگان نشان دهید. به عنوان مثال، خریداران ممکن است به یک جفت باتری برای یک کالا، یا یک حافظه اضافی برای یک دوربین عکاسی نیاز داشته باشند.

این تکنیک یک فرصت منحصربفرد برای افزایش درآمد است. چرا که در اینصورت کالاهایی به نمایش گذاشته شده و احتمالا به فروش می‌روند که بازدید کننده به دنبال آنها نبوده است.

توجه به این نکته ضروری است که از قرار دادن کالاهای مرتبط در صفحه پرداخت خودداری کنید. زیرا همانگونه که قبلا اشاره شد، هیچ چیزی نباید موجب انحراف حواس خریدار از کالای اصلی شده و خللی در پرداخت ایجاد کند.

7. راهنمای آسان بخش‌های مختلف سایت

یکی از راحت‌ترین کارها برای اینکه مطمئن بود بازدیدکننده‌ها از خرید لذت می‌برند، اطمینان از دسترسی آسان آنها به کالاهای مختلف است. این بدان معنی است که فروشگاه انلاین خود را طوری طراحی کنید تا با دسته بندی‌ها، فیلترهای مختلف و موتور جستجو، خریدا به راحتی برای یافتن محصول مورد نظر خود راهنمایی شود. دلیل این امر آن است که هدف اصلی مردم از خرید آنلاین، تجربه یک خرید آسان و بدون دردسر است. بنابراین، طراحی مناسب تمامی پروسه خرید را سریعتر و آسان‌تر می کند.

با توجه به عکس نشان داده شده، می‌توان دید که چگونه شرکت اپل محصولات خود را در سمت چپ تصویر طبقه بندی کرده تا به بازدید کنندگان برای یافتن هر چه سریعتر و آسان‌تر کالای خود کمک کند. حتی این شرکت با ایجاد امکان جستجو و نمایش محصولات موجود، پا را نسبت به رقبای خود فراتر نهاده است.طبقه بندی مناسب تصاویر

  8. توصیف حرفه‌ای کالا

از آنجائیکه شما در یک زمان نمی‌توانید در چند مکان باشید و چند وظیفه را انجام دهید، توضیحات کالاها بعنوان اهرم فروش شما عمل خواهد کرد. این قدرت کلمات به کار برده شده در توصیف کالاها است که بازدیدکنندگان را به خریدار تبدیل می‌کند.

خوشبختانه، توصیف کالاها نیازمند مدرک مرتبط با مارکتینگ نبوده و فقط نیاز است تا بر آنچه که برای مشتریان اهمیت دارد، توجه ویژه شود. در ادامه لیست کوتاهی از مواردی که در توصیف یکک کالا باید مورد توجه قرار گیرد، آورده شده است.

 • بر روی مزایای کالای مورد نظر تمرکز کنید. یعنی یک کالا چه کارهایی برای خریدار انجام می‌دهد.
 • از لغات و عبارات ساده استفاده کند.
 • برای روان‌تر شدن متن، از جملات کوتاه استفاده کنید.
 • انگیزه بازدیدکنندگان از خرید کالای مورد نظر را تشخیص دهید.
 • کالای مورد نظر را چنان توصیف کنید که گویی به صورت مکالمه توضیح می‌دهید.
 • گزاره‌ای واضح و منحصر به فرد برای تمایز محصولات خود از دیگر رقبا داشته باشید.

9. پشتیبانی قوی از مشتری

ممکن از در پروسه فروش و تحویل کالا مشکلاتی مرتبط با سرور یا مرتبط با تحویل کالا وجود داشته باشد. بنابراین، باید پشتیبانی قوی باید برای برخود با مشتریان ناراضی آماده باشید. این موضوع می‌تواند بعنوان راهکاری کارآمد برای حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید باشد. عدم برخورد مناسب با این مشتریان می‌تواند محبوبیت برند را کاهش دهد. چرا که امروزه با گسترش شبکه‌های اجتماعی، تجربه‌های مرتبط با مشتریان ناراضی به سرعت گسترش می‌یابد.

منبع

https://blog.paymill.com/en/9-things-make-online-shops-successful/

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل