آخرین مطالب

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، 20 نکته از زبان حرفه‌ای‌ها – بخش چهارم
بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، 20 نکته از زبان حرفه‌ای‌ها – بخش چهارم
بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، 20 نکته از زبان حرفه‌ای‌ها – بخش چهارم

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، 20 نکته از زبان حرفه‌ای‌ها – بخش چهارم و پایانی

پیشتر به 12 نکته در مورد بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی اشاره شد. در ادامه نکاتی دیگر از تجربیات کارشناسان خبره این شاخه از دانش بازاریابی را مطالعه می‌کنیم: 

#13: تلاش کنید تا در فیس بوک به عنوان مرجع شناخته شوید

در طول سال‌های گذشته فیس‌بوک از الگوریتم‌های جدیدی برای ایجاد محدودیت در مشاهده‌ پست‌های یک صفحه استفاده کرده‌است. مدیران کسب و کارها در فیس‌بوک می‌توانند به جای استفاده تبلیغاتی صرف، با ایجاد مرجعیت برای صفحه خود،‌ این محدودیت را به فرصت تبدیل کنند.

با استفاده از پلتفرم فیس‌بوک، صفحه‌ای بسازید که مشتریان از آن لذت ببرند و برای دست پیدا کردن به دامنه وسیعی از مخاطبان در فیس‌بوک، پست‌هایی جالب، سرگرم کننده،‌ آموزنده و الهام‌بخش برای بازدیدکنندگان تهیه و منتشر کنید.

*هالی هومر (Holly Homer) هم بنیانگذار وبلاگ کیدز اکتیویتی (Kids Activity)

#14: زمان را به نحو موثری مدیریت کنید

برای تولید محتوای وبلاگ چقدر زمان صرف می کنید؟ چقدر از زمانتان را در جلسات می‌گذرانید؟ برای ارسال ایمیل‌های کاری چطور؟

حتی اگر تصویر روشنی از چگونگی صرف زمان در ذهن دارید، باز هم ممکن است برای انجام تمامی کارهایتان در یک روز کاری، با کمبود زمان مواجه باشید. واقعیت این است که به دست گرفتن افسار زمان، چالشی برای همه مدیران و صاحبان کسب و کارها است.

از ابزارهای مدیریت زمان مانند رسکیو تایم (Rescue Time) استفاده کنید و برای اموری که وقت‌گیرترند، زمان بیشتری اختصاص دهید.

از ابزارهای مدیریت زمان استفاده کنید

به عنوان مثال ممکن است که شما زمان زیادی را صرف ارسال پست و پاسخ به مخاطبان در فیس‌بوک و توییتر کنید بدون آنکه شاهد نتیجه مطلوبی باشید. در عین حال تمرکز کافی روی ایمیل مارکتینگ به رغم کارایی بالای آن- نداشته باشید.

در این شرایط باید برنامه زمانی فعالیت‌ها را طوری تنظیم کنید که وقت کافی برای ایمیل مارکتینگ نیز در آن دیده شده باشد. فراموش نکنید که بازاریابی دیجیتال، آمیخته‌ای از شبکه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و محتوای وبلاگ است و در صورت غفلت از هرکدام، کمپین شما با مشکل روبه‌رو خواهد شد. سعی کنید زمان مناسبی را به هر کدام اختصاص دهید. حالا می‌توانید منتظر رشد انفجاری در مشتریان باشید!

باز هم تاکید می‌کنم: میان آنچه خودتان علاقه‌مند به انجام آن هستید و چیزی که کسب‌ و کار شما بدان نیازمند است، تعادل ایجاد کنید.

*لینت یانگ (Lynette Young) مدیر بازاریابی محتوایی ای وبر(AWeber)

#15: در لینکداین مقالات خود را منتشر کنید

اگر تاکنون از این امکان استفاده نکرده‌اید، بهتر است که حتما انتشار مقالات در بستر لینکداین را امتحان کنید. این کار باعث می‌شود که تعداد بیشتری ار مخاطبان، شما را ببینند و از طرفی اعتبار حرفه‌ای شما هم در میان فعالان صنعت، افزایش یابد. در حقیقت استفاده از لینکداین پابلیشر(LinkedIn Publisher)‌، فارغ از تعداد افرادی که شما را دنبال می‌کنند یا با آنها در تماس هستید،‌ موجب می‌شود تا بهتر و بیشتر دیده شوید.

به عنوان مثال زمانی که وندی مک‌کللند (Wendy McClelland) سومین پستش را با عنوان" Why I Say No To Coffee Meetings " منتشر کرد، به دفعات دیده و بسیار بیشتر از حد انتظار با لایک و کامنت خوانندگان همراه شد.

لینکداین به بهتردیده شدن شما کمک می‌کند

   تعداد افراد شبکه «وندی» در لینکداین، کمی بیش از 1500 نفر بودند اما همانطور که می‌بینید، بیشتر از 60هزار نفر پست را دیده‌اند و تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها هم به ترتیب 355 و519 بوده‌است. این یعنی تعداد بسیار زیادی از افرادی که وندی را دیده‌اند،‌ خارج از شبکه‌ ارتباطات او قرار داشته‌اند.

هرچند که قطعا تمامی پست‌ها تا این اندازه با اقبال مواجه نخواهند شد،‌ اما بدون شک پتانسیل دسترسی به افراد جدید را افزایش می‌دهند.

برای اینکه شانس موفقیت مقاله‌ها را در لینکداین افزایش دهید، حتما آنها را با ظاهر و محتوایی حرفه‌ای منتشر کنید و تلاش کنید که مقاله به مشکلات و نیازهای مخاطبان بپردازد. در ضمن مطمئن شوید که در مقاله،‌ موارد تبلیغاتی وجود ندارد تا به عنوان هرزنامه (Smap)‌ شناخته نشود.  

در صورتی‌که محتوای مفید و ارزشمندی را منتشر کنید،‌ مخاطبان با به اشتراک گذاشتن آن موجب دسترسی شما به افراد بیشتری خواهند شد.

*ملانی دادارو(Melonie Dodaro)، موسس شبکه اجتماعی تاپ داگ(Top Dog)

#16: روی یک شبکه اجتماعی تمرکز کنید

اگر کمپانی شما صاحب یک برند خیلی معروف نیست، ضرورتی ندارد که مخاطبان را درمیان صفحات شبکه‌های اجتماعی متعدد سرگردان کنید.

بنابراین،‌ به منظور استفاده بهینه از منابع محدودی که در اختیار دارید،‌ رسانه‌ای را که بیشترین جمعیت مخاطبان شما از آن استفاده می‌کنند را پیدا کنید و فعالیت‌های خود را درآن متمرکز کنید.

*جف کورهان(Jeff Korhan)، کارشناس ارشد مدیریت اجرایی و تهیه کننده پادکست‌های مرتبط با کسب‌ و کار

#17: مدیریت محتوا را به پلتفر‌م‌های خودکار بسپارید

اگر کسب و کار کوچکی را اداره می‌کنید، ممکن است که تولید و مدیریت محتوا را به سادگی پشت گوش بیندازید. مشکل اینجا است که بی‌نظمی و بی‌برنامگی در انتشار محتوا،‌ می‌تواند موجب ریزش شدید مخاطبان شما شود. اما برای حل این مشکل، قطعا راه حلی هم وجود دارد.

یک برنامه زمانی برای مدیریت محتوا ایجاد کنید. برای انتشار خودکار محتوا، می‌توانید از ابزارها و برنامه‌های متنوعی بهره بگیرید. هوت‌سوت (Hootsuite) یکی از آنها است.

هوت سوت،‌پلتفرمی برای اتوماسیون ارسال پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی

با استفاده از هوت سوت علاوه بر امکان اتوماسیون ارسال پست‌ها، می‌توانید مطالبی را متناسب و مرتبط با کسب و کارتان پیدا کنید و آنها را برای ایجاد محتوای جدید، به کار گیرید.

*ریک بروکس(Rick brooks) مدیرعامل فلایت نیو مدیا(flyte new media)

#18: یک آرشیو برای به‌روز رسانی شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنید

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کسب و کارها را از فعالیت مداوم در شبکه‌های اجتماعی بازمی‌دارد، نداشتن ایده‌های مناسب برای تولید محتوای پست‌ها است. برای رفع این مشکل می‌توانید از محتوای تولید شده در   دیگر بخش‌ها استفاده کنید. به عبارت دیگر، انواع محتوای موجود مانند مقاله یا معرفی محصول، می‌توانند به عنوان دستمایه پست‌های شبکه‌های اجتماعی کسب ‌و کار شما در نظر گرفته شوند. به‌ این ترتیب شما برای هر عنوان محتوا می‌توانید بین  10 تا 20 پست در شبکه‌های اجتماعی ارسال کنید. این امر می‌تواند به ترویج محتوای اصلی نیز منجر شود.

از این الگو می توانید برای ترویج صفحات مربوط به محصول، فروش یا هر بخش دیگری از محتوا که قصد تبلیغ و تریج آن را دارید، استفاده کنید.

از محتوایی که قبلا تولید کرده‌اید برای تهیه پست‌ها الهام بگیرید

بهتر است فهرستی را در یک صفحه گسترده (مانند اکسل) از پست ها در شبکه های اجتماعی تشکیل دهید تا همیشه به آنها دسترسی داشته باشید. این صفحه گسترده می‌تواند شامل مواردی مانند عنوان پست و آدرس URL آن باشد. در صورت نیاز می‌توانید مواردی را که لازم باشد، به آن اضافه کنید.

با ایجاد این صفحه گسترده می‌توانید به میزان قابل توجهی در زمان خود صرفه‌جویی کنید. کافی‌است هر زمانی که خواستید، با استفاده از یک فایل با فرمت CSV‌ و پلتفرم‌هایی مانند هوت سوت (Hootsuit) یک برنامه زمان‌بندی شده را برای انتشار محتوا ایجاد کنید. باقی کارها به صورت خودکار انجام خواهند شد!

*لزلی ساموئل (Leslie Samuel) تولید کننده محتوا برای Become A Blogger

#19: در لینکداین محتوای نسبتا بلند منتشر کنید

محتوای جدید و آنهایی را قبلا در لینکداین منتشر شده‌اند را بازنشر کنید. این کار کمک می‌کند که مخاطبان شما افزایش چشمگیری داشته باشند.

با فعالیت در این پلتفرم، محتوای تولیدی شما به عنوان جزئی از هویت کمپانی شما شناخته خواهد شد و با به اشتراک گذاشته شدن آن به وسیله افراد شبکه شما، به افراد حرفه‌ای بسیاری در حوزه کسب و کارتان دسترسی پیدا خواهید کرد.

*جیسن میلر (Jason Miller) مدیر ارشد بازاریابی محتوایی در لینکداین

#20: شبکه‌های اجتماعی  کسب و کارتان را برای بازدیدکننگان وب سایت، تبلیغ کنید

جذب مخاطب و بازدیدکننده برای وب سایت، نیازمند صرف زمان و تلاش زیادی است. بنابراین زمانی که موفق به جذب یک بازدیدکننده مرتبط می‌شوید، می بایست از حداکثر ظرفیت ارتباطی، حتی پس از آنکه وب سایت شما را ترک می‌کند، بهره ببرید.

برای این منظور می‌توانید از امکان نمایش لینک دنبال کردن صفحه در شبکه‌های اجتماعی استفاد کنید. با این روش که هزینه بسیار پایینی هم برای شما دارد، امکان جذب هوادار مرتبط در شبکه‌های اجتماعی میسر خواهد شد و می‌توانید در فضای دیگری علاوه بر وب سایت، با مخاطبان در ارتباط باشید.

قرار دادن لینک معرفی صفحه شبکه اجتماعی در وب‌سایت

قطعا مشتریان احتمالی همه فعالیت‌های شما در شبکه‌های اجتماعی را دنبال نخواهتد کرد اما با به‌کارگیری شیوه های درست بازاریابی فرصت بیشتری برای دیده شدن بدست خواهید آورد.

*یان کلری(Ian Cleary)  موسس رازور سوشال (Razor Social)

منبع : Socialmediaexaminer

دکمه
ارسال رایگان بالای 150 هزار تومان (فقط تهران-پرداخت آنلاین و کالاهای زیر 5 کیلوگرم)
ضمانت خرید مطمئن از فروشگاه‌ها
ضمانت بازگشت کالا در 7 روز
پرداخت در محل