آخرین مطالب

جاروبرقی را با دقت بخریم
جاروبرقی را با دقت بخریم
جاروبرقی را با دقت بخریم

جاروبرقی را با دقت بخریم

 

چه برای تهیه جهیزیه بخواهید جاروبرقی انتخاب کنید و چه به جای جاروبرقی قدیمی و از کار افتاده، دانستن نکاتی درباره این وسیله برقی خانگی کوچک و در عین حال مهم خالی از لطف نیست. قبل از هر چیز بهتر است بدانیم که جاروبرقی‌های موجود در بازار به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

جاروبرقی‌های کیسه دار و جاروبرقی‌های بدون کیسه

 

 

۱. جاروبرقی‌های بدون کیسه یا Bagless

برخلاف تصور اکثر مردم که فکر می‌کنند جاروهای بدون کیسه جدیدتر از جاروهای کیسه‌دار هستند، بهتر است بدانید که حدود ۶۰ سال پیش جاروبرقی به شکل امروزی اختراع شد، یعنی جاروبرقی‌های کیسه‌دار، و تا قبل از آن جاروبرقی‌ها همه بدون کیسه بودند!

گرچه تکنولوژی به کار رفته در آن‌ها چندان جالب نبود و بعد از چند بار استفاده، کاهش شدیدی در قدرت مکش جارو  پیش می‌آمد و همچنین در زمان‌های خیلی کوتاه نیاز به تخلیه زباله‌ها وجود داشت. پس مخترعان جاروهای کیسه‌دار را ابداع کردند. از مزایای بزرگ این جاروها این است که از ابتدا تا زمان پرشدن کیسه، جارو با مکش یک‌نواختی کار خواهد کرد و نیازی به تخلیه زود به زود جارو نمی‌باشد.

 

 

۲. جاروبرقی‌های کیسه‌دار

این دسته از جاروبرقی‌ها بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند و در تمام این سال‌ها کم‌دردسرترین نوع جاروبرقی‌ها به شمار می‌روند.

گروه جاروبرقی‌های کیسه‌دار نیز خود شامل دو دسته‌ است:

جارو‌برقی‌های با کیسه دائم و جارو‌برقی‌های با کیسه یک‌بار مصرف

بیشتر جاروبرقی‌های کیسه‌دار بازار را دسته جارو‌برقی‌های با کیسه دائم به خود اختصاص می‌دهند و برندهای بسیار معتبری هم محصولات خود را با همین کیسه‌های دائمی‌ و درجه یک تولید می‌نمایند. البته امروزه کیسه‌های یک بار مصرفی در بازار موجود است که با بیشتر جاروبرقی‌ها سازگاری دارد.

توصیه ما برای خرید این نوع جارو‌برقی‌ها دقت در انتخاب از بین برندهای معتبر و حتی‌الامکان محصولات اصلی است. همچنین بهترین توان برای مصرف خانگی یک جارو‌برقی‌ با کیسه دائم، جارویی با توان حدود ۲۰۰۰ می‌باشد.

دسته دیگر جارو‌برقی‌های با کیسه‌های یک‌بار مصرف هستند که بیشترین برندهای آلمانی موجود در بازار مانند بوش، زیمنس و آاگ را شامل می‌شوند. کارکرد این دسته، از لحاظ تعویض کیسه پس از زمان پرشدن کیسه، به نسبت جاروهای با کیسه دائم، راحت‌تر می‌باشد. تنها نقطه ضعف این جاروها زمانی است که شما نتوانید کیسه‌های فابریک آن‌ها را پیدا کنید و از کیسه‌های فرعی استفاده نمایید در این صورت اگر جنس پاکت مصرفی خیلی خوب نباشد خاک به داخل موتور جاروبرقی نفوذ می‌کند و باعث آسیب جدی به موتور دستگاه می‌شود.

پس با تمام این تفاسیر پیشنهاد ما خرید یک جاروبرقی با کیسه دائم و برند معتبر است.

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل