آخرین مطالب

نکات کاربردی کار با ماشین لباس شویی
نکات کاربردی کار با ماشین لباس شویی
نکات کاربردی کار با ماشین لباس شویی

نکات کاربردی کار با ماشین لباس شویی

 

اولین استفاده

هنگام اولین استفاده از ماشین لباس شویی‌های تمام اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک حتما ابتدا آن را بشویید! منظور از شستن یک دور شست و شوی خالی بدون لباس است. در واقع بدون اینکه لباس‌‌ها را داخل ماشین بریزید، ابتدا پودر یا مایع لباس شویی را در داخل مخزن ماشین لباس شویی ریخته سپس تنظیمات را بر روی آب کشی قرار دهید و استارت بزنید تا شست و شوی آب‌بندی انجام شود.

 

بررسی کامل لباس ها

قبل از اینکه لباس را در ماشین بیندازید مطمئن شوید که جیب‌‌های آن را کاملا خالی کرده اید. مسلما دلتان نمی خواهد بعد از شست و شو، کارت ملی مچاله شده‌ی خود را درون مخزن ماشین پیدا کنید! اتفاقی که برای خانه داران بی‌دقت کم پیش نمی‌ آید، سعی کنید لباس‌‌ها را دانه‌دانه بردارید و چندین لباس را با هم درون محفظه نیندازید. این کار هم به چک کردن کامل لباس‌‌ها منجر می‌شود هم باعث می‌شود در هنگام شست و شو لباس‌‌ها کمتر در هم گره بخورند و جدا کردن آنها آسان تر باشد. بعد از جدا کردن، تمام زیپ‌ها و دکمه‌ها و سگک‌‌ها را ببندید، حتی توصیه می‌شود لباس‌های خیلی کوچک مانند لباس نوزاد، دستکش نوزاد یا جوراب‌‌ها را برای جلوگیری از گیر کردن داخل درز‌های واشر درب ماشین لباس شویی، اول داخل یک کیف نخی نازک مخصوص این کار (مثل رو بالشی) قرار بدهید و با دیگر لباس‌ها مخلوط نکنید.

دستمال کاغذی، کابوس ماشین‌‌های لباس شویی

اگر لحظه ای که لباس‌ها را از ماشین لباس شویی در می‌آورید پر از تکه‌های دستمال کاغذی باشند چه احساسی می‌کنید؟ دستمال کاغذی بعد از خیس شدن و ترکیب شدن با مواد شوینده معمولا تبدیل به ماده‌ای بسیار چسبناک می‌شود و تمام لباس‌های داخل ماشین را درگیر می‌کند. بدترین چیز بعد از یک شست و شوی طولانی جدا کردن دانه به دانه این تکه‌های سفید چسبناک از لباس‌ها است. حتما در هنگام این پیشامد باید ابتدا دستمال‌ها را جدا کنید و سپس دوباره تمام لباس‌ها را درون ماشین بیندازید در غیر این صورت بدون پاکسازی دستمال‌ها دوباره همان اتفاق درون محفظه ماشین تکرار می‌شود.

 

انواع برنامه‌‌های شست و شوی ماشین لباس شویی  خود را بدانید

امروزه اکثر ماشین‌‌های لباس شویی اتوماتیک قابلیت شست‌ و شوی لباس‌‌های ظریف، لباس‌‌های کودک، لباس‌‌های تیره، روشن و رنگی را دارند. حتی برنامه مخصوص شست‌ و شویی شبیه شست‌وشو با دست نیز به بعضی از ماشین‌های لباس شویی اضافه شده. تمام این‌ها را می‌توانید در مواقع نیاز استفاده کنید به شرطی که کاتالوگ ماشین لباس شویی و انواع برنامه‌‌های آن را خوانده باشید و بتوانید از امکانات آن به طور کامل استفاده کنید.

کنترل مصرف آب

بیشتر ماشین‌‌های لباس شویی جدید و تمام اتوماتیک، مقدار آب لازم را بر طبق مقدار لباس‌‌هایی که داخل محفظه شست و شو قرار دارد تنظیم می‌ کنند. با این حال امکان تنظیم دستی مقدار آب درون محفظه نیز معمولا وجود دارد. دیگر مانند زمان‌‌های قدیم نیازی به کامل پر شدن محفظه و جمع شدن لباس‌‌ها تا زمان رسیدن به حجم مورد نظر ماشین لباس شویی نیست.

هر ماشین‌ لباس شویی مانند تمام وسایل برقی که برچسب مصرف انرژی دارند دارای برچسب میزان مصرف آب نیز می‌ باشد. برای اطلاعات بیشتر در این‌ باره پیشنهاد می‌کنیم مقاله برچسب انرژی لوازم خانگی چیست؟ را از سری مقالات وبلاگ دکمه مطالعه کنید.

 

کشوی مخصوص مواد شوینده را بشناسید

این کشو در ماشین‌‌های لباس شویی جدید و تمام اتوماتیک معمولا از سه قسمت تشکیل شده است:

  1. قسمت پودر برای عملیات پیش شست‌وشو یا به عبارت دیگر Pre wash
  2. قسمت پودر برای شست‌ و شوی اصلی یا همان قسمت Main wash
  3. قسمت سیفون

در بعضی مدل‌‌ها مخزنی نیز برای مواد نرم‌کننده وجود دارد که در این صورت می‌توانید هم پودر و هم مایع نرم‌کننده را قبل از شروع برنامه به کشوی مخصوص مواد شوینده اضافه نمایید.

رعایت این نکات در مورد این مخزن را جدی بگیرید:

  • هرگز در طول مرحله شست‌وشو، درب مخزن پودر را باز نکنید.

  • زمانی که از مرحله Pre wash یا پیش شست‌وشو استفاده نمی‌کنید در قسمت Pre wash پودر نریزید.

  • مقدار پودر به مقدار لباس ،میزان کثیفی و سختی آب بستگی دارد که از روی راهنمای ماشین لباس شویی قابل تشخیص است.

  • مایع نرم‌کننده را پیش از ریختن در مخزن مورد نظر با آب رقیق نمایید و دقت کنید که حتما مقدار مایع تا زیر خط MAX بیاید.

 

 

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل