آخرین مطالب

اجاق‌گاز، فر توکار، مایکروویو یا سولاردام؟
اجاق‌گاز، فر توکار، مایکروویو یا سولاردام؟
اجاق‌گاز، فر توکار، مایکروویو یا سولاردام؟

اجاق‌گاز، فر توکار، مایکروویو یا سولاردام؟

 

اگر به گذشته نگاه کنیم اجاق‌گاز‌های بزرگ و به اصطلاح مبله را به خاطر می‌آوریم که البته هنوز هم رواج دارند و کاملا اقتصادی و به‌صرفه هستند، با این حال با آمدن گازهای صفحه‌ای به بازار، اجاق‌گاز‌های مبله از رونق افتاده و دیگر چند سالی‌ست که در منازل جدید با دکوراسیون آشپزخانه‌های اوپن و جزیره‌ای در زمان نصب کابینت، به جای آن اجاق‌گاز‌‌های بزرگ و جاگیر مبله، از اجاق‌گاز‌های کم‌حجم صفحه‌ای استفاده می‌گردد. اما بهتر است بدانیم استفاده از این گازها معایب خودش را دارد که یکی از مهم‌ترین‌شان نبود فر است. نیاز به داشتن فر افراد را مجبور می‌کند فرهای توکار درون کابینت‌ها جاسازی کنند و یا شاید اصلا از خیر فر بگذرند و به سمت مایکروویو‌ها یا مایکروفر‌ها بروند!

 

در زمان تصمیم‌گیری برای این کار چند حالت وجود دارد که به شرح زیر توضیح داده می‌شود:

۱. در این حالت یک اجاق‌گاز صفحه‌ای در آشپزخانه نصب کرده، علاوه بر این یک فر توکار و یک مایکروویو توکار نیز نصب کرده و از بابت هر نوع استفاده هیچ مشکلی نخواهیم داشت. این انتخاب در صورتی که فضای کافی درون آشپزخانه خود داشته باشید بهترین گزینه است.

۲. حالت بعدی این است که در آشپزخانه فضایی به نام مطبخ وجود دارد و یک دستگاه اجاق‌گاز فردار در مطبخ قرار داده شده است. بنابراین در آشپزخانه داخل منزل معمولا می‌توان یک اجاق‌گاز صفحه‌ای کوچک و یک مایکروویو قرار داد.

۳. حالت دیگر زمانی است که یک اجاق‌گاز صفحه‌ای در آشپزخانه نصب شده و حالا به دلیل صرفه‌جویی در هزینه و یا کمبود فضا در آشپزخانه، بین انتخاب فر و مایکروویو مرددیم. در این حالت چند انتخاب برای ما وجود دارد:

اگر اهل پخت شیرینی و کیک، یا پخت مرغ و ماهی و احیانا پیتزا درون فر هستیم که مسلما باید گزینه فر را در اولویت قرار دهیم زیرا هیچ‌کدام از دستگاه‌های مایکروویو و یا سولاردام قابلیت پخت لذیذ این مواد غذایی را ندارند!

اما اگر زیاد اهل استفاده از فر و پخت و پز با فر نیستیم، بهتر است یک مایکروویو خوب و یا یک سولاردام خریداری نموده و در آشپزخانه یا به صورت مبله و یا به صورت توکار قرار دهیم.

 

 

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که فرهای توکار فقط برای گذاشتن درون کابینت طراحی شده اند و بدنه خارجی ندارند، یعنی حتما باید درون یک محفظه یا کابینت یا جعبه جای‌گذاری شوند. اما مایکروویو‌ها دو دسته‌اند، یک دسته از مایکروویو‌ها با ابعادی طراحی شده‌اند که دقیقا روی فرهای توکار قرار گرفته و طولی مشابه فرها دارند ولی ارتفاع کمتری دارند. بنابراین از جهت کارایی با سایر مایکروویوها تفاوتی ندارند.

دسته دیگر مایکروویوها که پر فروش‌تر نیز می‌باشد به صورت پرتابل یا قابل حمل طراحی شده‌اند و می‌توان آن‌ها را روی هر سطح دلخواهی قرار داد.

نکته ای که اینجا بسیار اهمیت دارد سرعت‌عمل مایکروویو‌ها می‌باشد که وجود آن‌ها را در آشپزخانه بسیار کاربردی کرده است. در واقع مایکروفر‌ها با زندگی سریع و دیجیتال ما تناسب خوبی دارند و گاهی حتی ما را از داشتن فر یا انواع دیگری از وسایل پخت و پز بی‌نیاز می‌کنند.

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل